Citroen C3 zimske gume - dimenzija

A

abbbba

Guest
Pozdrav,

Trenutna dimenzija guma koje se nalaze na Citroenu C3 (1.4i) 2002 god. je 165/70 R14.

Mene zanima da li ce smetati ako stavim zimske gume dimenzije 185/65 R14 jer su pristupacnije i jeftinije od prethodno navedene dimenzije?

Unaprijed hvala.
 

Memphis

Active member
Neće smetat ali ...

Najbitnije ti je ono kaj ti piše u prometnoj. Jer ako u prometnoj nemaš upisanu dimenziju koju bi htio onda bi ti mogli na tehničkom pravit probleme. To sad baš striktno gledaju. Isto tako murijaci na cesti ...
 
A

abbbba

Guest
U BiH ne pise u prometnoj koje su dimenzije tako da se prakticno moze staviti sta god. Znaci nije razlika neka velika.

Hvala puno.
 

Milosh

Test
U BiH ne pise u prometnoj koje su dimenzije tako da se prakticno moze staviti sta god. Znaci nije razlika neka velika.

Hvala puno.
Ne piše u saobraćajnoj ali ako nešto puno odudara od normalnog, patrola te uvijek može poslati na vanredni tehnički.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
A

abbbba

Guest
Razumijem ja to, ali pitanje je bilo odudaraju li puno dimenzije koje sam napisao gore jer se ja ne razumijem i hoce li stetiti trapu, potrosnji i sl?
Nisam ni mislio stavljati felge od 20".
 

bdudukovic

New member
Ta tvoja dimenzija je slabije u upotrebi te je zato skuplja. Standardna 14ica je 175/65, dakle prva sira dimenzija i prvi nizi profil od tvoje.
Mislim da je nepotrebno siliti ga na 185, pogotovo zimi.
 

denisoft

Active member
...a vezano na tehnički, vidi malo koliko je dozvoljeo ići u plus i u minus od upisane dimenzije i ako je željena guma u gabaritima, samo se dopiše u prometnu.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Da ne otvaram novu temu...
Kupio c3 so chic 1.4 benzin. I taj auto ima malo prevelike gume za moje misljenje. 185/60/15 i samo ta dimenzija je upisana u prometnu. Zanima me koje dimenzije mi mogu upisat u prometnu bez dodatnog placanja a da je manja dimenzija od navedene. Pod manja mislim na jeftiniju dimenziju
 

diegos

Well-known member
Moras onda i felge mijenjat. Zasto mislis da su 15 prevelike? Meni se cine taman za taj auto, 14 su nekako male...
 

Zix

Active member
Pisali smo o dimenzijama ali da ponovimo:
175 65 r14 82t
185 60 r15 84h
195 50 r16 84v
su fabricki preporucene dimenzije za C3
svako odstupanje preko 3% u + ili - ne prolazi
 
Na vrh