Egr,dpf,injektori???

emil111

Member
Pozdrav svima,vec neko vrijeme u nizim obrtajima se desi da auto zacukne,2,3x zaredom.Bas se jako osjeti,nema nikakvih upozorenja na istrument tabli....
 

emil111

Member
update,bio sam kod mehanicara.Provozal ga je i dal mi je Datacol aditiv.Buduci da nema upozorenja na tabli veli da ulijem i po autocesti ga ganjam.Veli da ga nebude spajal na dijagnostiku da nece nis vidjeti.....
 

visaluteju

Well-known member
Nece viditi greske ali u toku voznje je mogao sa dijagnostikom viditi parametre pa viditi cega fali goriva, vazduha, kompresije itd...

Sumnjam da ce ti aditiv pomoci ali drzim palceve
 

thenoise

Member
Meni se to isto događa, uglavnom na malim obrtajima i više se osjeti dok je auto hladno.

Mada, vozio sam ga sada 400 km u komadu, malo autocesta, malo brda i smanjilo se dosta.

Dijagnostika također nije pokazivala nikakve probleme.

Kako to? :whistling:
 

emil111

Member
Ja sam napravio preko 800km u komadu,jace mi cuka,tolko jako kao da se motor pomice napred nazad 🤔,mada meni to smrdi na siemens injektore...
 
Posljednje uređivanje:

ivanzg

milo mi je hrniæ
Ne bi htio solit ranu al spremi pare za injektore.Kad ga ispušeš stvar se malo popravi,ali nakon par dana grada i hladan dođe na isto.Ne pomažu aditivi samo malo ublaže stvar.Najviše se osjeti u regeneraciji pa probaj kad počne cukat negdje stati i ugasiti auto.Ako ti vrti ventilator(čak i kada je hladan motor) ušao je u regeneraciju pa pokušava u pilotnom radu injektora poboljšat sagorijevanje u dpf-u,a kako pilotno nije dobro zbog loše dizne počne cukat.
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Posto imam veliko iskustvo u trazenju takvih nekih kompliciranih gresaka, mogu ti samo rec da nista, apsolutno nista ne mijenjas dok se atvarno ne dokaze sta je. Tesko da su injektori, posto bi racunalo odmah prijavilo gresku trazenog i izmjerenog tlaka. Moj ti je savjet da se vozis sa prikacenom nekom obd aplikacijom sa sljedecim parametrima u grafickom prikazu: tlak zraka, tlak goriva, obrtaji, napon. Primjetit ces negdje da ce se neki graf promjenit kad krene trzat. Osobno bi posumnjao na senzore bregaste/radilice, ventile turbine i dozatora zraka ili sami dozator. Napravi ovako pa stavi grafove ovdje da vidimo sta se dogada.
 
Na vrh