H-pojas

Nicol

AK HBT Racing
dal je netko možda stavljao u Saxa H-pojas? al ne vi koji imate rollbare :D
zanima me kak mi je najbolje i najjednostavnije izvesti to, di da bušim, šarafim, itd.... konkretno, ovaj kaj ide u moj auto ima 4 točke...

ak netko ima iskustva nek javi ;)

(btw. može slobodno iza ići do gepeka, na stražnjoj klupi je sjedenje tak i tak zabranjeno svima osim dlakavim članovima familije :), tak da me ne muči "gubljenje mjesta za sjedenje" )
 

Vedran

New member
Za gornje pojaseve alke zasarafis u originalna mjesta zadnjih pojaseva, lijevu bocnu u mjesto vozacevog pojasa, a za desnu stanu moras busiti tunel ili mozes zbusiti nosac sica, ali se to u principu ne radi jer pojasevi moraju biti od odvojeni od sica
 

Nicol

AK HBT Racing
ne buši mi se baš nosač jer nije baš tak debela štanga.... :/ taj desni dio mi i je zapravo najveća enigma.... bum smislila nekaj....
 

Vedran

New member
Nema enigme- probusiti centralni tunel na istom mjestu gjde je s lijeve strane mjesto za pojas, kroz rupu alku za pojas, ispod se ucvrsti sa odgovarajucom maticom i sirokom podloskom i to je to- pazite da ne zbusite auspuh i alka da se ne naslanja na auspuh zbog topline i vibracija
 

Nicol

AK HBT Racing
evo riješeno... alke zašvasane u nosače sa lijeve i desne strane, a iza na kopču od pojasa zašarafljena cijev tj nosač.... poslikam po danu ;)
 

Vedran

New member
Svasano na nosace??? Ajojajoj... Nije to premudro, prvo kaj su na nosacima, a drugo kaj su na oslabljenim nosacima od svasanja. Jeste bar plocice podmetnuli neke?
Jasno mi je da je rjesenje prakticno, ali se sad nesmes zabit nigde :)
 

Nicol

AK HBT Racing
Svasano na nosace??? Ajojajoj... Nije to premudro, prvo kaj su na nosacima, a drugo kaj su na oslabljenim nosacima od svasanja. Jeste bar plocice podmetnuli neke?
Jasno mi je da je rjesenje prakticno, ali se sad nesmes zabit nigde :)
pa kopča za pojas.....ušarafljena i zašvasana....na koji drugi način se može....
 
Na vrh