DS Performance

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
''Izdvojeni pogon'' DS je osnovao sportski ogranak naziva DS Performance, koji će u buduće bit baziran u PSA Excellence Centru u Satoryu.
Njega će vodit Belgijanac Yves Matton, koji ima preko 25 godina iskustva u motosportu i koji je do sad vodio mnogo uspješnih momčadi (između ostalog i Citroen Racing koji se izdigao i postao entitet sam za sebe).

Iako to sve super zvuči, dalje nema puno uzbudljivih detalja, prvi projekt je nažalost bijela tehnika na četiri kotača. Bolid DSV-01 natjecat će se u utrkama Formule E, u momčadi DS Virgin Racing :kava:



Eto, znamo da postoje... ako nekoga zanima i prati nekim čudom Formulu E, slobodno nek tu baci rezultate.

A ako se slučajno budu počeli bavit pravim autima i utrkama javim :D
 

La Marche

Iskreni optimist
Ne bih ovo smatrao "nepravim" autima i utrkama.

Sezona je preko zime, znači 2015/2016, a timovi, da ti se zavrti u glavi od imena koja se tu spominju kao timovi ili vozači:
ABT, Andretti, Penske, Virgin, Prost, B.Senna, Heidfeld, Piquet, Aguri, Trulli...

To sve djeluje jako ozbiljno.

http://www.fiaformulae.com/en/guide/rules-and-regs.aspx

U Europi su tri natjecanja, Paris, Berlin i London. Ne piše ništa za stazu u Parizu, ali u Berlinu i Londonu su staze složene u gradu, nagađam iz ekoloških razloga to može značiti povratak utrka u mjesto gdje su se nekad davno održavale - u centre gradova! Meni se to sve jako sviđa. Bude li sreće i viška novca, nije isključeno da odem na jednu od tih europskih utrka, a nisam na utrkama bio otkad mi se brat prestao utrkivati na krugu, znači nekih 10 ili više godina.

A sigurno ću pratiti utrke. Evo, prva je uskoro u Kini, u Pekingu, oko olimpijskog stadiona(!), 17.10.
 
Na vrh