Citroen C4 1.6. HDI 66 KW/92 KS uljne pare ili nesto drugo?

Josipp944

Member
Ja u moj 2.0hdi od kad ga imam, a sad ce 5-6 mali servis, sipam 5w30 Yacco ulje. Njega sam koristio na prethodnom Dci motoru i nastavio na ovom. Subjektivno smatram da je bolje ulje od Total ili ELF(Dci).
Ja evo ne znam ja sam auto kupio u 9 mj prošle godine i mehaničar od kojeg sam uzeo auto vozi samo citroene i peugeote i kaže da kortisti samo total ulja jer to kao preporučuje proizvođač, sad ja točno ne znam gledam koje ulje kupiti i di (volio bi uštediti koju kunu ali bez da kupim neko kao original pa mi mašina zariba ili nešto slično) a i mjenjanje ulja bi volio sam odraditi jer zadnji puta me mjenjanje ulja i filtera ulja koštalo 100 eura a to mi je iskreno za mali servis puno, ajde da su se menjalji i filteri goriva,zraka, kabine.

Svakih koliko ti mjenjaš ulje? ja sam njemu dao mjenjati ulje na 208 tisuća, sada sam na 217 tisuća, i mislio sam na 218 tisuća mjenjati odnosno svakih 10 tisuća jer auto je prošao više od 200 tisuća
 

Cutac

Prèkaroš
Mall zna zadati glavobolju, ali motorna ulja i kupiulje su dobri. Pogledaj i impex autodijelovi i autodijelovi.net.
 

Josipp944

Member
Mall zna zadati glavobolju, ali motorna ulja i kupiulje su dobri. Pogledaj i impex autodijelovi i autodijelovi.net.
Misliš? jer ono čitao sam neke objave da kao prodaju stara ulja, ovo ono pa mi nije svejedno, ali su daleko jeftiniji. Kod njih je total 5w-30 250 kn a u autokreši 310 pa sad ne znam ni sam.

I ne znam ako znaš koje točno ulje ide jer tih totalovih 5w-30 ima više vrsta

Ja mislim da je to ovo sa slike ili se možda Varam.
 

Prilozi

dinko1981

Well-known member
Mall zna zadati glavobolju, ali motorna ulja i kupiulje su dobri. Pogledaj i impex autodijelovi i autodijelovi.net.
Motorna ulja najjeftiniji, barem što se tiče Totala. Kupujem uvijek kod njih, direktno u trgovini kad mi je uz put
 

Josipp944

Member
[QUOTIE="dinko1981, post: 212414, member: 4093"]
Motorna ulja najjeftiniji, barem što se tiče Totala. Kupujem uvijek kod njih, direktno u trgovini kad mi je uz put
[/QUOTE]
I sve je okej bilo s uljem? nikakvih problema?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mene mali servis sa sve filterima i rukama, izadje oko 80e. 5l ulja je bilo oko 25e ako se dobro secam, možda koji euro više.
 

dinko1981

Well-known member
[QUOTIE="dinko1981, post: 212414, member: 4093"]
Motorna ulja najjeftiniji, barem što se tiče Totala. Kupujem uvijek kod njih, direktno u trgovini kad mi je uz put
Sve ok, evo već cirka 3 godine. Do sada sam koristio 5w 30 ( MC3 - 5l) ali kako je isto poskupilo sa nekih 190 na 240 kn, od sljedeće izmjene prelazim na 5w 40, auto je sad na 120 tisuća( 1.4 vti)
 

Cutac

Prèkaroš
Stara ulja... Shelf life im je cca. 5 godina neotvorenima, a starost diktira potražnja. Ja u Sisačkom Tokiću kad uzmem Motul dobijem 2 godine staro ulje jer se kod nas kupuju Total, Mannol i Castrol.
Tak da, ne vjerujem da bi sa takve stranice dobio Ineo stariji od godinu dana, trećina hrvatske na to vozi.
 

Josipp944

Member
Kuzim kuzim znaci sve ovisi o potraznji
Znaci nebi trebalo biti peoblema ako tamo uzmem ulje

i danas sam primjetio da kada ubacim u trecu brzinu i dodam gas (ne divljacki) auto krene ubrzavati i onda kad prede 2000 okretaja tipa na 2200,2300 kao da se doda malo jos gasa, ajmo reci zaturira malo i vrati se u normalu
Pa sad ne znam kaj bi to moglo biti? Nesto do kvacila, turbine?
Mene mali servis sa sve filterima i rukama, izadje oko 80e. 5l ulja je bilo oko 25e ako se dobro secam, možda koji euro više.
Pa to je okej cijena
On je meni promjenio ulje, filter ulja i filter kabine za 100 eura
Glup sam kaj sam rekao promjeni mi filter kabine kad to sam realno mogao i sam. Zato cu si ovaj put ulje mjenjat sam. Vec sam radio to na par autiju
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh