Iskustva s automatskim mjenjačem

toma

Active member
automatski mjenjač 4 brzine?

Pozdrav,

Automatic mi je objašnjavao vezano za automatike. Mene zanima su 4 brzine na automatiku 2.2 hdi ( u opisu pise 4 gang pa me to malo buni xD )? kakvi su to mjenaci, da li ih se treba izbjegati ili?
 
Posljednje uređivanje:

Aragorn

New member
@dstipic

Zanima me ako ovo sto je pisao gospodin dStipic... ako nije tesko da napises u cemu je bio problem s tvojim automatikom? Meni isto tako na peugeotu 407 2.7 v6 hdi steka iz druge u trecu... Lijep pozdrav
 

Aragorn

New member
DStipic..meni je zao sto ti pisem ovdje ali jos mi neda pisat ti poruku.Ako ti nije problem samo napisat mi sto ti je dakle točno bilo,što su ti točno zamjenili i koliko je koštalo?Hvala unaprijed i lijep pozdrav
 

ZlatkoC4

Well-known member
meni je zao sto ti pisem ovdje ali jos mi neda pisat ti poruku.
moraš skupiti čak 10 postova da bih mogao pisati privatnu poruku pa malo se uključi u forum i dobiti češ puno više savjeta, odgovora:grin:
 

DStipic

Member
U konačnici je mjenjač zamijenjen novim jer nakon svih pokušaja popravaka i kompletne reparacije - simptomi nisu u potpunosti nestali (na kraju je mjenjač završio u AISIN-u u Nizozemskoj, gdje je utvrđena tvornička greška na kućištu mjenjača, tako mi je rečeno, iako me više nije ni zanimalo). Ono što je rađeno prije toga je bila cjelokupna reparacija koja je obično riješavala takav problem, a uključivala je zamjenu hidro-bloka i još nekih dijelova (nemam više ponudu..) i ta priča je bila oko 17tkn (ako se ne varam)
 

Aragorn

New member
Zlatko hvala vidio sam i sam to je bilo upuceno DStipicu...;-)
A hvala ti na informacijama.Nadam se da me ne čeka takav rasplet. Koliko si na kraju platio novi? Pozz
 

DStipic

Member
Ja u toj cijeloj priči ni lipe, ponuda za reparaciju je išla na auto kuću u kojoj sam uzeo auto, a kako se kasnije odvijala priča, tko je koliko platio, na koji je način došao novi mjenjač (inače cijena tvornički repariranog, a pogotovo novog, uvelike nadmašuje trenutnu vrijednost vozila), odakle ga je servis nabavio i o čijem trošku(?!?!) Nadam se da ti je problem neke jednostavnije (čitaj jeftinije) prirode.
 
Na vrh