Engine fault repair needed

Tare

New member
Poštovani dali ima oko iskustva sa porukom koja se javlja na modelu C5 2011 godište nakon pređenih 105000 KM.engine fault repair needs. Dosipao sam tečnost u DP filter i nakon tog. Vozilo radi bez problema. Ali ova poruka kad god upalim auto se javlja.
Svaka pomoć je dobro došla.
Hvala
 

Milosh

Test
Imam ja nekog iskustva sa tom porukom.

Kod mene se javljala zbog greške komunikacione prirode. Greška je glasila: ''Izgubljena komunikacija između BSI-a i motornog ECU-a'' što samo po sebi djeluje jako ozbiljno, ali zapravo je glupost. Kažem da je glupost jer ta komunikacija nikad nije bila izgubljena već sam shvatio da nešto drugo zapravo uzrokuje tu grešku. Ona bi se pojavila kad god bi MF displej (mali displej sa satom) bio otpojen, ili pak bio spojen ali dijagnostikom bilo podešeno da on ne postoji u autu. Ja sam ga otpajao i igrao se jer sam stavljao aftermarket Android radio.

Uglavnom, hoću reći da se meni ta greška javljala i bila zapisana kao jedna stvar, a zapravo je bila skroz druga. Tako da, prvo na kvalitetnu dijagnostiku (u ovlašteni ili kod nekoga ko ima kinesku kopiju OEM dijagnostike) pa onda dalje. Ne mora značiti ništa ozbiljno, a možda i jeste.
 

Tare

New member
Hvala puno Miloše na odgovoru. U ov.servisu su mi govorili da može biti senzor čestica itd...drugi koji imaju leksiju ništa sve ok.
Na kraju sam dobio info.sve je ok vozi.
Niko ništa konkretno. Hvala Bogu.
 

Profiler07

Well-known member
Pozdrav, upalila se prije 2dana ova greska i danas ga skopcam na obd2 ocita mi gresku P0487.Auto vozi bez ikakvih problema presao sam oko 550km i nikakvih problema nemam.Ako sam dobro razumio ovo je greska EGR-a?cistiti,mijenjati?sta dalje?
 

Profiler07

Well-known member
Cim sam ocitao preko OBD2 greska je nestala,nisam nista brisao samo je nestala.Pa idem svakako do majstora neka skine i ocisti EGR.Auto nije ulazio u safe mode,sve regularno radi.Potrosnja na 920km 50l
20210712_101225.jpg
Niko nista?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh