Citroen c4 problem sa pokazivacem smjera

osooro

New member
Naime, radi se o citroenu c4 iz 2016. Lijevi prednji zmigavac nekad radi nekad ne. Izbacuje gresku da se provjerila sijalica zmigavca. Medjutim ona je ispravna i svijetli. Takodje kada se upale 4 zmigavca isto radi. Kl”kvar” nekada nastane samo kada se upali lijevi migavac. zadnji lijevi radi normalno.
 

szahtila

Well-known member
A kako radi sve ostalo, led pozicija, farovi duga kratka.

Nemoguce 2017 godiste sve je hermeticki zatvoreno. Ovaj je model. Led traka radi, a radi i narandzasto kao zmigavac povremeno kao sto sam napisao
To je isti far kao na gornjoj slici. Imaš ledice unutra koje ne možeš izvaditi bez rasturanja fara. U svakom slučaju, one vjerojatno nisu problem već dovod struje do njih-konektor, žice, relej
 

osooro

New member
To je isti far kao na gornjoj slici. Imaš ledice unutra koje ne možeš izvaditi bez rasturanja fara. U svakom slučaju, one vjerojatno nisu problem već dovod struje do njih-konektor, žice, relej
Nije isti, na prvom se moze regularno zamjeniti zarulja zmigavca, no nebitno. Da vjerovatno je nesto od navedenog. Ocekivao sam da je neko vec imao slican problem. 👍🏻
 

osooro

New member
Jesi li uspio štogod riješiti?
Nista. Isto sve. Jedino sto sam uspio primjetiti je ujutro u garazi zmigavac radi. i cim izadjem iz garaze prestane. 😂 svakako vidim da niko nije imao slican problem. Odvuci cu naredne sedmice nekom pa da pokusa preko dijagnostike, jer na displeyu izbacuje gresku pokazivaca smjera.
 

osooro

New member
da i džek ( konektor je točniji naziv ) i kontakte na faru . dovoljno je sprejom za čišćenje elektro kontakta
Uzeo kontakt sprej, ocistio i dalje isti problem. Da li je moguce da je do osiguraca nekog ili slicno. Opet da napomenem svi ostali lijevi zmigavci rade ( zadnji i na retrovizoru) osim prednjeg koji nekad proradi nekad ne. Jos sam primjetio da prestane nekad cim upalim lijevi zmigavac zasvijetli jednom i prestane.
 

dinko1981

Well-known member
Vjerovatno je neki lem loš u tom led sistemu, jedino rješenje je rastavit far. Ali za svaki slučaj prije tog posla ja bi provjerio el. shemu i spojio neki instrument ili tester da vidim da dolazi struja do fara za taj žmigavac
 
Na vrh