Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ZlatkoC4

Well-known member
dajte ljudi o čemu se ovdje raspravlje o amerima gdje ljudi nemaju pravo na osnovno zdravstvo na život na rad. ti isti ameri prave logore u kojem muče i zlostavljaju ljude kao što se to radilo prije 100god.

ti isti ameri koji su na područiju BiH koristili rakete u avio napadima sa manje obogačenim uranijem itd, nizozemski bataljun koje je ista ta sila ozraćila u BiH. i mogao bih navesti 1001 razlog zašto je amerika katastrofa. u istom tom američkom snu sa demokracijom kupiš ujutro kilo kruha litru mljeka i automacku pušku:confused: i to sve u klasičnom tržnom centru. godišnje im maloljetnici naprave stotine ubojstava vatrenim oružijem i onda da mi takvi pričaju o demokraciji i pravima a djeci dostupno oružije na sve strane.

ti ameri nisu vrjedni niti spomena. I dao Bog da nikad njihovo ne prevlada Europi. u svemu tome jedino su im ovdje Rusi zajamčen suparnik i vjerujem da bih nas već od davno zgazili da nije rusa ma što tko mislio o tome.

ali ka ča je moj did pokojni rekao manite se dico politike, to vam je naj veča ku--r-----va.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
raspravlje o amerima gdje ljudi nemaju pravo na osnovno zdravstvo na život na rad.
Nisam neki amerikanofil (preferiram Kanadu) :), ali baš mislim suprotno. Itekako imaš pravo na život i, za razliku od HR, imaš slobodu i pravo birati želiš li imati zdravstveno osiguranje i mirivinsko. Nitko te ne prisiljava pod prijetnjom kazne da plaćaš nešto što možda ne želiš koristiti.
Npr. u HR ja MORAM plaćati mirovinsko (penzija više neće ni biti dok ja onemoćam za rad) dok bih recimo ja svoju mirovinu radije povjerio nekome po svom izboru, a ne državi, i MORAM plaćati zdravstveno, koje bogu hvala NE koristim, a ako mi/nam i zatreba idem(o) privatniku.
 

deda

New member
Lako je tako razmišljati dok si zdrav,u snazi i mlad.
Da država prislino ne naplaćuje mirovinski i socijalno,bilo bi problema do neba sa onima kojima to treba i kada dođu u godine kad više ne mogu raditi.
Sa druge strane kod nas ti gazda firme ni u ludilu nebi dao veću plaću (u bruto iznosu) zato kaj ti to nebi morao dati. Ovak imaš veliku kitu,a tek tada kitu od kita.
Kaj misliš da branioci koji imaju neke beneficije za porez i ne mora se sve plačati dobiju zato veću plaću,malo morgen,to je samo dobro za gazdu,jer on mora manje državi dati za tebe,ali tebi razliku ni u ludilu ne isplaćuje.
Drugo su Ameri,tam dobiješ bruto,od toga moraš hračnut za porez,a ostalo je tvoja stvar.Naravno ima :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a na milione,koji si niš ne uplaćuju,pa kad dođe frka završe na ulici,pogledaj,samo New York ima preko 4 miliona uličara,koji ko zombiji tumaraju okolo.
 

La Marche

Iskreni optimist
Ha, slušaj...
da ja vidim da me netko tako neinteligentno vara držeći me za b u d a l u, pa, ruku na srce, iako sam skroz dobroćudan našao bih se uvrijeđen...
I ja bih pričekao nekoliko godina, dok se malo nakupi obavljenog posla i zavrte tu neki novci, pa tek onda dao pljusku.

Pitam se da li bi Nijemci bili jako tolerantni da otkriju takvu prevaru u američkim, hrvatskim, ili čijim već proizvodima?

Previše se to sve po forumima politizira, stvar je, čini mi se, puno jednostavnija i manje je inteligencije u svemu tome. Da ima tu imalo inteligencije i promišljanja, zar bi uopće ikome moglo pasti na pamet pokušati podvalu u softwareu podmetnuti baš vodećoj svjetskoj informatičkoj sili misleći da te neće otkriti, što su ovi pametnjakovići napravili?!?

A da sad Amerikanci po tim teorijama zavjere mogu probati ucjenjivati, mogu, kao što mogu i sto drugih stvari probati, a da li će to napraviti to nitko od nas ne može znati, ne vjerujem baš da će takve stvari odmah napisati na internetu da bismo mi lijepili linkove.

