Izazov: nađite jeftinije djelove od ovog

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisam htio stavljat temu u oglasnik/djelove pa ću ovdje, nek moderatori slobodno premjeste ili preimenuju temu.

Uglavnom bacio sam se u neke radove oko auta, al nisam u nekoj žurbi pa sam si dal truda prošnjofati ponudu djelova. U startu sam otkantao ove klasične trgovine po ovoj prekrasnoj zemlji, cijene nikakve, zaebancija sa 5-10% gore dole, ne hvala... Kod nas od normalne ponude imamo Proparts i Lageros koje sam našao na forumu. Njihove cijene sam uzeo kao nekakav benchmark i bacio se u daljnju potragu.

Prošle godine kad kad sam kupovao djelove, najjeftiniji mi je ispao Lageros, jedno 10% manje od Propartsa. I sve je bilo korektno odrađeno. Ove godine nakon prvog kontakta mi više nisu odgovarali iz Lagerosa... tako da od njih ništa. Od Propartsa sam dobio odgovor unutar sat vremena, pohvala, ponuda je bila dobra, al ju se može odbit (a čini mi se da su neke popuste još spominjali :confused:, ja ih nisam primjetio u cijenama). Jedino je komplet filtera je bio brutalno jeftin, al sumnjive marke Dello. Nikad čuo ni ja ni internet.

Rezultat šnjofanja i kompariranja je trgovina: www.rezervniavtodeli24.si

Bacit ću malo cijena iz par ponuda koje imam (C3 1.4i '07):
................Proparts......Lageros......avtodeli24
pločice.......260kn.........---..............203kn -Ate
diskovi.......440kn.........---..............235kn -Ate
amortizeri...---.............810kn..........604kn -Kyb
up.spona....120kn...........95kn..........60kn -najjeftiniji koji imaju :grin:
ležajevi......400kn.........370kn..........288kn -trebali bi svi bit SKF

...ima još sitnica al nemam volje. Iz prikazanog se jasno vidi da su cijene kod ''slovenaca'' puno jeftinije. Na stranici su transparentno sve cijene prikazane pa si sami pogledajte i uvjerite se ;)

A sad malo o kvakama i ostalim detaljima.

Naravno, kad sam našao stranicu bio sam sumnjičav. Predobro jel... Kao što će te primjetiti, stranica je slovenska, a iza nje stoji njemačka trgovina autodijelova koja svoje proizvode nudi na stranicama u više zemalja Europe (osim naravno u 'rvackoj). Firma u pitanju je otvorena više godina i posluje pozitivno, a neka sitna iskustva (pozitivna) se mogu nać na britanskim portalima. Ništa negativno, ali niti pretjerano ohrabrujuće.

Stranica je pregledna, nude gotovo sve što vam treba za auto, često od više renomiranih proizvođača. Ako je jezik problem, da se sa Chromeom prevest na engleski. Plaćanje ide preko kreditnih kartica i paypala. Druga opcija nudi određenu sigurnost kod kupovine, pa preporučam.

Najveća kvaka je dostava. Odmah da spomenem, naruđbe iznad 300€ imaju besplatnu dostavu (osim ako su sami paketi baš ogromni, paleta dvije tri).
Dostava u Sloveniju je 10€, za Hrvatsku 40€. DHL na kućni prag.

Nisam baš htio riskirat sa +300€ naruđbom (a našlo bi se stvari), pa sam za početak naručio 100injak€ materijala. E sad, dostava u HR se ne isplati, a pošto imam nekoga u Slo, naručio sam na njega. I sa tih 10€ je ispalo puno jeftinije. Danas sam konačno skupio paket, uvjerio se da su nutra orginalni novi dijelovi, a ne cigle. :D

............

Evo ja već planiram sljedeću kupnju. Sumnjam da ću doć do 300€ pa ću morat opet u Slo naručivat. Ako se ima volje i povjerenja, postoji mogućnost da nas se više skupi za jednu naruđbu pa nam dođe to za đabe u HR. Idealno je da smo bar u istoj županiji pa si to podijelimo... ako ne, da se jeftino dostavit unutar zemlje.

Valjda sam sve natipkao što mi je bilo na pameti....
 

Dalibor

Dado Tornado
ako netko treba više dijelova, ima funkcionalni auto i volje (da je blizu granice) da si sam ode po njih, u ovoj slovenskoj trgovini može si iskombinirati lijepe uštede: https://www.euroton.si/avtodeli/default.aspx

recimo imaju za C3 1,4 filter ulja po 40kn koji u RH košta 70, ulje total je na akciji po 150 kn (RH 240-300 kn), a ako netko želi motul 8100 koji kod nas košta 5L košta preko 500 kn tamo je sad na akciji za 200 kn...

neki dijelovi su kao kod nas ali ima i onih koji su poprilično povoljniji, pa se može iskombinirati na njihovom web katalogu.

link na tu trgovinu na forum je stavio forumaš charllie (ali nisam 100%)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Filter ulja u RH za C3 1,4i ima i za 28kn ;) Samo tu dolazimo do pitanja kakav je to filter. Na avtodeli24 je Champion filter 45kn.

A za ulje... pričaš o Total 7000? Ja ga za oko 30kn/l kupujem u RH.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo... ja imam za sad listu naruđbe u iznosu od 208€. Fali mi razlika do 300€ za besplatnu dostavu. Ako se neko želi uključit, pa da iskombiniramo... Pričekat ću malo, ako ne opet u Sloveniju naručujem.
 

Echo49teen

New member
Edit mog prvog posta na temu...diskovi će se počistit, pločice moram mjenjat...brembači su 280 kn u nekoj akciji (to je cca 38 eura) a sad sve dvoumim što i kako da skombiniram...javim ti se...
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo par ljudi me kontaktiralo na PM već, svi iz (čini mi se) Zagreba.
I to ne sa malim naruđbama :D

Mislim da se otvorila opcija da vi iz toga kraja napravi zasebnu naruđbu, pa da vam paket dođe direktno u Zagreb. Jer vam ne fali puno :D
Uglavnom, za Rijeku imamo trenutno malo preko 200€ za naručit, za Zagreb također oko 200.
Meni bi bilo idealno do kraja sljedećeg tjedna da naručim (za sebe/Rijeku).

Ako ima još zainteresiranih, slobodno s javite tu ili u PM.

Kad pređemo 300€ sa konkretnim upitima ćemo u detalje, plaćanje i ostalo
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo ovako...

Rijeka je vjerovatno prešla 300€, sutra čekam potvrdu i radim naruđbu (nekim kolegama je hitnije).

Zagreb: 180€ + Echo49 za sad. Znači preko 200€. Echo49, ubacio bi te rađe u ZG, čini mi se da si često gore, a i naruđba za RI bi ranije išla.

Evo, s tim bi malo falilo da kompletirate naruđbu za ZG, pa ako nekom trebaju dijelovi, a ZG mu je usput, neka se javi.

-možete samo reći što vam treba, pa vam ja pogledam cijene, ako vam se neda zezat sa slovenskom stranicom

-u ponudi su i sitnice tipa filteri, svijećice, brisači, aditivi... ne moraju bit konkretni dijelovi
 

Echo49teen

New member
A može i tako. Ja disk pločice sigurno uzimam, diskovi će pričekati drugi mjesec. E sad jedino ako netko možda može naći na stranici poklopac prekidača podizača stakla a ne kompletni prekidač pa bi i to uzeo :D
 

lageros-zg

New member
@ ivan222
Moja isprika na neodgovorenom upitu. Vjerojatno nije stigao do mene tako da je to razlog zbog čega se nisam javio.
Premda, bio je jedan upit za neku konverziju neventilirajućih diskova s nekog drugog modela na ventilirajuće diskove (mislim da se radilo o 1.6 motoru) no ja sam uzvratio emailom kako su mi potrebni još neki podaci da bih mogao točno ponuditi, ali odgovor na taj email nisam nikada dobio. Možda je to bio netko drugi pa sam možda krivo naveo, ali to se zna događati da ljudi misle da previše postavljam pitanja pa ne žele dati još podataka koji su mi potrebni kako bih dao točnu, a ne površnu ili totalno krivu ponudu.

Naime, nisam po forumima često zbog ne stizanja, ali i malo-malo pa ne dobijem poruke s foruma (ne samo ovog) pa ukoliko bude bilo potrebe za upitima bilo kakvim, ja i dalje stojim na raspolaganju, ali svakako molim najsigurnije slati na email [email protected].
(s obaveznim brojem šasije vozila)

Krky je upoznat s mojim radom i poslom, tako da on može potvrditi gore navedeno.

A nadam se da ću u nekom skorijem vremenu odgovoriti i ovdje na ovaj "izazov" i pokušati zadržati novce u RH, a ne da drugima punite proračun, jer samo si zamislite sebe u situaciji da morate plaćati sve ove doprinose i na kraju da si isplatite i plaću, a da opet svim potencijalnim kupcima možete biti na raspolaganju što s robom, što s znanjem... to ipak nešto znači ;) (ne mislim ovdje konkretno samo na svoju firmu, već i općenito na bilo koji oblik trgovine.... s time da se slažem kako ima i preskupih cijena ovdje, to definitivno, ali ipak, tko god je ovdje zaposlen i prima plaću, zna o čemu govorim i kako ju je teško zaraditi pa i s niskim maržama koje ne pridonose razvoju firme, već samo da bi se isplatile plaće i platilo državi)

Ali evo sad jedan mali primjer filtera ulja za Citroen C3 I 1.4i 75KS
(zbog ovoga govorim o tome kako je potreban broj šasije)

- Filter ulja:
* do broja motora 4717577:
PSA Original 1109AN = 59,00 Kn/1kom (ima na stanju za odmah)
PURFLUX L310A = 40,00 Kn/1kom (raspoloživo unutar tjedan dana)
MECAFILTER ELX4305 = 39,00 Kn/1kom (ima na stanju za odmah)

* od broja motora 4717578:
PSA Original 1109CK = 55,00 Kn/1kom (ima na stanju za odmah)
PURFLUX L398A = 44,00 Kn/1kom (raspoloživo unutar tjedan dana)

- Kočioni diskovi, prednji, 266mm, neventilirajući:
ATE 24.0113-0184.1 = 177,00 Kn x 2 = 354,00 Kn/2komada
TRW DF2808 = 161,00 Kn x 2 = 322,00 Kn/2komada
TEXTAR 92089103 = 182,00 Kn x 2 = 364,00 Kn/2komada
CIFAM 800-401 = 148,00 Kn x 2 = 296,00 Kn/2komada
BREMBO 08.7238.10 = 146,00 Kn x 2 = 292,00 Kn/2komada

- Kočione disk pločice, prednje:
ATE 13.0460-2871.2 = 263,00 Kn/set
TRW GDB1495 = 205,00 Kn/set
TEXTAR 2340702 = 253,00 Kn/set
CIFAM 822-328-0 = 150,00 Kn/set
BREMBO P61074 = 264,00 Kn/set

Sve navedene cijene su sa već uračunatim PDV-om za gotovinsko plaćanje
ili za plaćanje potem interneta odnosno općom uplatnicom.
Trošak otpreme ovisi o težini, veličini i broju paketa (ali svakako je ispod onih 40Eura),
za neke teže pakete ili 2 paketa je najviše do sada bilo 100 Kn, ali to je bilo 2 teža paketa s diskovima i pločicama, amortizerima i setom kvačila + još neke sitnice).
Inače rokovi isporuke se znaju kretati (ovisno odakle dolazi koja roba) od 2 radna dana pa sve do 20-ak dana i to isključivo robe koja se nalazi na skladištu naših dobavljača, a neku robu već i imamo na stanju za odmah.

Inače se ne trudim biti najjeftiniji, jer to je nemoguće, ali trudim se biti nekako kompletniji s većom širinom ponude (iako ne volim nuditi one jeftilene, a ima i toga, ali to ne spada u moju kategoriju proizvoda osim ako netko baš inzistira) i naravno, svojom stručnošću i svojim katalozima koji su stručan alat za 99% preciznost u detekciji dijelova (nema i ne postoji 100%) te da sve svoje probleme prebacite na mene, jer to je moj posao, vi svi ostali imate svoje poslove i dok se vi svi bavite nečim drugim, ja radim za vas.

U svakom slučaju, stojim na raspolaganju i molim sve tko god ima nešto za upitati da se jave na službeni email tvrtke [email protected] kako ne bi došlo do propusta da ne dobijem poruku s foruma da mi je netko poslao poruku, a ovako ju uvijek dobijem direktno.

I ne zaboravite, broj šasije je obavezan (a može i registracija vozila, ukoliko je vozilo registrirano pa i preko toga mogu do broja šasije)

Zahvaljujem na vremenu i razumijevanju.

Lijep pozdrav!

Anđelko Nizek


LAGEROS d.o.o.

A.K. Miošića 52
10410 Velika Gorica
Hrvatska - Croatia
T: +385 1 622 1 223
F: +385 1 626 0 010
E: [email protected]
w. http://lageros-auto-moto.webs.com

P.S.
Nadam se da moderatori neće ovaj post premjestiti u moju temu, jer ovo je sve vezano isključivo za ovu temu, jer u suprotnom post neće imati smisla tamo na mojoj temi, a ja ću tamo s vremenom već objaviti neke ordinarne ponude koje već imam u planu.
Hvala!

Zaboravio sam još nešto dodati!

Ukoliko bi postojala neka opcija za Group Buy, možemo o tome pregovarati
te Vas mogu voditi kao neku veleprodaju koja kupuje veće količine dijelova i naravno samim time i veće svote pa u takvom slučaju možemo pokušati odraditi s nižim cijenama.
Pretpostavljam da ste upoznati s takvim načinom naručivanja pa ako se možete ovdje ovako dogovarati o tome da ste se skupili i odradili preko 500Eura narudžbe, onda vjerujem da možete i ovako po mom prijedogu.
Naravno, bitno je u ovom slučaju biti članom foruma i to dokazati svojim imenom s foruma.

Ja sam otvoren za takve stvari, ali moram napomenuti da inače kod velepordaje s drugim tvrtkama, minimalna narudžba im mora biti oko 1.000,00Eura (bez PDV-a) i platiti sve unaprijed. Vi možete dobiti takvu opciju već od 500Eura pa na više.

Lijep pozdrav svima!

Anđelko Nizek

LAGEROS d.o.o.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
i pokušati zadržati novce u RH, a ne da drugima punite proračun, jer samo si zamislite sebe u situaciji da morate plaćati sve ove doprinose i na kraju da si isplatite i plaću, a da opet svim potencijalnim kupcima možete biti na raspolaganju što s robom, što s znanjem...
Baš suprotno! Mislim da treba iskoristiti sve zakonite načine poslovanja kojima bi se čim manje punio proračun kojime se hrani zločudno tkivo sve armije uhljeba i "javnih nabava". Zbog njih i jesmo danas tu gdje jesmo. Hraniš porezima ruku koja te davi, a to znaju svi koji posluju ili su poslovali u hr. Ako preživiš poreze i parafisklane namete, poslat će ti inspekciju u nadzor provedbe nekog idiotskog zakona ili propisa da te dodatno penaliziraju, npr. jer u uredu nemaš stolac s naslonima za ruke, itd. Nađi načina i preseli firmu izvan hr. Kad istu stvar napravi dovoljno puno ljudi, stvari će se početi mijenjati, ako u međuvremenu svi ne crknemo pod teretom države.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
...
Svaka čast na iscrpnom postu :palac-gore:

Što se HR tiče, ja sam najzadovoljniji sa vama, a niti ovo s mailom vam nemogu zamjerit. Vjerujem da imate dosta posla, jedan mail na njih stotine se lako izgubi, nebi ni meni bio prvi put. Da mi nije Slovenija uletila, ponovo bih vas kontaktirao.

Sumnjam da će ovo puno ljudi koristit, prvenstveno zbog ovih ''komplikacija'' sa dostavom. No meni osobno uvjeti kupovine odgovaraju, često sam u Slo i cijene nemogu ignorirati.
Ponuda na njihovoj stranici je kompletna, sa svim cijenama i podatcima, i nikome nemože škodit informirati se.

A vi uz kvalitetnu konkurenciju, kao što ste sami rekli, možete samo bit bolji

...
Mislim da gospon Anđelko nije mislio na konkretni državni proračun, i njegovo punjenje, nego jednostavno da lova ostane ''među nama''. (pa makar i dio toga otišao uhlj'ebima :D )
Ako je tako, slažem se njim... svakako bi bilo idealno da svoj novac trošimo u svojoj okolini. Bolje je svima da novac zaradi Anđelko nego Grüber. Ali to često ostaje utopija...
Situacija je takva da, što se novaca tiče, ja (ali i mnogi drugi) gledam prvo i jedino svoju guzicu. Što se kupovine tiče polako ispada da, osim sitnica tipa kruh/mlijeko i benzina, sve ostalo kupujem u Sloveniji. Tako si bez problema ''napravim'' 13. plaću, evo kad ovu kupovinu finiširam, zajedno sa nedavnom kupovinom djelova i guma, uštedio sam oko 1500kn naspram HR cijena.

