Dimenzije felgi i guma C4 Picasso

Pankoz

Active member
Da li može dimenzija pneumatika 205/55 R16 da bude jedna od opcionih dimenzija da za zimski pneumatik.?Vidim da je nema u spiskovima,ali možda može proći kao opcija.U pitanju je model 1.6 HDI od 116 KS.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja vidim jedino 205/60/16 kao homologiranu dimenziju, ali možda bi ti se isplatilo napraviti mali atest ;)
 

Doomsday

U prolazu...
205/60-16 i 205/55-16 su na saaaamoj granici, malu mrvicu iznad 3% razlike u promjeru gume...

Preporuča se max. 2,5-3% razlike tako da, ne znam...

Valjda...

:D
 

Pankoz

Active member
Gledam nekog Grande Picassa 2014 godište,a od Astre J su mi ostali odlični zimski pneumatici u dimenziji 205/55 R16.Ni tamo to nije bila original dimenzija,ali je bila opciona i sve je bilo u redu,pa se zato nadam da bi mogla ta dimenzija proći i kod Picassa.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neznam kakvi su zakoni kod vas, ali tu bi se morala atrestirati ta dimenzija. Bez toga auto nije tehnički ispravan niti vrijedi osiguranje :D
 

Pankoz

Active member
Ipak sam na kraju kupio nove zimske pneumatike u fabričkoj dimenziji,205/60 R16" i montirao ih na čelične felne,a aluminijumske sa letnjim pneumaticima pohranio na zimski san :whistling:.
 

Avladis

Member
Ja sam ga dobio sa 205/55 R17 original ljetnim gumama.
Rijetka dimenzija i zato jako skupa. Bolje gume nema ispod 1000 kn.
Kupio zimske fulde 225/50 R17 za 600 kn komad i atestirao i upisao u prometnu novu dimenziju.
Problem riješen.
Sve ispod 3% odstupanja je ok a razlika između ovih dimenzija je 0.08%
Oko 1500kn uštede po setu guma a trošak (jednokratno) 275 kn atestiranja + 10 za kavu jer atest traje sat vremena.
 

KPoslon

New member
Jel može slika kak izgleda s tim 225/50 17 mada gledam i nije neka razlika u cijeni trenutno. Skupe su i jedne i druge :mad:
 

chino55

New member
Ljetne felge su mi aluminijske 205 55 17, razmisljam da uzmem celicne 16. Koju dimenziju da trazim? Jel 205 60 16?
Mislim da je to isplatljivija opcija
I da li postoji neka posebna specifikacija za felge jer se stvarno ne razumijem (raspon izmedju rupa i td). Broj rupa je 5
Hvala
 
Posljednje uređivanje:

tommy133

New member
Da na mom c4 picasso je original ljetna 205 55 17 na alu felgama a zimska 205 60 16 mi je na čeličnim

U prometnoj mi isto piše za zimsku 205 60 16

Zanimljivo je a nisam to ni znao da su ove dvije gume po visini gotovo totalno iste a jedna je 17" a druga 16" no presudna je ova debljina guma 55 ili 60 :)

Jel netko zna koliko košta jedan šaraf za čeličnu felgu, treba mi ukupno 20 kom jer ovi stari koje imam su zahrđali i ružni su pa bi kupio nove ali da ne hrđaju, jel ima takvih i kolko dođu cca ?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma

tommy133

New member
Uuu 18 kn/kom, dosta bogami..., nego to mi treba za ove čelične felge na kojima nebih imao ratkape ni slično već samo crne čelične felge sa novim šarafima koji nebih da su hrđavi :)

A ove ukrasne kapice imam već na alu felgama i to je ok al to ne mogu staviti na ove čelične felge

Bit će da ću ove stare šarafe malo ošmirglat i očistit ako nebudu išli već novi :))))
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nije homologirana, dakle vjerovatno niti upisana.
Moraš raditi atest. Razlika je, čini mi se, preko 3% - znači moraš raditi ''veliki'' atest koji je cca 800kn ako nije poskupio. Plus će ti brzinomjer odstupati bez preinaka.

Uglavnom, može.
 
Na vrh