Gume kupovina

Staljinko

New member
Pozdrav nisam uspio.naci odgovor na pitanje koje imam, naime imam c5 2011.1.6hdi automatik i na njemu su gume 225 60 r16. Sticajem okolnsoti imam priliki da kupim veoma jeftino gume 225 55 r16 koje su vozene mjesec dana. Zanima me dal je to pametno posto je preporuka citroena samo ove 225 60 r16? Unaprijed hvala na savjetima.
 

Doomsday

U prolazu...
Na stranu što nije legalno imat nehomologirane i neupisane dimenzije na autu, razlika u promjeru je 3,25% što nije dobro, i može bit raznih problema...

Da se mene pita, ja ne bih...

Valjda...

:thinking:

P.S. tek sad vidjeh lokaciju, tako da možda i nema legalnih problema, ali ja isto ne bih...

Valjda...

:whistling:
 

mladenbl

New member
Pozdrav nisam uspio.naci odgovor na pitanje koje imam, naime imam c5 2011.1.6hdi automatik i na njemu su gume 225 60 r16. Sticajem okolnsoti imam priliki da kupim veoma jeftino gume 225 55 r16 koje su vozene mjesec dana. Zanima me dal je to pametno posto je preporuka citroena samo ove 225 60 r16? Unaprijed hvala na savjetima.
Komso, smijes bez problema da stavis ove gume na svoje auto.
Sto se tice zakonskih propisa, kod jos uvijek nije uvedeno upisivanje druge dimenzije i homologacija.
Ja prolazim tehnicki bez problema, propisana dimenzija gume mi je 225 / 55 R 17, dok je kod mene ljeti 245 / 35 / ZR 19.
 

Staljinko

New member
Pa da nemam ponudu za ove manje gume ne bih razmisljao ali gume mjesec vozene i covjeku ne trebaju mada nije neka velika razlika al ajd da vidim iskustva, hvala dakle kod tebe je razlicita dimenzija, hvala i pozz :cool:
 

mladenbl

New member
Samo ti to uzmi bez razmisljanja. Mislim da su kod Bojana iz Doboja bas te dimenzije guma na autu.
Kod mene je zimska varijanta 225 / 55 R17, dok je ljetnja ova druga sto sam ti napisao.
Nego, da vidimo auto? :D
 
Na vrh