Francuska elektronika počeo se gubiti ???!

Kizokc

Active member
Da ne duljim mehanički auto radi sve pali vozi, ali kad stisnem kočnicu upali mi se zadnji brisač, ali to nije sve, hoću upaliti zadnji grijač stakla isto se upali zadnji brisač, štop svjetla rade ali ne radi 3 štop svjetlo, neda mi otvorit gepek nakon otključavanja auta, nakon što otvorim vrata nakon 5-6 pokušaja uspijem otvorit gepek, nekad dok hoću otvorit gepek također opet se upali zadnji brisač, PRVo što sam išao provjeriti kabel tj one žice u onoj zaštitnoj gumici što spajaju gepek vrata i šasiju kabli su OK.

Ako tko ima bilo kakvu ideju zašto se moj C4 pogubio??? Slušam... HVALA unaprijed

PS. nema me puno na forumu citroena kupio sam novu Pumu auta ali zadržao sam si C4 prirastao mi srcu :)
 

sir.Oliver

Well-known member
jesi li dobro provjerio kablove u onoj gumenoj zaštiti ? otvarao si je sa oba kraja , pokušavao malo izvući kablove ? ništa drugo osim oštećenja/ loma tih kablova mi ne pada na pamet .....
 

sir.Oliver

Well-known member
Loša masa?
ne. ako bi bila loša masa , ne bi se palilo kada mu se prohte , već jednostavno bi samo povremeno radilo ..... ili bi zajedno sa stop svetlom radio , recimo brisač ..... ovo što opisuje je tipičan primjer oštećenih kablova ( ne jednog , već više njih ) koji se povremeno prespajaju .... uticajem vibracija , pomeranja bužira , otvaranja vrata ....
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Mislim da je netko na forumu imao baš identičan problem i da je stvar bila u žicama. Ili sam na nekom drugom forumu čitao. 😀
 

Kizokc

Active member
jesi li dobro provjerio kablove u onoj gumenoj zaštiti ? otvarao si je sa oba kraja , pokušavao malo izvući kablove ? ništa drugo osim oštećenja/ loma tih kablova mi ne pada na pamet .....
Provjerio samo s gornje strane tj od strane gdje je gepek izvukao žice van malo i sve su ok
 
Na vrh