Klima malo radi, malo ne radi

zbedenik

New member
Radi se o C3 iz 2007.g., benzin, motor 1,4, 54kW
Problemi su počeli prije desetak dana.
Kad nakon nekoliko sati stajanja auta uključim klimu, radi normalo. Èini mi se da je jačina hlađenja OK. Nakon 20-30 minuta rada isključim klimu i ponovo je upalim, više ne radi. Lampica uključenosti svijetli, ali se kompresor ne pokrene.
Ponekad se desi da proradi dok je auto topli, no uglavnom ne.
Dok je auto hladan, klima uvijek upali.

Sad mi je još palo nešto na pamet, a možda nema veze: par dana prije nego su počeli problemi, kod povratka sa mora, veli supruga da joj kaplje voda, a sjedila je na suvozačkom mjestu. Bile su velike vrućine i to sam pripisao kondenzaciji. Poslije nisam više vidio da ima kapljica vode na podu.

Hvala na pomoći
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Moraš kod specijaliste... znači da baš napravi dijagnozu, a ne ajmo probat promjenit ovo ono.
Voda na suvozačkom... neznam dal je povezano. Cijevi idu s vozačke strane u klimu i u pravilu kad nešto jednom krene curit, ne staje. Al nek i to pogledaju.
Jel sa strane vrata ili kokpita išla voda?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tu je kiler kabine... al di tu može curit, neznam. Na vozačkoj strani je otvor i rashladne cijevi :confused:
 

Memphis

Active member
S lijeve strane, pokraj kokpita....

Hvala
Tamo ti je kiler kabine za grijanje. Ako curi onda tam curi antifriz. Probaj prstima jel masno i dal je iste boje ko antifriz.

Ako je onda je procurio kiler ili plastična crijeva koja idu iz motora prema malom kileru. Obično kad kiler procuri onda se voda/antifriz slijeva na suvozačevu stranu jer stoji vodoravno a ulaz je s lijeve.

Skineš plastiku kraj gas pedale i sve ćeš odmah vidjet.
 

Milosh

Test
Moguće je da se kondenz skuplja na podu kod suvozaca, ako je zacepljen odvod istog.

Ima li tragova vode na cesti kad auto stoji a radi klima?

Slazem se da treba napraviti pravu dijagnozu, ali to sa povremenim prestankom rada može biti povezano sa senzorom pritiska plina. Ne govorim tacno za taj auto već generalno za auta sa klimom.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Na vrh