Citroen C5 vs ostali

ExOduS442xb

Racing
Cutac se razotkrio! :) Iz C4 hop u Phaetona.
Imaš pravo za međuosovinski. Mislio sam da su isti, ali je C6 2900mm, a C5 x7 2815mm. Jedino si fulao za platformu. C5 prve serije ima naprijed McPherson a straga uzdužna ramena. Dok C6 dijeli platformu sa Peugeot-om 407 i C5 X7 (2008. na ovamo). Prednji kraj su dvostruka ramena, a straga je multilink. I utoliko je sličan Švabama.
Radi se o PF3 platformi.

Vehicles based on the PF3 Platform:
 

Cutac

Prèkaroš
jedan od auta snova
Nisam napisao san snova, to mi je dušman Exodus metnuo u usta da vas nahuška na mene :D

Evo, ovo bih ja :D Nije lijepo, ali je vrlo kul baš radi te VW značke. Isto kao i Touareg prve generacije. VW koji je ružan, dosadan, relativno nepouzdan odjednom napravi jebeno sposobnog terenca sa V10 motorom.
1642432578220.png

I ima ovo :D
 

Ax boy

Well-known member
E moj Cutac baš si me razočarao i kao čovek i kao komunista 😂 od svih automobila tebi je san snova glorificirani pasat. Bolje da si rekao da bi želio vozit pasata w8, pa ajde još nekako, mala serija, sleeper i te priče. Ali od svih automobila više i visoke klase ti se zaljubiš u xl pasata 🥺.
Ma kakav Volkswagen. Nije bezveze uzrečica : Das Auto Das Problem.
Ovo je pretežito Citroën / Peugeot forum tako da, molim lijepo...
Peta kolona, begaj bre 💪💪💪💪😡😡🤪🤪🤪
P.S. :
Jedino da je u autu Angela White ili Ava Addams. Tad bih bio na mukama u vezi švapskog auta... 😮😮😮😮😮😮
 

Jovan Avramovic

Well-known member
Ljudi, prelomio sam u glavi i odlucio se za C6, s obzirom na to imam jedno pitanje koje bih postavio ovde, jer vidim da se tema prosirila cak i na Jaguare :D Naime, zanima me pritisak u hidraulicnim sferama/bombama, koliko sam uspeo da pohvatam informacije po internetu sto je veci pritisak to je udobnost veca, e sad, kod C6 su napred sa pritiskom od 50 bar, pozadi 70 bar (ili obrnuto)
Mene zanima kada se recimo kupuju sfere za C6, da li sve dolaze sa tim pritiskom ili postoji opcija stavljanja drugih ?
Kao i to da li u pomenutim sferama moze da se manipulise pritiskom, bez zamene istih ?
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Pritiskom u kuglama se ne može manipulirati, on je zadan tvornički za svaki model, npr kod mene na XMu su kugle naprjed 55 a otraga 30 bari, taj pritisak vremenom opada, izraženije kod starijih modela, auto postaje tvrđi, i onda ih treba dopuniti! C5 mi je na 230 000, još uvjek udoban, sa tvorničkim kuglama, te su novije generacije i dosta kvalitetnije odrađene
Sad dal je netko stavljao druge kugle sa drugim pritiskom, ne znam, držiš se originalnih i greške nema, ploviš.. 😎
Nadam se da nekad budem probao AMVAR na C6 😊
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ja bi 3.0 benzinca 😁
Od tog 2.7 svi bježe ko đavo od krsta, jeben je za održavanje
Imaš i 2.2 dizla, malešan je zanjeg, al pouzdaniji dosta, za opciju daily vožnje top 😉
 

Jovan Avramovic

Well-known member
mengela mengela 2.2 mi nekako zvuci slabo, pritom ne bih hteo manuelni menjac, 3.0 benzin je prava mera, ali je na papiru najtromiji od svih. Inace ne bih ga koristio kao daily auto, za to imam Toyotu Yaris 😁 Nekakav plan i program mi je DO 10.000km godisnje max
 

ExOduS442xb

Racing
3.0 hdi ako mozes, ako ne mozes 2.7 hdi. 3.0 hdi je potentniji, osobno imam C5 3.0 hdi ali stari vozi C5 2.7 hdi, oba su vrlo moćna, i štogod tko rekao za 2.7 hdi ide vrlo dobro. C6 je nešto teži auto pa nebi isao ispod 2.7 hdi. To su praktički identični motori, oba su biturbo osim sto 3.0 koristi sekvencijalni biturbo (jedan manji i jedan veći) tj manji turbo vuce od 1600-2800 a drugi se tek pali na 2800. 2.7 hdi koristi paralelni biturbo, tj oba turba rade istovremeno i vuku od 1900 okretaja. Međutim kad stisnes gas do kraja i auto prešalta u nižu i počne vuci i nije neka velika razlika.
Planiramo remapirati 2.7 hdi na oko 250ks i ta razlika bi trebala nestati.
 

sfx7

Member
Po stranim forumima (gdje je tih motora nešto više nego u nas) sam dobio dojam da je 2.7 HDi poprilično na lošem glasu, dok bi 3.0 HDi trebao biti njegova popravljena, i samim tim pouzdanija verzija. Ne znam koliko u tome ima istine, ali ja da kupujem sigurno bih išao na 3.0
 
Na vrh