Grijanje sjedala

Prestalo mi je raditi grijanje na vozačkom sjedalu pa me zanima da li netko zna gdje bih to mogao brzo i elegantno popraviti? Radi se o C5 iz 2012. godine.

Prije nekog vremena mi je otišla i masaža, ali su mi u ovlaštenom servisu rekli da se to ne isplati popravljati, jer je preskupo :hmmm: Tako da, volio bih otići kod nekoga tko se razumije u to pa eto svaka preporuka je doborodošla.
 

Cutac

Prèkaroš
Meni je prestalo raditi nakon sto je suvozacki sic ostao upaljen valjda danima. Nakon nekog vremena proradilo, sad kad sam prao auto iznutra slucajno upalio suvozacki, sad opet ne radi.
A sve sam bio pregledao i sve je bilo ispravno, mozda je nesto do bsi.
Siceve lako testirate tako da se spojite na plus i minus sa multimeter u postavci za kratki sppj.
Ono sto često krepa je tipka jer ona dublira kao neki kontroler. To je bivsi vlasnik vtsa 3 puta mijenjao!!
 

Milosh

Test
Meni je prestalo raditi nakon sto je suvozacki sic ostao upaljen valjda danima.
Kako može ostati danima da radi kad mu je potreban kontakt (barem bi trebalo da je tako)?

Nakon nekog vremena proradilo, sad kad sam prao auto iznutra slucajno upalio suvozacki, sad opet ne radi.
A sve sam bio pregledao i sve je bilo ispravno, mozda je nesto do bsi.
To jako, jako "vuče" na povremeni gubitak kontakta, provjeri konektore.

Probajte sa najbližim električarem :)
+1 :)
 

Cutac

Prèkaroš
Kako može ostati danima da radi kad mu je potreban kontakt (barem bi trebalo da je tako)?
Danima je u vožnji bilo upaljeno. Tipa idem za ZG, sat i sitno radi grijanje na razini 3.

Morao bih sve kontakte otpojiti i očistiti, ali nikako ne mogu doći do onih ispod sica. Plus što bih trebao promijeniti osigurač, ali ne mogu nigdje naći onaj konjski, mislim da je 30A.
 

sir.Oliver

Well-known member
koje su dimenzije tog osigurača od 30 A .... predpostavljam da se radi o viljušci ... samo ... jel mini ili mikro ? imam ja takvih osigurača ... poslat ću ti jedan - dva komada . sic , iako je grejanje upaljeno , nije grejao . nije aktiviran senzor koji signalizira da je sedište opterećeno , tj da netko sjedi . ( jedino ako si imao nešto stavljeno na sedište ... )
 

Cutac

Prèkaroš
sic , iako je grejanje upaljeno , nije grejao . nije aktiviran senzor koji signalizira da je sedište opterećeno
Jesi siguran da to tako funkcionira?
Mislim da C4 I nema senzor pritiska u suvozačkom sjedalu.

Osigurač je onaj veliki sa vidljivom žicom s gornje strane. Budem ga sutra poslikao.
 

Milosh

Test
Jesi siguran da to tako funkcionira?
Ja sam prilično siguran da to tako ne funkcioniše. Prvo, mali broj auta uopšte ima senzore u sjedištima, to je obično u premium brendovima i u jačim paketima opreme. Drugo, vjerujem da ni u njima to nije povezano.

Èak i da grijanje stalno radi, ne bi trebalo zbog toga crknuti u smislu da pregore grijači ili tako nešto. Može se desiti da ode osigurač ili neka žica ako je loša.
 

sir.Oliver

Well-known member
ostala je još jedna mogućnost ... grijanje je žičano ( ne karbonsko ) i , tokom korišćenja je došlo do loma iste.... to objašnjava da je grijanje proradilo ... pa opet ne radi .
 

Cutac

Prèkaroš
Prestala raditi oba sjedala i za guzicu i za ledja, a citroen je slozen da ako krepa jedan dio sjedala, da ostalo nastavi raditi.
Nemoguce da sva 4 grijaca puknu istovremeno.
 

Cutac

Prèkaroš
Koštaju :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:, samo za jedan zic, gornji dio 7700 kuna koža alkantara, donji 7600.
 

Cutac

Prèkaroš
Želim reći da su moja originalna sada polovna. Bila su nova 2006. i radila su, sad su polovna i ne rade, a ako se kupe ta za 300€ ništa ne garantira da će raditi grijanje, a ako i bude radilo, koliko dugo će raditi.

Plus što nije do sjedala jer je strujni krug zatvoren :D
 

Cutac

Prèkaroš
Navodno je tapacirung zalijepljen za spužvu, a grijači između, tj. ne da se doći do njih.
Danas sam mazao hrđu pa sam si dao truda i vozački kontroler je pokvaren, ne radi kratki spoj kad ga palim. Suvozački je dobar pa sam ih zamijenio da vidim hoće li sada raditi(ali BSI ne da da se upale ako je temperatura iznad 11°C pa ne znam kad ću imati priliku testirati), a u ponedjeljak ću naručiti dva nova kontrolera jer na + i - od grijača imam kratki spoj, znači da nisu pukli.
 
Na vrh