Citroen C3 2014. izmjena centralne konzole

Josko

New member
Prvo da se izvinem ukoliko je ovo vec negdi bilo postano ili objasnjenjo.
Situacija je sljedeca trenutno sam vlasnik Citroena C3 koji ima centralnu konzolu koja ovako izgleda

Zelja mi je ubaciti android umjesto postojeceg radija odnosno da to ovako izgleda

Posto je na drugoj slici prikazano da je lcd od gore pomaknut dole umisto radija
zanima me da li triba kakav poseban adapter ili frame u kojeg stane ovaj lcd
ili je to sve isto?
(jasno mi je da moram minjat i ovu gori plastiku kompletnu da bi android uopce moga sist na svoje misto)
volija bi ako mi neko moze dat neku informaciju
Hvala
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Nači ti bi stavljao Android tablet, ne tvornički radio sa touchscreen displejom?

Ako je tako, da bi ti ostali meniji, potrošnja i prikaz parking senzora, moraš zadržati svoj RD4 radio. Staviti drugu plastiku za tablet je najmanji problem, problem je kamo sa trenutnim ekranom, a da to liči na nešto. Vjerojatno ćeš morati rastaviti dosta toga da premjestiš kabel za ekran ili ga možda budeš morao produžiti.
Ja bih na tvome mjestu trenutni ekran premjestio desno od tableta. Znači da izrežeš u novoj plastici rupu za ekran i sa druge ga strane zalijepiš.

Mislim, možeš ga staviti di hoćeš, nego se meni ta opcija čini kao najmanji problem, pod uvjetom da se i to može, radi zračnog jastuka.
 

Josko

New member
isa bi rade na aftermarket radio sa androidom...zanima me kako je na slici premjesten lcd doli. da li on ulazi u frame od radija ili je opet to neki treci adapter?
 

Josko

New member
radio je tvornicki i lcd je tvornicki dakle nista nije dirano...
logika mi govori ako je virovat ocima da je taj frame oko lcda u principu ispod ove sive plastike i da ga se samo skine i primisti doli umisto radija.
znaci morat cu ja to rastavit da vidim sta se krije ispod :grin:
 

Cutac

Prèkaroš
primisti doli umisto radija.
Ali fora je što moraš zadržati radio da ti taj ekran radi.

Znači trebaš maknuti crveni displej, staviti touchscreen i onda negdje montirati crveni displej da možeš podešavati postavke auta, vidjeti potrošnju i sl.
 

Milosh

Test
Ali fora je što moraš zadržati radio da ti taj ekran radi.

Znači trebaš maknuti crveni displej, staviti touchscreen i onda negdje montirati crveni displej da možeš podešavati postavke auta, vidjeti potrošnju i sl.
Taj displej se vjerovatno može staviti i u pretinac za rukavice, ako nije potrebno da se stalno gleda u njega.
 

Josko

New member
Evo mali update
Posto na netu nisam moga pronac nikakvu konkretnu informaciju kako to izgleda kad se rastavi odlucija sam cim uvatim vrimena sam sve raskopat da vidim sta me ceka ispod.

Prvo i prvo u Splitu sam obisa par ducana i nisam uspija nac kljuceve za radio da ga izvucem vani pa sam od bakrene zice napravija sam kljuceve :whistling:

instrument tabla se rastavlja na sljedeci nacin prvo sa sa svake strane kod kilometar sata od ispod njezno povuce plastika prema gori ona se odvaja od samog sata, nakon toga skida se plastika okolo samog mjenjaca,radija i klime na isti nacin sa svake strane povucete njezno i ona izlazi vanka. sljedece se skida kompletna plastika prema desno. morate pazit da ne odlomite konektore za door lock i za 4 zmigavca znaci odvojite ih lagano malo samo da uvucete ruku konektori se drze na zabice kao i cijele kompletna instrument tabla.

kad se sve skine to ovako izgleda


sta se tice samog lcda i konstrunkcije ispod plastike. lcd se drzi na 2 torxa i tocno ono sta sam i pretpostavlja on se moze spustit doli umisto radija uz male prepravke ovog crnog okvira.



I ono sta me najvise zanimalo je isto bila tocna pretpostavka a to je
da je francuz napravija predvideno misto za postavljanje ekrana cca nekih 20 cm dijagonala sta ispada da u knap sida ekran od 7 incha. dubina rupe je oko nekih 4 cm.



Sve to izgleda super i dalo bi se tu rjesit nesto ali postoje dva problema.
Prvi problem je da lcd nakon iskljucivanja i primistanja doli gubi pamcenje i potribno ga je na novo podesit a to zahtjeva da se ukljuci radio i podesi se te se nakon toga iskljuci radio posto se sve kontrole za lcd na radiju.

Drugi problem je da ako i nabavim neki tablet od 7 incha pretvorim u android radio (imam kuci sve potribno osim termo buzira i otg micro usb adapter sa charging opcijom) stvar je ta sta vjerojatno kontrole na volanu nece radit te bi tribalo uzet onaj mali modul za android (ne mogu mu se sitit imena) koji kosta oko cca 100 $.

Triban sve stavit na papir pa cu vidit da li je bolje nabavit neki aftermarket radio ili da skrojim sam jer uz sve vec navedeno triba i dat nekom plasticaru
da pripravi samu rupu za ekran jer na netu di god sam gleda su cijene boli glava.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja onda ne bih. Za par dolara uzmeš Bluetooth-Aux prijemnik i nosač za mobitel i imaš praktički istu stvar.
Ovako se budeš nahebao za nekoga drugoga.
 

Josko

New member
ako mislis na android trenutni setup triba mi radi posla jer vozim taxi pa mi triba zbog fiskalne kase i taximetra. sta se tice android projekta opcenito ne triba mi nuzno al bi volija imat radi sebe. tako da odgovor je i da i ne haha :D
 
Na vrh