grijanje/hladenje

bocko1904

New member
Pozzz svima

imam c4 picasso 2010 g sa dvozonskom automatskom klimom i javio mi se problem da mi sad po zimi suvozaceva strana puse vruce a vozaceva strana hladno, po ljeti mi isto tak puse iako je upaljena klima

i jos mi se dogadja da ako stojim na mjestu sa upaljenim autom iako je namjesteno na grijanje (26-27 stupnjeva) on nakon nekog vremena pocne puhat hladno

jel zna netko do cega bi bio problem

hvala i Lp
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
imam c4 picasso 2010 g sa dvozonskom automatskom klimom i javio mi se problem da mi sad po zimi suvozaceva strana puse vruce a vozaceva strana hladno, po ljeti mi isto tak puse iako je upaljena klima
Da nisu polomljene klapne za regulaciju toplo/hladno? Znam da je na P407 (2005-2011) to bio relativno čest problem i nezgodan za riješiti, ali ne znam ima li C4 Picasso 2010 isti heater-box...
 

gule

Active member
Imaš tipičnu bolest dvozonske, automatske klime. Klapne koje prebacuju zrak iz toplo-hladno režima ti ne rade ili jedna od njih. Servo motor koji to pokreće je najčešće ispravan, istroše se zupčanici, jer su od neadekvatnih materijala, za tražena opterećenja. Predstoji ti defektaža i popravak. Za pojedine modele na tržištu postoje setovi za reparaciju, za neke nažalost ne. Ponekad treba srušiti pola auta(instrumentne ploče), da se stvar riješi. Treba ti strpljiv elektro-mehaničar, koji zna ponešto i improvizirati. Sretno.
 

Fan

Member
To možeš sa donje strane vozača riješiti. Skineš bijelu polugu koja spaja motorić i mehanizam klapni, na vrhu poluge ima osmerokutna rupa koja se natakne na osmerokutnu osovinu motorića i ta rupa pukne bočno pa poluga vrti dijelom u prazno po rupi.
Zalijepiš, izvana žicom učvrstiš i opet sve radi.
 

bocko1904

New member
Hvala vam na odgovorima

najvjerojatnije budem probao za vikend to pogledat ako ne bude lose vrijeme

budem javio dal sam uspio popravit ili jos vise pokvarit

:)
 

Cale81

Active member
U c4p iz 2012 benzinac (od oca auto) danas krenuli iz splita i do plitvica morali voziti otvorenih prozora koliko je bilo vruce u autu. Na plitvice stali protegnuti noge cca pola sata.
Kada su krenuli liva strana grije ok a desna suvozaceva kao led hladno ( pojacana temp na 24 ali ista stvar)
Ima li kakvih ideja da pokusam sutra nesto na brzinu pogledat. Da se manje smrzaju u povratku 🤔
 
Na vrh