Jedna strana dovozonske klime hladi

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ima li netko sličnih iskustava!Sve do nedavno bilo normalno,a sad samo strana suvozača hladi,vozačka radi normalno,ali samo kao obična ventilacija!Jedino što smo prije cca mjesec dana preventivno provjerili,i dopunili plin!
 

Cutac

Prèkaroš
Greška ti je za motor, ali ako ti ne radi mijenjanje temperature, onda ti je A/C ECU otišao.

Stavi sve na ručno, brzinu i smjer puhanja(u lice) i okreni oba kotačića na LO, pričekaj tipa 10 sekundi. Onda okreni jedan na HI(brzo) i stavi ruku na taj izlaz da vidiš jel mijenja temperaturu. Znači nije bitno kako hladi, bla bla, nego jel uopće mijenja.
Ako obje mijenjaju, onda si ostao bez plina, pa jedna strana hladi kak treba, a druga jedva.
Ak jedna ne mijenja i izbacuje grešku, onda vjerujem da je ECU. Ali dođi do klapni i vidi jel motorići rade. Znači gledaš u zupčanik na motoriću i vrtiš temperaturu. Ak jedan ne radi, skini ga i premjeri napon. Ako ima, krepao motor, ako nema, krepao ECU. Moš probat zamijenit motoriće da vidiš jel onda radi.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Greška ti je za motor, ali ako ti ne radi mijenjanje temperature, onda ti je A/C ECU otišao.

Stavi sve na ručno, brzinu i smjer puhanja(u lice) i okreni oba kotačića na LO, pričekaj tipa 10 sekundi. Onda okreni jedan na HI(brzo) i stavi ruku na taj izlaz da vidiš jel mijenja temperaturu. Znači nije bitno kako hladi, bla bla, nego jel uopće mijenja.
Ako obje mijenjaju, onda si ostao bez plina, pa jedna strana hladi kak treba, a druga jedva.
Ak jedna ne mijenja i izbacuje grešku, onda vjerujem da je ECU. Ali dođi do klapni i vidi jel motorići rade. Znači gledaš u zupčanik na motoriću i vrtiš temperaturu. Ak jedan ne radi, skini ga i premjeri napon. Ako ima, krepao motor, ako nema, krepao ECU. Moš probat zamijenit motoriće da vidiš jel onda radi.

Do klapni vjerujem da jedino mogu skidanjem table,ili?Što točno misliš pod ECU........centralna jedinica sa kojom upravljam,ispod radija!HVALA!
 

Cutac

Prèkaroš
Do klapni vjerujem da jedino mogu skidanjem table,ili?
Ne znam, moguće da se može doći skidanjem pretinca za rukavice. Budem u nedjelju navečer potražio upute(sad ću u krpe uskoro, sutra me nema...). Koja godina je auto?

ako bi ostao bez plina , nebi hladila uopšte . kompresor ne pali ako je pritisak nizak .
Zajebo bi se, meni VTS lani ostao bez plina i na suvozačku stranu je kilavio koliko toliko, na moju ništa.
 

Mrki5

Well-known member
Nije do klapni dok imaš ovu grešku za motorić. Motorić ne radi, stavi ruku na njega i okreni podešavanje na najveće pa na najmanje mora da se oseti rad motorića ako radi. Dijagnostika može da ga testira, što to niste radili ?
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ne znam, moguće da se može doći skidanjem pretinca za rukavice. Budem u nedjelju navečer potražio upute(sad ću u krpe uskoro, sutra me nema...). Koja godina je auto?


Zajebo bi se, meni VTS lani ostao bez plina i na suvozačku stranu je kilavio koliko toliko, na moju ništa.

2012-ta,1.6 e-HDI,92 KS,DV6DTED
Nije do klapni dok imaš ovu grešku za motorić. Motorić ne radi, stavi ruku na njega i okreni podešavanje na najveće pa na najmanje mora da se oseti rad motorića ako radi. Dijagnostika može da ga testira, što to niste radili ?
Sa dijagnostikom sam odradio neko testiranje od 17 koraka,kao programiranje,čuje se kako se pokreče na raznim mjestima,jedno mjesto eventualno kao škripi malo,struže.......,ali završi....i to je to.Ni neki rezultati,možeš ponoviti.....,ili izači!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Evo UPDATE......,klima je ipak bila ostala bez plina.Izgleda negdje curi,pa smo nadopunili i stavili boju.....,pa če vrijeme pokazati!Odmah nakon punjenja radi na obje strane.....
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ako curi, 99% je hladnjak klime.
Ja sam u međuvremenu menjao i zupcanik klapne na suvozacevoj strani. Sad i kod mene duva na ove strane hladno. Prosle godine menjan hladnjak klime, za sada ubija kako hladi
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Nadam se da hladnjak klime nije.....,pošto je skoro nov,ali sam svjestan da ih nakon jedan dan(ako nemaš sreče),može probušiti kamenčić i sl....
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
UPDATE:Bio je problem sa manjkom plina,tj.hladnjak klime je opet pustio nakon što sam prije 3 godine stavio NISSENS-ov......!Stavili novi,napunili,i sve 5!
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
I ja sam prosle godine menjao hladnjak klime. Stavio Nissens, videcemo koliko ce trajati. Boljka je kod C4 i C4p, ventilator napravi rupu u hladnjaku
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Da,prijatelj mi to radi.....,kaže da je mana kad je ventilator tako blizu i ispred!Puno sam više očekivao od njega,bio je kao vrh.....a pustio na dva mjesta,bez vidljivog fizičkog oštečenja!Originalni BEHR.....izdržao 5 god(pisalo je na njemu da je iz 2012).Ja sa novim kao boljim prešao 5 puta manje km......
 
Na vrh