Citroen C3 1,4 HDI 2006

diegos

Well-known member
Aha, ok.
A to se inače može spojiti da funkcioniraju kao prava dnevna?
Naravno, ako imas sklop koji tome sluzi, kao sta je kod mene bilo... A mislim da ima tih stvarcica i na eBayu, ali nisam probao
 

Pankoz

Active member
Poslednjih nekoliko dana primetio sam za mene čudnu pojavu.Naime,prilikom davanja isključivo levog žmigavca (pokazivača pravca),na displeju se pojavi informacija da je npr.pregorela neka od sijalica i to je propraćeno zvučnim signalom.Takođe,na vozačkoj tabli se upali lampica SERV.U toku vožnje to se pogasi i ponekad u vožnji opet prilikom skretanja u levo ponovi se ta situacija.Pregledam sve sijalice ispravne i rade.Predpostavljam da je u pitanju neka kontaktna greška,samo kako i gde da to pogledam pošto definitivno ima veze sa motanjem volana u levo?
Da li je neko već imao sličan problem i kako da ga rešim?
 

Pankoz

Active member
Pregledao sam spojeve na akumulatoru,sve konektore oko akumulatora i kompjutera.Raskupusao obe zadnje svetlosne grupe i ustanovio da je sve to bilo ok.Problem je i dalje bio prisutan.Sledeće jutro na prvom startovanju automobila i nekoj kratkoj vožnji opet se nekoliko puta pojavila ta kontakt greška.Nakon toga pošli smo na moje insistiranje baš sa Citroenom na neki put u dužini od nekih 110 km u jednom pravcu,nebi li video dali će i u kojoj meri da se ponavlja ta glupa situacija.
Nijednom se to nije ponovilo u toku dana.Ni u povratku nije ni jedanput bilo te greške,pa mi jedino pade na pamet da je akumulator pri kraju,pa kad mu opadne struja počne da brljavi kroz prijavljivanje tih grešaka.Sad se akumulator malo više dopunio posle dva puta po 90 min neprekidne vožnje,jer do sada je najduža relacija bila od max 30 min vožnje u jednom pravcu.
 

Pankoz

Active member
Zadnjih desetak dana ponovo je počelo da signalizira kojekakve gluposti...:mad::mad::mad:

Otišao jutros zbog nečeg drugog do mog majstora i usput mu se požalim na ovaj problem sa javljanjem grešaka na displeju.Spoji on računar sa dijagnostikom sa autom i nakon nekog vremena izbaci grešku da je plus žica sa leve strane zadnjeg svetla u kratkom spoju.Skine tu zadnju svetlosnu grupu,raskači kontakte,našprica oba kraja sa WD-om i na konektoru što je na instalaciji vozila malo pročačka kontakte špic kleštima.Spoji sve nazad,ponovo spoji dijagnostiku i greške više nema.Danas se vozikao i više ni jednom se nije pojavilo to brljanje sa greškama na displeju.Izgleda da je problem rešen :whistling: .
Živela dijagnostika :) :) :)
 

Pankoz

Active member
Prodat u Ponedeljak kolegi sa posla u takoreći savršenom stanju kako iznutra i sa ponekom tačkicom na limariji.
Ganjala ga gospođa punih 7 godina ali nije ga uspela "skrljati"
.
Prešao u lokalu 54 t km,bez nekih većih kvarova.
Potrošnja u najgorim uslovima zimi nije išla preko 6 lit/100 km dizela.
Za jednog punoletnika više nego dobar utisak je ostavio.
Kupljen mlađi brat u Picasso verziji,al o njemu ću uskoro nešto pisati. 0-02-05-961825f297dac97281251b86f70d2add6345681a8f788a7179d9e21016ac732f_40823a0185975dcc.jpg
 
Na vrh