Filteri zraka

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav!

Mann filter za VTS-a ima spužvu, a Filtron nema. Sa Filtronom usis više fućka, sa Mannom manje.
Sa Filtronom zvuči bolje, pretpostavljam da i više zraka prođe, ali, kakva je kvaliteta Filtron filtera?

Evo slika da vidite o kakvoj se spužvi radi.
 

Cutac

Prèkaroš
Valjda je s njim bolje
Znam da sam jedno vrijeme imao Filtron i moj mehaničar je rekao da spužva sigurno filtrira dodatno, ali da nema teorije da realno pomaže. Da citiram "sa spužvom pređeš milijun i pol kilometara, bez spužve milijun i četristo pedeset hiljada, kaj ti to znači, nikaj".

Mene više zanima kvaliteta Filtron filtera, nevezano za spužvu. Znam da sam naišao na članak u kojem je prikazano više filtera ulja(Filtron) koji su se izderformirali u toku korištenja.

redom kvalitetnije marke to imaju
U c4 sam stavljao i Mann i Purflux i nisu imali. Stvarno mislim da je na VTS-u to tu samo da ne fućka jako.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neznam, al na turbaka stavljam sam sa tim predfilterom... za mog Citraća nije toliko bitno, dva sloja ženskih čarapa bi odradile posao :D
 

pokra89

Well-known member
Ja neki dan odradio servis i osim filtera zraka, svi ostali filteri su mi Filtron.

Filter zraka je Hengst, i on ima spuzvu
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala, kužim!
Ok, VTS-ov airbox je spojen na rezonator koji je spojen direkt van na masku/rešetke, mogu zamisliti da vlaga nađe put i to lako.
Dok c4 nema valjda jer je filter iznad motora + od branika do filtera ima dobar metar puta, ako ne i više.
 

3007

Tužni vojnik
Poz,

Zanima me da li dimenzije filtera, prvenstveno visina igra ulogu? Naime kad stavim svoj auto u opis recimo u Autokrešo, svi kao pašu zatrazeno vozilo. Zaboravio sam kone su dimenzije starog pa da ne fulam. Radi se o C4 coupe, 2006.
 

diegos

Well-known member
Najbolje provjeriti na autu ako ima lufta za viši filter, ali znam da na nekim autima visina ne igra ulogu pa ima i filtera raznih dimenzija
 
Na vrh