Al ponavljam, volio bi da jednog dana budem dovoljno bogat da kupujem u Hrvatskoj :D
 
Posljednje uređivanje:

Echo49teen

New member
E ja sada ne bi htio ispasti šu*** ali ove cijene iz Lagerosa su mi povoljnije za diskove i pločice nego u Sloveniji na akciji tako da ja ODUSTAJEM OD SLOVENIJE! Ispričavam se ekipi iz Zagreba zbog zaje** narudžbe, ali dok nisam vidio post prema informacijama iz Auto Kreše i još par trgovina opcije su mi bile preskupe i Slovenija je imala zeleno svjetlo za kupovinu. :whistling:
 

Citru

New member
Lageros je meni osobno broj 1 zadnjih 2 godine koliko radimo

Nikad necu zaboravit kad je osobno dostavio dijelove koji su bili hitni za Zagreb

A nadam se uskoro da cu kod njega imati 500€ + dijelova za narucit
 

lageros-zg

New member
Ja se ispričavam što sam otvorio polemiku vezano za HR i politiku.
Slažem se da je s(r)tanje u državi poprilično loše i jako zagađeno, ali isto tako je istina da niti negdje drugdje nije baš med i mlijeko i za sve treba imati iole kapitala, a kojeg ja nemam ni da bih sebi i svojoj obitelji priuštio nešto.
Znam samo jedno, da gledam kako neki drugi iz nekih drugih država dolaze ovdje i rade, ne bune se, rade. Ako mogu oni, mogu i ja i osobno se zalažem da je potrebno mijenjati masu stvari, jer danas je to tako, sve je podložno promijenama u kratkim vremenskim periodima, a shodno tome i prilagođavanjima.
Ova tema je definitivno za neke druge sfere i vrlo široka pa ne bih više o tome ovdje,
ali vjerujem u sebe i svoj put, a isto tako vjerujem da zajedništvom možemo postići više.
Na kraju svega, zato i postoje ovakvi forumi da se formiraju zajednice ljudi istih/sličnih interesa (u ovom slučaju vozača Citroen vozila) te zajedničkim temama, razgovorima pomažu jedni drugima.
Iako će neki reći da sam idealist, nekako se više nadam da sam optimist i da će se u nekom (normalnom) vremenskom periodu naći neka bolja rješenja u našoj državi i da će biti bolje.

Ivane zahvaljujem na razumijevanju, a i ja razumijem da je danas ponuda i opcija više nego ikad, tako da će svatko uvijek gledati kako je kome u datom trenutku bolje "odraditi" neki posao. Ja sam tu i biti ću uvijek spreman pomoći što god bude trebalo pa makar me možda bude trebalo sačekati dan više za odgovor, ali već sam poznat po tome da uvijek pokušavam da ponuda bude što opširnija, a za što ipak treba vremena ;)

Što se tiče uspoređivanja redovnih cijena u ostalim trgovinama (najviše ovim koje su najviše eksponirane u Hr), osobno sam radim cijeli posao vezan za auto dijelove u svojoj firmi, jer naša firma je od 1992 godine na tržištu najviše vezana za industrijski program ležajeva, simeringa i ostalog popratnog pribora, a ja sam samostalno krenuo u ovaj svijet auto-moto dijelova i uz sve napore koje ulažem da udovoljim svim zahtjevima i upitima, jednostavno fizički ne stignem pa često radim i od kuće kako bih donekle bio u jednodnevnom ritmu, ali svakako tko god bilo što treba, slobodno se javi na gore više mom postu već spomenuti email uz obavezan broj šasije vozila i svakako ću pokušati u što kraćem vremenskom periodu vratiti odgovor.

U svakom slučaju drago mi je da se možemo razgovarati, dogovarati i zajedno napredovati u svim aspektima korištenja foruma, jer zato on i služi, kako za Vas da se informirate o raznim stvarima, tako i za mene da vidim što još mogu poboljšati i biti svima vama na boljoj usluzi.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Što se naruđbe za Rijeku tiče, otišli euri u Njemačku... čekamo djelove.

Ako bude koga zainteresiranog za grupnu kupnju, slobodno se tu dogovarajte... al vidim da je Lageros uspio pridobit Zagrepčane :D
 
Na vrh