Iskustva sa servisima: OPĆENITO

niko33

Member
Da pohvalim limariju "Marek" iz Varazdina. Toyota poslije manjeg udesa zavrsila na popravku kod njega pa je trebalo rijesit prednji lijevi kraj.Dobil ponudu-platil ponudu(auto sam po naoblaci i kisi podizal).
Uglavnom-sad je treci put lakiral branik i blatobran(Pogađa nijansu boje).Razlika se vidi iz aviona a prijelaz ili uspricavanje niti cut-na kraju cu kod nekog drugog da zavrsi posel.





I to je slikano losim mobom i u sumrak,po danu je sacuvaj boze - bitno da je njemu ok
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ali za vrijeme garancije ako ti recimo krepa grijanje siceva, dobiješ novi sic.

Poznaniku na Golfu 6 pregarale žaruljice i dobio svašta nešto novo, a da je sam radio, ili bi jako puno potrošio ili bi se nahebao kao isus.

Općenito to vrijedi za sve unutar garancije, ali sa strujom je najveća hebada.
;) al opet stoji, ako se riješe mušice takve u garanciji, i poslje nađeš pravog mehu za održavanje... problema nebi smjelo biti


@niko33 ...hebiga, i to je propala profesija danas.
 

Citrus81

New member
Evo da napišem moje iskustvo s jednim renomiranim ovlaštenim serviserom u Zagrebu.
auto mi je počeo gubiti snagu i gasio se u vožnji i ostavio ja vozilo na servisu (budući da mi je bio najbliži) u svrhu detekcije kvara. Zovu iz servisa i kažu otišao erg ventil i davač goriva. Trošak 5000 kn!!!!!
Ja zahvalio i otišao kod drugog mehaničara i na kraju me koštalo 400 kn a radilo se oproblemu na spoju na nekom konektoru i uz to očišćen erg ventil!!! Uistinu me razočao i naljutio postupak prvog ovlaštenog servisa.... Očito je vozilo samo spojeno na računalo i prema izbačenoj greški složena ponuda za potupnu zamjenu tih dijelova. Još su mi i dijagnostiku naplatili. Mislim da se ipak to tako ne radi..... sretno im bilo...ali bez mene.... ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, nažalost je to tako sa ovlaštenima... očitaju grešku i mijenjaju cijeli komad. O stvarnim popravcima nema niti govora. Mislim da im to mehaničari nisu niti sposobni više... samo mjenjaj novo/staro bez uključivanja mozga.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
i uz to očišćen erg venti
Ostatak priče ne mogu komentirati, ali ovo citirano oko čišćenja EGR-a, svakako mogu. :) Pretpostavljam da je EGR elektronski? U tom sluačju, u 99% priča, čišćenje je odgađanje zamjene. EGR kad ode, nije to jer se začepio, nego u principu elektornika izgori od temperature. Limp mode je pitanje vremena. Nadam se da griješim. :angel:
 

Ax boy

Well-known member
Pozdrav citrus81, pravo kažeš, ovlašteni su koma tj znaju biti, srećom mislim da nisu svi. Ali iskreno u tvom slučaju, rekao bih,sačuvaj nas Bože, kuge, kolere i Citroena Kovinska, još iz doba bivše automehanike, bili su hmmm? Koju riječ upotri:cenzura::cenzura::cenzura:iti? Tako da idi, gdje si najbolje našao i drži se tog. Preporuka moja osobna je Cs Zagreb Tratinska, godinama servisiramo citrače tamo, ja, tata, prijatelji. Samo pozitivna iskustva i sa relativno razumnim cijenama. Nažalost tvoj slučaj nije jedini, mislim da je na forumu bilo žalbi i na auto luka u dubravi, :( :( žalosno na šta je sve došlo, dotle da je Švicarac u Emil Freyu preuzeo pa nema više Citroen Hrvatska,no nooooo.
 

Ax boy

Well-known member
Nisu više ovlašteni, kako to, vidim prođem onuda, prazan salon skoro, neki vani rabljeni auti, poneki citroen hmmm? Jedino Cib ostao, Kovinska tamo i servis Cs zagreb. :)
 

mario35zg

Vozaè citroena c5
Citrus81 piše:
Evo da napišem moje iskustvo s jednim renomiranim ovlaštenim serviserom u Zagrebu.
auto mi je počeo gubiti snagu i gasio se u vožnji i ostavio ja vozilo na servisu (budući da mi je bio najbliži) u svrhu detekcije kvara. Zovu iz servisa i kažu otišao erg ventil i davač goriva. Trošak 5000 kn!!!!!
Ja zahvalio i otišao kod drugog mehaničara i na kraju me koštalo 400 kn a radilo se oproblemu na spoju na nekom konektoru i uz to očišćen erg ventil!!! Uistinu me razočao i naljutio postupak prvog ovlaštenog servisa.... Očito je vozilo samo spojeno na računalo i prema izbačenoj greški složena ponuda za potupnu zamjenu tih dijelova. Još su mi i dijagnostiku naplatili. Mislim da se ipak to tako ne radi..... sretno im bilo...ali bez mene....


Bok!
Možeš mi napisati gdje si dao da ti očiste erg ventil? Može i u pp...
 

pokra89

Well-known member
Ako se prilikom provjere vozila utvrdi da ima jednu neodrađenu, kako oni kažu, kampanju, tj.neku vrstu opoziva za određeni, nebitno sad koji, dio, jel ja to imam pravo odraditi u bilo kojem servisu? Naravno da ne mislim ništa plaćati.
 

pokra89

Well-known member
Ajd probat ćemo.

evo samo da javim da ovo prolazi. pa eto, kome je god s ruke može provjeriti jel ima kakvih kampanja za njegovo vozilo.
 
Na vrh