Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ZlatkoC4

Well-known member
zaostala i spora HR...samo toliko,ostalo neću ulaziti i komentirati...a ovo ćaća se vraća da ne govorim...svi mu lizali guzicu prije 10 godina, a sada nitko ništa nezna, nije on itd...ne novci su se sami izvlačili iz blagajne
što jeste jest. :aplauz:
 

charllie

Active member
Decki bas je dobra ova tema,da se malo izjadamo i skuzimo da smo od Juge krenuli nizbrdo skoro u svim pogledima.Nas j-be kaj su uvek na vlasti krivi ljudi,ko se oce bavit politikom moral bi iti vu taku skolu i govorit bar tri jezike te imat potvrdu od MUP-a da nije delal neke vece ****arije.
Kolega Tajana ja verjem da tvoji preci to bogatstvo nesu posteno zaradili zato je i dislo, to ti se veli Karma zakon i niko ga nebre zbeci zato se nemoj s tem zamarati.
Verjem da ste skuzili da se treba pokrenuti jer od gundjanja nema koristi,nazalost teska su vremena jer imamo i puno veca potrebe i standard,neznamo bit zadovoljni sitnicama,slabo se druzimo a imamo vise vremena.
Fala bogu nikad nesam previse gundjal,jesam se bunil i onda i sad zbog nepravde negda i planuti al sam skuzil dok sam bil marljiv i vreden da je dragi bozek se to nagradil.
Vec sam Abraham i ne zalim se na zdravlje(makar malo steka)bojim se biti betezen jer bu splacom onda knap,ne razmisljam o penziji i nemoci me ak bum delal do 65 ili 67.Kupil sam si gorice(vinograd) i mejasi su pravi ljudi ne j-be ih politika,dobil sami vnuke,skvo me donekle slusa ktomu imam dva citraca ,za normalnega cloveka i prevec lepo.
Presel sam dost zgodovini v zivotu i vec me niko nebu hormakom delal od ve zivim po svom i kak Mladen popevlje ;Bolje zivim neg ministar
Vutem duhu zelim i vam ka si zivot srediete ka bute zadovoljni i zapamtite bez znoja i truda uzalud vam nada sviraci.:angel:
 

deda

New member
Može biti kod nas na vlasti bilo tko,a najgora solucija kada smo si sami gospodari,jer gospodarit neznamo.Mi smo takvi ****ojalci jedni drugima da sami seb pokapamo i jedino nam je spas da nam neko drugi gospodari.
Gospon Tanaja,neznam od kud ti ideja da ti je Tito i Juga nekaj krivi,pa da su vam sve uzeli imali su pravo,kaj bi vi živeli u bogastvu a svi drugi bi radili ko crnci i živeli u šupama,kak su i večina ljudi živeli poslije onog rata,jer je sve bilo uništeno i digli su narod i zemlju iz pepela.
Sdruge strane očito da ti familija ni bila nekaj vredna i znala gospodarit,veliš radili su i u Njemačkoj i u Austriji,a živite i dalje u 50 kvadrata i vozite stare rage.
Ja nikada nisam radil vani,kak i moja žena i obični smo šljakeri cijeli život,pa imamo dvije kuće,pet automobila,školovanu djecu koja rade i nije nam nekaj,ali zadovoljni smo,imamo dosta i niš nam ne fali.
Ali radimo i dalje stalno,ja malo već pomalo trokiram,ali radimo kolko možemo.
Jeste da se nakad puno više zarađivalo i radilo,jer se imalo kome raditi i imali su ljudi za platiti taj rad,dok je danas to kaj je.
Još da ti napomen:bezbroj puta sam zaspal po noći u garaži,kraj auta sa špricom u rukama,makar sam imao dobar posao i dobru plaću.
Radio sam doma u garaži sa svojim čaletom od šesnajte godine,imao novi auto sa 18 godina i školovao se usput i išao na predavanja sa novim autom,dok je većina ljenguza od profesora išla tramvajem.
E,vidš upravo takve ljenguze i niš koristi su preuzeli vlast u ovoj ljepoj našoj i oni kroje gače svima ostalima.Nisu vrijedili onda,a još manje sada,samo kaj su sada na vlasti.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Zašto naša jugoslavia? iz koji si ti i tvoji države onda pronikli?
Vaša je jer je glorificirate. Moja nikad nije bila. Moja je uvik bila samo Hrvatska, okupirana tzv. "Jugoslavijom", a da je bila okupirana pokazalo se najbolje devedesprve kad nas je "vojska" te vaše jugoslavije i napala.

3.maj, Rikard Benčić, Vulkan, Jugolinija, Tvornica papira, Brodomaterijal, Brodokomerc, Elektromaterijal, Tvornica konopa, Exportdrvo, DINA, Autopromet, Riječka Banka itd itd, tvornice propale, doduše neke još rade minimalno, za vrijeme HDZ-a i SDP-a koji su ZNA SE na kakav način sređivali te tvronice i po kojoj cijeni
Sve te tvornice se postojale i prije jugoslavije i bile u privatnom ili radničkom vlasništvu, a propast im je presudija direktno Tito kad je uspostavija diktaturu i proglasija sve privatno "društvenim". Zato je i HDZ moga sve pokrast jer de fakto nije bilo ničije. Društveno proglasili državnim i aj ća.
 

