Electrical system fault

drogadrogic

New member
Lampica se nekad upali a nekada ne.
Provjerio sam napon na akumulatoru i bio je oko 12.45 V. dopunio sa lidl punjacem. Nakon punjenja je napon bio 12.8 V. Auto uredno registriran. Ne vidim neki problem kod paljenja tako da ce zamjena pricekat dok ne otkaze skroz. Ovako subjektivno ne osjecam nikakav problem kod pokretanja. Imam jos jedan moguci problem oko radarskog tempomata ali to stavim kao zasebnu temu
 

drogadrogic

New member
Lampica se nekad upali a nekada ne.
Provjerio sam napon na akumulatoru i bio je oko 12.45 V. dopunio sa lidl punjacem. Nakon punjenja je napon bio 12.8 V. Auto uredno registriran. Ne vidim neki problem kod paljenja tako da ce zamjena pricekat dok ne otkaze skroz. Ovako subjektivno ne osjecam nikakav problem kod pokretanja. Imam jos jedan moguci problem oko radarskog tempomata ali to stavim kao zasebnu temu
početkom jeseni je otkazao akumulator, hladno vrijeme i tjedan dana na parkingu ga je dokrajčilo.
Nakon što sam stavio novi više nema navedene greške. Naknadno sam nabavio dijagnostiku pa sam očitao hrpu grešaka vezanih za nizak napon na svakakvim komponentama tako da je ocito slab akumulator bio uzrok toga. Nakon zamjene se počeo paliti start stop, sada bi to trebao ugasiti preko dijagnostike jer je muka svaki put to ručno u meniju gasiti
 

drogadrogic

New member
Napokon sam našao vremena da rješim ovaj svoj inicijalni problem.
Uglavnom dijagnostika javlja grešku B1624 73 Kućište zaštite i upravljanja napajanjima - Greška stanja releja plusa centralne sklopke snage.
Konkretno riječ je o modulu koji se nalazi odmah pored akumulatora i koji odvaja napajanje za različite sustave.
Ima dio sustava koji je konstantno napojen sa +12V i dio sustava koji se preko releja gasi nakon određenog vremena od gašenja vozila.
Kod mene je očito taj relej neispravan odnosno ostao je u uklopljenom položaju. Primjetio sam po noći da mi osvjetljenje tipki (ručna, esp, zaključavanje i trokut) stalno radi.

Nije neka potrošnja, ali ako se auto ne vozi više od tjedan dana zna se isprazniti akumulator.

Nije baš jeftin dio.
https://www.autostanic.hr/modul-akumulatora-c-c4-picasso-psa-af-9675349880
 

Prilozi

Na vrh