Kocione plocice

Citracjelka

New member
Morat cu probat s mjenjanjem plocica posto skripe i cvile i vicu i drecu...volio bih neku preporuku za neke kvalitetnije koje nece cvilit...thx
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Jesi ih probao isprati? Meni je pomoglo, nema više cviljenja (cvililo je samo pri laganom kočenju, pri jakom ništa), a nema negativnog efekta da sam nešto oštetio ili slabije koče, tresu i sl.

Kada su mi kočnice bile za zamjenu, mijenjao sam i diskove i pločice, uzeo sam Textar. I otprilike godinu i nešto nisu cvilile uopće, i onda su počele, rekao bi čak nakon zime da sam primijetio prve zvuke. S time da nisam nikad prije na samoposlužnoj autopraoni uperio mlaz prema kočnicama, već samo na rub felgi, malo po gumi i tjt. I onda sam tako ušao u priču sa kolegom kako kočnice cvile, neugodan je zvuk, a dobro koče, ne tresu, dolaziš na prozor McDonaldsa bla bla itd., pa mi je rekao, slobodno mlaz uperi između diska i pločice, te isperi malo, na par sekundi...naravno dok je cijeli sklop hladan! Idealno ujutro ili nakon smjene i sl. ili ako si doma pa sa miniwashem... i ispereš svu tu kočionu prašinu, zmazanoće koje se nalaze između same površine i diska (vidjet ćeš kako smeđe curi van :D ), te bi trebao vidjeti tj. čuti poboljšanje, ako je samo do toga, ako nije do samog materijala...
 
Na vrh