Silentshoot

Active member
Pola tih tvornica nije postojalo nego su osnovane 1947, a one koje su bile prije toga osnovane bile su male radione i nisu radile jer je bio rat, i krenule su radom nakon rata, te onda radom prešle u oblik velike firme ili tvornice...

A radile su i nakon smrti Tita, a njihova propast krenula je HDZ-ovom privatizacijom na HR način, npr Jugolinija-Croatia line itd...

Gdje su prije 90-e bili Karačmarko i ostala Rvatska ekipa? Školovali se po Jugo sveučilištima, bili u partiji, ili Titovi generali, a poslije 90-e odjednom veliki rvati...

Moja rasprava ovdje završava, samo ću pitati nešto?

Kažu Tuđman osnovao HR...on je samo potpisao ono što je bilo očito,to bi znao i čoban iz like potpisati, da se nitko ne uvrijedi, Hr je nastala krvavom brobom dragovoljaca i platila ceh onolikim žrtvama,

Drugo, on je kao osnovao demokratsku zemlju, kao moglo se reći što si htio,iznositi mišljenje itd, vidim da, i onda je 94 iz Dinamo promijenio u Croatia jer zašto? Umislio baja da je on vladar, a ne ljudi ove zemlje, pa je Canjuga poslije mislio pobrati glasove na izborima vraćanjem imena Dinamo, gašenje radija 101 jer političkoj sceni nije odgovaralo da se govori istina i to tako javno...pa jel Zagreb koliko znam nije neko vrijeme imao gradonačelnika jer krivousti to nijehtio? I zašto je onda HDZ izgubio izbore 2000 god ako je u državi sve bilo u redu?

Itd,itd....ugl vidim da ovdje neki ljudi imaju pamćenje kao riba pa zaborave na neke činjenice...a povijest uče iz HR uđbenika u potpisu HDZ-a
 

mariola

Active member
Od kad sam odselio iz hr trudim se sto manje citat novine zbog zla zvanog politika. Nadjem onda ovaj forum koji je jedini normalan, gdje se spominje samo ljubav prema nama dragoj marki auta, gdje nema onoga "odakle si" jer nas ovdje ima s cijelog balkana, gdje nema one " gdje si bio devdesprve p.ti.mat." i slicno.....

I sad se razocaram...forum nam se pretvara u sr*** politiziranjem i vracanjem u...ma necu dalje.

Isprika moderatorima foruma al ja osobno mislim da ovakvim temama ovdje nije mjesto.
Jbo jugu, ove i one, ovakve i onakve. Do kad cemo mi zivit u povjesti a ne u sadasnjosti? Do kad cemo gledat na proslost a ne na buducnost?

Dajte se ljudi probudite vec jednom i okanite se avetinja proslosti. Sta koga briga kak je nekad bilo? Pa i ako je ovdje nije mjesto tim temama. Bar ja tako mislim.
Ja neko dan se vozam po njemackoj idem pregledat jedan auto jednom clanu foruma jer on ne moze do vidit auto, jer ne zna jezik...znate li zasto? Zato jer je COVJEK zato jer ne gledam odakle je....a vi kako ste nastavili s ovom raspravom opet ce se na to pocet gledat i na ovom forumu.

Ok. Mozda sam u krivu.
A rijetko me nos vara.

Eto, jos jednom isprika jer sam se raspisao i sto vam "offtopicarim" rasprave o neprezaljenoj povijesti. Pozdrav.
 

Silentshoot

Active member
Pa jednostavno preskočiš temu o kojoj te ne zanima sadržaj...ja isto nisam za život u povijesti, i slažem se,pričajmo o autima, ali jednostavno nekada prenagli pa imam potrebu reći neke stvari koje i meni smetaju ovdje, kamo sreće da se u HR manje priča o ovome javno i na televiziji,ali nažalost tako je kako je...
 

deda

New member
Da bili smo okupirani od Jugoslavije,baš zanimjlivo,a onda od koga smo to sada okupirani?Izašli smo iz jednog saveza ili "okupacije" i uletili u drugi.
Ovo sada nije okupacija,gdje ti drugi gospodare bankama,svim strateškim tvrtkama i prodaju svoje smeće u stranim,tj "domačim" trgovačkim lancima,a mi nismo sluge,radimo samo kao konobari,sobari i skladištari i moramo znati sve europske jezike,samo ne svoj i obslužujemo vesele strance gdje god je moguće.Ako to nije služinstvo,onda ja neznam što je.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
tako lijep i koristan forum zagadiste politikom, a pored milijardu foruma, stranica .... oko politike!
Slažem se. Već smo imali temu ( u koju sam sad spojio ovu postojeću ) koju smo zatvorili nakon premoćnog glasovanja forumaša o tome. Više je nego jasno da većina politiku ne želi i to pogotovo na ovom AUTOmobilističkom forumu. :angel:
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh