Dimenzije felgi i guma C4 Picasso

pikolino

New member
Pozz.
Dali zna ko kakve su prednosti 18" napram 17" feluga / guma?

Cijena nije faktor, vec zanima me sta gubim odnosno dobivam ako stavim umjesto 17" 18"ke?

Govora je o Picasso 2015to godiste.
 

dinko1981

Well-known member
Neznam kakvu voznju planiras sa Picassom da ti je toliko bitna stabilnost, to je cisti obiteljski auto za normalnu voznju i za to je vec u tvornici napravljen da bude siguran. Eventalnu bolju stabilnost ces dobit sa izmjenama na ovjesu (opruge, amortizeri, seleni) ali cisto sumnjam da netko radi sportske komponente za taj auto. Sa vecim felgama neces dobit nista osim povecane neudobnosti, veceg toska za gume i veceg straha i opraza kod lose ceste i kao sto sam vec rekao boljeg izgleda i to je kompromis. Ako zelis bolji izgled i spreman si na kompromis idi na 18 ali ako zelis neku bolju stabilnost radije promjeni auto.
 

pikolino

New member
Nevjerujem, da se dobija sta "sportski" na 18". Svakako je u homologaciji takva mjera.

Na ovome i ne izgleda, da je njesto bas sportski.


Ali ja samo pitam...svakako imam 17"tke.
 

Cutac

Prèkaroš
Nije tako loše. :)
Meh, meni je ružno kad su gume tako napete, pogotovo na monovolumenu.

Ja volim vidjeti "mesnatu" gumu na autu, valjda jer strojar u meni zna da ne vozimo po Silverstoneu, nego po rupama i šahtovima :D

Ja na C4 Piksača ne bih ništa preko 16".
Ali kažem, to sam ja. Radujem se i zimskim gumama na VTS-u da se mogu zabavljati sa onim osjećajem plivanja i "kašnjenja" :D
 

markan1000

Well-known member
Imam dva seta guma, 16'' i 17''
Apsolutno se slažem da za auto tipa Picasso ne treba ništa preko 16''.
ALI, Picasso mi djeluje ko da je dizajniran upravo za 17'', i kad stavim 16'' ko da ima nekog praznog prostora oko gume koji se taman lijepo popuni s broj većom gumom. Tako da mu po meni ipak ljepše stoje 17''.
Na još veću dimenziju se ne bi upuštao, estetski mi ipak djeluje malo too much + mislim da bi bio pretvrd. Jer i ovako je dosta tvrđi u odnosu na običan C4 npr.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Udobnost voznje ostaje ista ili se to mjenja? Stabilnost?
Udobnost se smanjuje. "Stabilnost" nećeš postići.
Bolje izgleda. Ako imaš novaca, idi na 18". Meni se toliko sad, po novom, sviđa 18" da ne bi ni uzimao manji broj.
Kome auto treba samo za od A do B, najbolje upisati 16" 205/55 gore Hankook i deri. :)
 
Na vrh