Gdje se nalazi relej klime?

basanova

New member
zanima me lokacija releja klima uređaja...
problem sa klimom je taj da je klima stalno upaljena!!! čim se da kontakt i auto upali klima odmah radi bez bzira na prekidač kime dali je OFF ili ON..
sumnja je na releju klime KAO da je ostao zavaren... zato me zanima lokacija releja klime da ne kopam po autu bezveze...:confused:
 

zoran37

New member
Svašta tu može bit, morao bi se i ventilaor odma upalit i vrtit u prvoj brzini ako radi klima bez obzira šta je vani hladno. Možda se kome to pokvarilo prije tebe pa je direkt spojio klimu da dobi odma struju kompresor čim daš kontakt (primjer moj fiat prije xantie).
Ali ako se to počelo dešavat samo od sebe a niko nije ništa dirao a radilo je prije sve normalno onda je moguće da je rele.
 

Dalibor

Dado Tornado
za uključivanje samog kompresora trebalo bi se nalaziti na/kraj kompresora, a upravljanje ventilatorima klima kilera i kompresora je iz svijetla (vozačke strane)
 

Lakii

Well-known member
Relej ti nije klasičan!

Radi se o "Bitron" - releju. I on upravlja sa malo vise stvari, osim kompresora.
On ti je, kao sto je dalibor rekao, (zavisno o godistu) kod novijih modela iza/ispod fara s vozaceve strane, a kod starijih modela je kod osiguraca/releja iznad akumulatora.

Hm, a prekidač u kabini je ispravan?

Evo ti polozaj Bitrona kad se makne prednja maska:
 

hacti

made in france
Relej ti nije klasičan!

Radi se o "Bitron" - releju. I on upravlja sa malo vise stvari, osim kompresora.
On ti je, kao sto je dalibor rekao, (zavisno o godistu) kod novijih modela iza/ispod fara s vozaceve strane, a kod starijih modela je kod osiguraca/releja iznad akumulatora.

Hm, a prekidač u kabini je ispravan?

Evo ti polozaj Bitrona kad se makne prednja maska:
http://i70.servimg.com/u/f70/11/60/73/77/bitron10.jpg
laki , jel i na xsari s1 1.9td rele klime ispred lijevog fara???
 

fullcool

New member
laki , jel i na xsari s1 1.9td rele klime ispred lijevog fara???
lakii se malo zeznuo, nije to relej klime, to je kutija koja upravlja radom ventilatora, a ona je u sprezi sa relejima i kontrolnim modulom klime. releji bi trebali biti u kutiji sa osiguračima kod akumulatora, ali nije isto kod svih, ovisi od motora koji je ugrađen. kod benzinca je povezano i sa ECU-om od motora, dok dizeli stari nemaju nikakav ECU.
zašto tebe zanima gdje je to na xsari, jel i kod tebe neki problem?

KAO da je ostao zavaren
bude i zavarenih, doslovceROFL
 

hacti

made in france
lakii se malo zeznuo, nije to relej klime, to je kutija koja upravlja radom ventilatora, a ona je u sprezi sa relejima i kontrolnim modulom klime. releji bi trebali biti u kutiji sa osiguračima kod akumulatora, ali nije isto kod svih, ovisi od motora koji je ugrađen. kod benzinca je povezano i sa ECU-om od motora, dok dizeli stari nemaju nikakav ECU.
zašto tebe zanima gdje je to na xsari, jel i kod tebe neki problem?
puj-puj neprizivaj vraga!!!!!! samo informativno pitam! xsara u 7g koliko je kod mene dobijala je redovite servise i potrosne dijelove ... jednom napunjena klima ali hvala bogu drugo nista!!! nek samo tako ostane!!!!
 

fullcool

New member
puj-puj neprizivaj vraga!!!!!! samo informativno pitam! xsara u 7g koliko je kod mene dobijala je redovite servise i potrosne dijelove ... jednom napunjena klima ali hvala bogu drugo nista!!! nek samo tako ostane!!!!
onda ne diraj ništa, upali samo ponekad klimu nek malo odradi kompresor i to je to.;)
 

hacti

made in france
onda ne diraj ništa, upali samo ponekad klimu nek malo odradi kompresor i to je to.;)
to su mi rekli prije 7g da povremeno upalim klimu i preko zime da plin procilkulira a posto sad stoji od 6mj palim ju jednom mjesecno na nekih 15-ak min i provozam je nekih 2-3 km uz paljenje klime i brzo u garazu da me plavi neuhvate!!
 

Lakii

Well-known member
lakii se malo zeznuo, nije to relej klime
Da malo... ceo fudbal!
Bas sam zeznuo, ispricavam se!
Nesmijem poceti pisati bez da procitam (i razmislim) do kraja, kvragu i ventilatori. :oops:

Relej ti je medu osiguracima u motornom prostoru, iznad akumulatora.
Relej bi ti trebao biti u 2. utoru odozdola, lijevo.
 
Na vrh