A svima dobro upućenima koji sad vrlo točno predviđaju što će i kako biti i zašto je i kako i kome i kuda i kada, ukratko nepogrešivo sve znaju o ovoj problematici postavljam pitanje:
A kako onda za sve ovo niste znali? Pa da ste to svoje znanje ranije objavili, mogli ste se obogatiti, ili bar postati slavni.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Da država prislino ne naplaćuje mirovinski i socijalno,bilo bi problema do neba sa onima kojima to treba i kada dođu u godine kad više ne mogu raditi.
Sam si odgovoran za svoju financijsku sudbinu. Država nikome ne treba biti majka ni maćeha. Meni se sad doslovno pljačka novac za mirovine, a kad ja dođem do godina kad ne budem sposoban više za rad, imat ću goli k. od tih novaca koje mi se sada država prisilno otela. Isto i za zdravstveno. Zamisli koju bih zdravstvenu uslugu imao da dajem privatniku cifru koju mi svaki mjesec otmu i bace u rupu bez dna zvanu "javno zdravstvo"? Javno zdravstvo koje će te prvo opljačkati, a onda ubiti.
Èak je i u Britaniji i Švicarskoj stvar drugačija nego kod nas što se tiče slobode i mogućnosti zbora.
Porezi su općenito niži i glavnina ne otpada na uhljebe.

Sa druge strane kod nas ti gazda firme ni u ludilu nebi dao veću plaću (u bruto iznosu) zato kaj ti to nebi morao dati.
Ja sam poslodavac sebi i drugima. Isključivo gledam brutto plaću. Brutto je ono što radnik zarađuje i koliko on košta poslodava. Rado bih isplaćivao veće plaće, jer mislim da nitko ne bi trebao imati realna primanja ispod 7 tkn u HR. ALI i za isplatiti 6 ja moram zaraditi skoro 11. Kako?
Reći ću ti još i da je DM zbog državnog harača smanjio plaće zaposlenicima, jer su shvatili, da u najgornjem poreznom razredu, država otima POLOVICU brutto plaće radnika! Gdje to ima još?

Pitam se da li bi Nijemci bili jako tolerantni da otkriju takvu prevaru u američkim, hrvatskim, ili čijim već proizvodima?
Taman posla da bi im progledali kroz prste. Sjeti se presuda EU suda i kazni Europske komisije američkim firmama zbog povrede prava EU, pokušaja poreznih marifetluka. Pa, samo koliko su se njemački sudovi u presudama "iživljavali" nad uvjetima korištenja Facebooka, Googla... I to tek nakon niza upoorenja. Isto je bilo i sa USA vs. Vw. Niz upozorenja su im poslali. Tražili očitovanja. VW se pravi grbav cijelo vrijeme. Raskirinkaju ih javno i odrežu im kaznu - UROTA! :D
 

La Marche

Iskreni optimist
Koja je to cenzura!
"U h l j e b e" i "b u d a l e" prepozna kao prostačenje i nemilice reže!
Jeste cenzora nabavili u Sjevernoj Koreji možda?

Bjelivuče, da ja sastavljam vladu, ti bi bio premijer, toliko se slažem s napisanim.
Samo se bojim da se ne bi ti toga htio prihvatiti, pa onda bolje da i ne idemo na izbore.
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Koja je to cenzura!
"U h l j e b e" i "b u d a l e" prepozna kao prostačenje i nemilice reže!
Jeste cenzora nabavili u Sjevernoj Koreji možda?
:)
Nije namjerno. Program prepoznaje "korijen" riječi, a ne riječ niti položaj "korijena" u riječi. :(
 

La Marche

Iskreni optimist
Znam. Napisao sam to jer mi je to jako zgodno.
A još mi je draže što na ovom forumu ta cenzura ni ne treba. Za razliku od većine. Možda i to nešto kaže o vlasnicima Citroena. I radi toga isto...
Moj sljedeći auto bit će Citroen. Ili DS.
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
A još mi je draže što na ovom forumu ta cenzura ni ne treba.
Slažem se. Realno cenzura za psovke ne treba, jer svi su na CFH pristojni i to forum doista čini gotovo jedinstvenim. Ipak, ponekad izleti poneka "nepristojna" riječ. Zbog ugovora s Googleovim oglasnim servisom i njihovim reklamama, radi tih jedva desetak € mjesečno (prije sedam-osam) koliko primimo od njih, psovke su morale biti isključene.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Sam si odgovoran za svoju financijsku sudbinu. Država nikome ne treba biti majka ni maćeha. Meni se sad doslovno pljačka novac za mirovine, a kad ja dođem do godina kad ne budem sposoban više za rad, imat ću goli k. od tih novaca koje mi se sada država prisilno otela. Isto i za zdravstveno.
Kako se svi ovdje uspoređuju sa primanjima i zemljama vani. pa u Hrvatskoj kad bih bilo omogućeno da si ne plaćaš socijalno i mirovinsko to bi bilo katastrofa. uzmi sve ne zaposlene i uzmi ove blokirane i došao bih da preko 1milijun ljudi u HR trenutno ne bih imali zdravstveno a niti mirovinsko. Oni koji su da je tako i bilo omogućeno kao recimo nešto uštedili sud bih im to oduzeo u ime ovrhe i ode tvoja mirovina u .....

Amerika koja prednjači po razbojstvima, ubojstvima, beskućnicima itd. neka hvala.
tamo postoje ljudi bogati i siromašni. i to hoće da uvedu i u Evropu i bolje da nikad njihov sistem ne zaživi ovdje.
Što se tiče Hrvatske ovdje je samo problem prevelikih nameta pdv prirezi i dr.
da se poveća broj radnih mjesta i to bi se promijenilo.

Da je to dobar sistem već bih odavno Njemačka i dr. veće zemlje EU to uvele.
Ali svi mi manje više mogli smo a i možemo otići tamo di mislimo da je bolje.
imam familie od Njemačke, Italie, Australije itd. da imaju ljepa primanja dobra kola kuče hipoteke na istima i rade od jutra do sutra. i ne da Bog da se razbole a da nemaju zdravstveno ode im ta sva ušteđevina kuća i sve što su stekli. preko noći. I san postane horor.
 

deda

New member
Velim još jedanput:lako se bahatiti dok si mlad,zdrav i još imaš sreće raditi i zarađivati.
Nagledao sam se takvih u životu,koji sad čeprkaju po kantama,sjede doma za zapečkom i glođu prste i cijeli im je svijet kriv za njihovu sudbinu.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Kako se svi ovdje uspoređuju sa primanjima i zemljama vani. pa u Hrvatskoj kad bih bilo omogućeno da si ne plaćaš socijalno i mirovinsko to bi bilo katastrofa.
Za koga bi bilo katastrofa? Ne želiš valjda reći da sa vlastitim novcem ne znaš sam upravljati? :)

Svatko treba imati pravo odlučiti kako će ulagati svoj novac u svoju budućnost.

Današnji mirovinski sustav HR je ponzijeva shema (može se googlati što je to), a radi toga se npr. normalnim zemljama ide u zatvor radi prevare. ;)

Hoće li to biti mirovinski fond (neovisno je li državni ili privatni), hoćeš li štedjeti na banci ili ćeš kupovati dionice velikih tvrtki - potpuno je tvoja stvar.
Zdravstveno isto. Sve nas se prisiljava da plaćamo "javno zdravstvo", bez obzira koristimo li ga ili ne.

Osim toga, tu je i PDV. 25 posto. ÈETVRTINA od svake transakcije. Ako državi za funkcioniranje nije dovoljna ÈETVRTINA od stvake ebene transakcije koju napravimo, ja mislim da nam takva država, odnosno vlast, odnosno sustav, koji je sam sebi svrha, ni ne treba.

Velim još jedanput:lako se bahatiti dok si mlad,zdrav i još imaš sreće raditi i zarađivati.
Nagledao sam se takvih u životu,koji sad čeprkaju po kantama,sjede doma za zapečkom i glođu prste i cijeli im je svijet kriv za njihovu sudbinu.
Tvoj primjer potvrđuje moje teze.
Onaj tko danas izdvaja "doprinos" za mirovinsko i računa jednom na državnu mirovinu koju je "zaradio" taj će biti gladan. Što kasnije danas ideš u penziju, ona je sve manja. Penzija za 10 godina više neće ni biti. To je surova realnost.
Ista je stvar i sa "javnim" zdravstvom. Ali ono neće ni potrajati do idućih izbora za razliku od državnih penzija.
 

deda

New member
Zdrastveno je plaćanje,plačanje osiguranja,bez obzira jel ga koristiš ili ne,znači plačaš osiguranje ako će ti biti potrebno.Bogu hvala da ti ga nikad ne treba.
Po tebi bi onda onaj koji si ga ne može plačati mogao slobodno sam sebe zakopati ćim se razboli.E vidiš upravo zbog takvog nesuvislog razmišljanja cijela država je otišla u P.M.
Nema sreće ni u jednoj kući ako svako samo na sebe misli i navlači samo na svoju stranu,a kad njemu nastane sranje onda traži da mu svi pomognu.
Kod nas samo treba iskorjeniti korupciju i svi bi bili sretni i zadovoljni i imali sve što im treba,bez obzira na materijalni status.
 

