Citroen CX

hombre

New member
Listajuci po internetu nasao sam ovo



Znaci daljinski za cx-a, za novije godine se samo usteka bez ikakvih preradjivanja i šljaka.
remote central locking set SP3-21PSA01
Prodavali su se za AX,ZX i XM.
Zna netko dal se moze kod nas nabavit?

Kontaktirao sam firmu koja proizvodi te daljinske i traze 115 eura (uracunat porez, dostava na adresu, popust na internet narucivanje, a placanje unaprijed na racun firme).

Btw imam u planu stavit boost controller, tj onaj ispusni ventil na turbinu da dobijem malo vise turba. Za sad sam narucio pokazivac koliko bara trenutno turbina radi na tvornickim postavkama. Razmotrit cu dal da stavljam to na turbinu kad vidim koliko bara imam kroz okretaje motora i dal ima uopce potreba za stavljanjem ventila. Ako ga i budem stavljao postavke ce bit minimalne jer i ovako ide ko metak, ne zelim opet pokvarit pumpu. To mi je se vec desilo kad mi je puklo crijevo na turbini sto regulira klapnu. Turbina je prepunjavala i popucale su mi gumice i diafragma na kontroleru za turbinu u pumpi. Onda su bili problemi sa trazenjem dijelova za pumpu :/ Dok nisu popucali dihtunzi i diafragma na pumpi nije bilo sretnijeg covjeka od mene, turbina radila ko luda, auto isao ko formula :)) nagadjam da sam umjesto tvornickih 120 konja imao 150-160 jer je turbo radio op stop non stop u punoj snazi. Dobro da nisam ostao, bez motora, turbine i pumpe zajedno. Tvrdo je to auto ;)
 
Posljednje uređivanje:

sasa.rajs

New member
Imao sam CX 20RE, što znaći osnovni motor i osnovni paket opreme, godište 1987.
Imao je tada automatsku klimu, DIRAVI, centralno zaključavanje. Nikad se nisam vozio lijepše nego u njemu. Još uvijek ga nisam prežalio, to je bio automobil!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Švabo hvali Citroenov mjenjač :D hahaha a tek zvuk motora na autocest, komedija
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
kada na 6,40 rukom pritišće papučicu kočnice - škrip, škrip, škrip :D

koji dio se ispituje na 7,55 izdržljivost valjda :palacgore:
 

BlueOne

Member
Ne pišu cijene? (Kao da bi mi mogao priuštiti jednoga :D)

edit: pitao sam google, sve piše. Sorry :doh:

Zbilja ne traže puno :)
 

BlueOne

Member
čini mi se da ja nabavka djelova poveliki problem
lako za tapecirunge i limariju to se da riješiti, ali mehanika?
žao mi jer što ga nikada nisam vozio :(
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
I meni je na must do popisu, ako nista krug napravit u cxu za zivota! A vrijeme ne radi za nas...
 

Cutac

Prèkaroš
Za to treba imati love. Koliko km ima taj GTI?
Tipanda uzmes nekog boljeg za 10000, dok ga odrzavas, sredis nesto, treba preko 11-12 tisuca.
I jos ako hoces jos neke, puno kosta. Jel se kod nas moze imati jedna registracija za vise oldtimera?

I jos dodatni trosak je sagraditi garazu za sve aute :D
To sam ja ssbi vec racunao, ali ako ne odem u Njemacku i nadjem bijesni posao, necu nista kupiti jos 10godina.
A i u toj racunici treba dati i 20 tisuca za novi auto jer ne mozes se osloniti na hrpu starih auta :D
 

hmrkovic

New member
Ima dijelova,održavanje nije poseban problem ako radi tko zna ili je barem zainteresiran.Kome je želja napraviti krug u CX-u neka se javi ako navraća u Sl.Brod :)
 
Na vrh