Hladnjak kabine

velikobrdo

New member
Pozdrav ekipa. Otisao mi hladnjak kabine. Magli stakla i smrdi antifriz,kad upalim ventilaciju sama para izlazi, kod suvozaca vlaga. Zanima me kako promjeniti hladnjak. Ima li netko slike ili video? Hvala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nemam ni slike ni video... ali...

Zavuci se ispod kokpita, prati dvije cijevi rashladne dokle idu, i na kraju su spojene na kiler. U osnovi bi trebalo odspojiti cijevi (isprazni prije sistem) i odšarafiti dva šarafa, pa ostaje samo potegnuti stari kiler van.

Ovako bi trebalo izgledati:


No najbitnija stvar je da provjeriš dali je to sve moguće bez rastavljanja kokpita (a na dosta francuza je).... zavuci se i procijeni ;)
 

Milosh

Test
Pozdrav ekipa. Otisao mi hladnjak kabine. Magli stakla i smrdi antifriz,kad upalim ventilaciju sama para izlazi, kod suvozaca vlaga. Zanima me kako promjeniti hladnjak. Ima li netko slike ili video? Hvala
Napiši broj šasije.
i , zove se to " radijator "
Da, i kod nas to zovu hladnjak (unutrašnji).

Od uvijek me zanima otkud taj naziv kiler, od čega je to nastalo i kako??
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Švabizam, kao i većina toga oko auti, pa se riječ za hladnjak -> der Kühler pretvorila u kiler.

Radijatori su mi za kuću :D
 

Milosh

Test
A tako, nije mi njemački pao na pamet. :D Ima smisla. Da, slažem se za radijatore, i meni je to pojam samo za centralno grijanje, a kod nas to jednostavno zovu unutrašnji ili mali hladnjak.
 

Milosh

Test
Žao mi je ali uspio sam pronaći samo proceduru za zamjenu ventilatora, a tu se nigdje ni slikom ni rječju ne spominje taj hladnjak, baš ništa o njemu.
 
Na vrh