BoboActiva

New member
Amerikanci Evropljane rade imbecilima i uvlače nas u sukob sa rusima a cijela evropa se grije na ruski plin (70%).
Prodaju nama neke Nato i savezničke fore a da zagusti bilo kojoj članici nato-a ne bi ih bilo vidjet.
Kako je rekao jedan kinez u onim linkovima koje sam prije naveo "Ne postoje stalni prijatelji, postoje samo stalni interesi"

Inače pad cijena dionica VW-a povukao je i mnoge druge automobilske kompanije pa tako i PSA
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Po tebi bi onda onaj koji si ga ne može plačati mogao slobodno sam sebe zakopati ćim se razboli.
Zakopat će ga javno zdravstvo i ovako. Stvar je da si ti tada možeš birati hoćeš li plaćati osiguranje, kakvo, kome, po kojoj cijeni, koji spektar usluga. Tako je u Velikoj Britaniji. Bio sam tamo tri puta i nisam vidio da ljudi umiru na cesti.
Odakle nekome, pa i državo moralno pravo da meni ili tebi nešto prisilno otima, samo zato, jer većina tako želi?
60 godina komunizma i "društvenog vlasništva" je mnogima opralo mozak, a slobodno tržište i pravi kaptilaziam nikad nismo ni imali. Nego samo pljačku. To je osnovni problem.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Amerikanci Evropljane rade imbecilima i uvlače nas u sukob sa rusima a cijela evropa se grije na ruski plin (70%).
Prodaju nama neke Nato i savezničke fore a da zagusti bilo kojoj članici nato-a ne bi ih bilo vidjet.
Kako je rekao jedan kinez u onim linkovima koje sam prije naveo "Ne postoje stalni prijatelji, postoje samo stalni interesi"
EU je američki projekt od kraja WWII. Zakaj bi je uništavali? Svima je danas u interesu trgovati sa svima. Americi treba Azija (Kina)i Europa, Europi treba Amerika, Rusija i Azija, Aziji treba Rusija, Europai Amerika. Indija treba svima i svi trebaju Indiji. Svet je okrugli, povezan i jako je mali kad gledaš. Nikome danas ne odgovaraju veliki ratovi i nestabilnosti van kontrole. Svima treba velika trgovina.
Teoretičara komplota se uvek klonim. Èak i u birtiji nakon petog gemišta se sednem dalje od njih. :D
 

deda

New member
U komunizmu koji ti tako zoveš,jer u Jugi nikada nije bio komunizam, nitko ti nije ništa otimao_Od bruto plaće su ti davanja bili 22% za sve,a što je sad u ovom naprednom kapitalizmu vidiš i sam.Samo prirez jer živim u ZG je 18% za Banderasove fontane.
Uostalom nitko te ne tjera da nešto plačaš,radi na crnjaka ili na kojekakve ugovore,ali onda nemoj koristiti besplatno zdrastvo na koje ima pravo svaki državljanin.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
U komunizmu koji ti tako zoveš,jer u Jugi nikada nije bio komunizam, nitko ti nije ništa otimao.
Nisan se planira uključivat u ovu temi, ali....

Juga je bila mrak i tama. I ne mogu danas razumit ljude šta glorificiraju kako se nakd "dobro živilo". Mogu odma i bilo kad staviti 5 kg papira u obliku rješenja o "nacionalizaciji" i pljački imovine šta je mojoj familiji vaš Tito oteja.

Šta mome ćaći, šta jednom didu, šta drugom didu. Kumulativno bi danas ta zemlja vridila više milijuna eura. Moja dica i ja bi danas mogli živit kako bogovi bogova, imat kućerinu, punu garažu novih DS citroena, a ne se kotrljat na poluraspadnutom C4 i živit u stanu od 50 kvadrata. Šmkrnem se na Tita i Smrdoslaviju.

Kako to kad je tad tako bilo dobro je moj ćaća visokoobrazovan mora ić radit u njemačku, jer ode posla za njega nije bilo. Kako to da je ženin ćaća mora radit cili život u austriji da bi izdržava svoju familiju ako je u Titinoj državi teklo med i mliko za sve?!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Iznad prosječno pametnom ili bogatom čovjeku je teško bilo funkcionirat van državnog aparata Juge, to nema sumnje. Al vjerujem da je prosječnom čovjeku bilo bolje.
No to je kompleksa tema, milijunputa obrađena...
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh