Klimatizacija i curenje vode u kabinu?

track

Active member
Pozdrav,

Citroen C4 Cactus 1.6 blueHDI 2016 godina i 130 000 km

prošli tjedan sam primjetio da mi klima naglo smanji intenzitet hlađenja nakon 20-30 min vožnje. Npr. Upalim na 3/4 snage i vozim tako 20 min i primjetim da je intenzitet sam od sebe dosta smanjen kao da radi na 1/4 snage. Ispočetka nisam obraćao pozornost ali danas se opet dogodilo i nakon 40-ak minuta vožnje mi je u kabinu procurila voda hladna na noge (nije puno al čudna situacija svakako, na moju i suvozačevu stranu. Stao sam, provjerio antifriz i sve tekućine koje sam vidio su ok pa mi je palo na pamet da je možda voda koja curi iz klime dospila negdje gdje ne bi trebala.

- Tjedan prije sam od majstora zamjenio komplet hladnjak motora (ne hladnjak klime) pa ne znam jel taj majstor možda nešto usra tokom rada?
- Tri tjedna prije sam softverski isključio adblue sustav.

Može ideja kakva ili iskustvo šta bi moglo bit?
 

szahtila

Well-known member
Pošto kažeš da je hladna voda, definitivno se radi o kondenzatu koji se skuplja na hladnjaku klime u kabini. Vjerojatno ti se začepio odvod prema vani pa je procurilo po kabini. Trebao bi zaleći ispod auta i između motora i kabine pronaći cijev koja izlazi van te je pročačkati nježno nekom žicom
 

track

Active member
Pošto kažeš da je hladna voda, definitivno se radi o kondenzatu koji se skuplja na hladnjaku klime u kabini. Vjerojatno ti se začepio odvod prema vani pa je procurilo po kabini. Trebao bi zaleći ispod auta i između motora i kabine pronaći cijev koja izlazi van te je pročačkati nježno nekom žicom
Hladna voda je bila definitivno, ne znam jel igra ulogu ali ovih par dana su najjače vrućine bile.

Je li začepljeni odvod objašnjava smanjenje intenziteta hlađenja u autu?
 

szahtila

Well-known member
Hladna voda je bila definitivno, ne znam jel igra ulogu ali ovih par dana su najjače vrućine bile.

Je li začepljeni odvod objašnjava smanjenje intenziteta hlađenja u autu?
Mislim da ne, jedino ako je hladnjak totalno začepljen smećem. Možda je do filtera klime, ja bi počeo od njega, tj. zamijenio bi ga(osim ako ga nisi nedavno mijenjao)
 

track

Active member
Mislim da ne, jedino ako je hladnjak totalno začepljen smećem. Možda je do filtera klime, ja bi počeo od njega, tj. zamijenio bi ga(osim ako ga nisi nedavno mijenjao)
Mali servis napravljen prije 3 miseca, filter klime pise da su prominili.

Je li ventilator možda pokvaren? Krene puhati jednim intenzietom pa kasnije smanji sam od sebe.
Nakon pola sata upalim auto i sve opet normalno radi.
 
Posljednje uređivanje:

track

Active member
Ako je automatska klima moguće da tako radi.
Klima ima automatski mode rada ali je u ovom slučaju bio isključen i jačina ventilatora i temperatura je bila ručno podešena.
Filter klime provjeren, sve je ok, danas cilidan klima radi normalno.
 
Posljednje uređivanje:

dekiiii

Active member
Ako je bila podešena mala brzina ventilatora (mala količina zraka), a bila je velika vlažnost zraka i još po neki nepovoljnj uvjet, moguće je da je došlo do djelomičnog smrzavanja kilera u kabini i time još većeg smanjenja ventilacije i začepljenja odvoda pa time i poplave u kabini. Nakon odmrzavanja sve radi kao da ničeg bilo nije. Čak i vrijeme pojave simptoma ide tome u prilog.
 

track

Active member
Ako je bila podešena mala brzina ventilatora (mala količina zraka), a bila je velika vlažnost zraka i još po neki nepovoljnj uvjet, moguće je da je došlo do djelomičnog smrzavanja kilera u kabini i time još većeg smanjenja ventilacije i začepljenja odvoda pa time i poplave u kabini. Nakon odmrzavanja sve radi kao da ničeg bilo nije. Čak i vrijeme pojave simptoma ide tome u prilog.
Elaborirano 😁👍
 
Na vrh