Internetsko plaćanje

Franzg

New member
Taman kad sam pohvalio Adikko, isao sad rezervirat hotel i javi mi da mi je omogućena još jedna transakcija bez autorizacije, prođe kartica međutim za daljnje transakcije moram imat taj :cenzura::cenzura::cenzura:eni token :whistling::mad:
Jel zna neko uopce kak to funkcionira sa tokenom i online plaćanjem? Prije rezervacije još moram kod sa tokena upisat?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Taman kad sam pohvalio Adikko, isao sad rezervirat hotel i javi mi da mi je omogućena još jedna transakcija bez autorizacije, prođe kartica međutim za daljnje transakcije moram imat taj eni token
Mislim da je to nešto na razini EU glede uvođenja tokena kod plaćanja karticama on-line. :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:arija. Ili nekom vjeruješ, pa ćeš mu dati broj kartice ili ne vjeruješ, pa nećeš. Ali, dobro.

Jel zna neko uopce kak to funkcionira sa tokenom i online plaćanjem? Prije rezervacije još moram kod sa tokena upisat?
Nakon što upišeš sve podatke i klikneš na "plati" ili što već piše, preusmjerava te natrag na stranice banke koja ti je izdala karticu, gdje ti se otvara forma za upisivanje kôda. Kod ZABA-e je to APP1. Kod PBZ-a je CODE /AUTH ili tako neka opcija na tokenu. Tapneš/klikneš na "poptiši" i opet te vraća na stranice gdje se naplata odvija.

Zašto ne vjeruješ CorvusPayu? Ja sam ga koristio par puta i davao "pravu" karticu.
Duboko osobni osjećaj nepovjerenja. Učestalo pucanje veze kod nadoplate ENC-a, često odbijanje transakcije, loša komunikacija s podrškom, prebacivanje krivnje na banku (iako problem nije u banci). Sustav mi, zbog svega toga, izgleda ofrlje, pa nekako nisam stekao dojam niti da im je sigurnost jača strana. ENC sad nadoplaćujem u cashu. Knjigovodstveno mi je to nešto kompliciranije za firmu, ali bar ne strepim hoće li transakcija biti "uspješna".
 

Franzg

New member
Ili nekom vjeruješ, pa ćeš mu dati broj kartice ili ne vjeruješ, pa nećeš. Ali, dobro.
baš to
Nakon što upišeš sve podatke i klikneš na "plati" ili što već piše, preusmjerava te natrag na stranice banke koja ti je izdala karticu, gdje ti se otvara forma za upisivanje kôda. Kod ZABA-e je to APP1. Kod PBZ-a je CODE /AUTH ili tako neka opcija na tokenu. Tapneš/klikneš na "poptiši" i opet te vraća na stranice gdje se naplata odvija.
hvala na detaljnom odgovoru :)
 
Na vrh