DAB Connectnav multimedija

szahtila

Well-known member
Da li je moguće na Wave 4 uređajima koji mogu primati digitalne radio stanice moguće primati analogno emitirani signal?Razmišljam o uvozu polovnog Citroena pa vidim da neki iumaju mogućnost prijema DAB signala,a koji za sada nije u upotrebi u HR .
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Da li je moguće na Wave 4 uređajima koji mogu primati digitalne radio stanice moguće primati analogno emitirani signal?Razmišljam o uvozu polovnog Citroena pa vidim da neki iumaju mogućnost prijema DAB signala,a koji za sada nije u upotrebi u HR .
U postavkama imaš odabir auto (ukolio nema DB ide analogno) na Wave 2 , pretpostavljam da to nije ukinuto na Wave 4, m sigurno postoji
pdf user manual na net-u

LP
 

szahtila

Well-known member
U postavkama imaš odabir auto (ukolio nema DB ide analogno) na Wave 2 , pretpostavljam da to nije ukinuto na Wave 4, m sigurno postoji
pdf user manual na net-u

LP
Imam Wave2 iz 12/2017 godine, nisam primjetio da ima tu opciju. Provjerit ću sutra, ali mislim da nema opciju izbora digitalno/analogni prijem
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Rijetki su NAC Wave2 uređaji s DAB prijemnikom i antenom, ali ih ima. Često ih zovu i "digitalni" (9821908980), dok je obični W2 samo analogni (9821908880).
No, svaki W4 standarno dolazi s DAB prijemnikom i priključkom za FM i DAB antenu te se može koristiti i kod nas. Ima nešto stanica koje emitiraju DAB signal (uporedno s FM), a s vremenom će ih biti sve više.
Downside kod W4 je što ima samo jedan USB utor...

Na slici je primjerak koji ja tražim već više od godinu dana: W2 s DABom, dva USB ulaza i dva LVDS izlaza (za kapacitivni touchscreen + za digitalni kokpit). To je pak rijetkost! :cool:
 

Prilozi

Colnago

Active member
Donator foruma
Rijetki su NAC Wave2 uređaji s DAB prijemnikom i antenom, ali ih ima. Često ih zovu i "digitalni" (9821908980), dok je obični W2 samo analogni (9821908880).
No, svaki W4 standarno dolazi s DAB prijemnikom i priključkom za FM i DAB antenu te se može koristiti i kod nas. Ima nešto stanica koje emitiraju DAB signal (uporedno s FM), a s vremenom će ih biti sve više.
Downside kod W4 je što ima samo jedan USB utor...

Na slici je primjerak koji ja tražim već više od godinu dana: W2 s DABom, dva USB ulaza i dva LVDS izlaza (za kapacitivni touchscreen + za digitalni kokpit). To je pak rijetkost! :cool:
Imam taj DB/FM W2 , moja greška - pretpostavljao sam da su svi W2 digitalni (u user quide NAC-a nigdje nisam našao "opcionalno") .
Očito ima mali milion verzija NAC-a :)
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Očito ima mali milion verzija NAC-a :)
Nije baš mali milijun, ali ih je preko nekoliko. :LOL:
Tj. oko 20 različitih tipova, a od toga je polovica s DAB+ modulom.
Plasirani su ovisno o zemlji prodaje i raširenosti DAB signala - zato su kod nas vrlo rijetki, dok su npr. u UK gotovo svi s DAB+.

Evo SN za NAC W2, 3 i 4 uređaje, ako će kome trebati...
NB: Wave1 se proizveo u vrlo malom broju primjeraka pa su podatci o njemu oskudni i nije u ovoj tablici.
Ujedno i ispravak netočnog navoda ranije: postoje i W4 bez DABa, ali su vrlo rijetki…
Uglavnom: narančasti FAKRA priključak otraga je za DAB antenu.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Colnago

Active member
Donator foruma
Nije baš mali milijun, ali ih je preko nekoliko. :LOL:
Tj. oko 20 različitih tipova, a od toga je polovica s DAB+ modulom.
Plasirani su ovisno o zemlji prodaje i raširenosti DAB signala - zato su kod nas vrlo rijetki, dok su npr. u UK gotovo svi s DAB+.

Evo SN za NAC W2, 3 i 4 uređaje, ako će kome trebati...
NB: Wave1 se proizveo u vrlo malom broju primjeraka pa su podatci o njemu oskudni i nije u ovoj tablici.
Ujedno i ispravak netočnog navoda ranije: postoje i W4 bez DABa, ali su vrlo rijetki…
Uglavnom: narančasti FAKRA priključak otraga je za DAB antenu.
Korisna usporedba priklučaka SMEG+ & NAC W2 (oba analogni) s oznakom gdje bi im se nalazio priključak za DB antenu
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Uglavnom: narančasti FAKRA priključak otraga je za DAB antenu. ako misliš na ovaj , onda je to braon a ne narandžasti ....
Narančasto, smeđe ili braon... Kako god.
Ovako izgleda na mom starom SMEG+IV2 (sad je unutra analogni NAC W2).

Uglavnom, to je priključak za DAB antenu.
:cool:
 

Prilozi

Na vrh