cijene dijelova za c3 1.4hdi

snorky

New member
pozdrav.
mi može tko otprilike reći kolike su cijene prednjih amortizera i ležejava za njih za c3 1.4hdi 2005 godina? kojeg proizvođača preporučujete i kakve amortiere a da nisu jako skupi, što jeftiniji , a sto bolji :D ?

isto tako, otišle mi brtve il što već na diznama pa se osjeti gorivo. koliko set tih brtvi il cijevčica što vode gorivo dođe?

hvala
 

snorky

New member
hvala. :)

nego ono što me muči su crijeva povrratna ili kakva već koja idu na dizne. koliko treba da se zamjeni set tih crijeva i brtvi ? da me serviseri ne oderu. jedan mi veli da auto mora biti kod njega dva dana. znam da mora skidat puno toga da dođe do diznial bas dva dana da budem bez afta mi nekako puno.... ima tko ideju koliko treba vremena za popravak ?
 

Krky

Lakerski profesionalac
hvala. :)

nego ono što me muči su crijeva povrratna ili kakva već koja idu na dizne. koliko treba da se zamjeni set tih crijeva i brtvi ? da me serviseri ne oderu. jedan mi veli da auto mora biti kod njega dva dana. znam da mora skidat puno toga da dođe do diznial bas dva dana da budem bez afta mi nekako puno.... ima tko ideju koliko treba vremena za popravak ?
ja sam mijenjal te gluposti, par kuna ti je to..
Podloške: 4kom 65kn
Nosač dizne: 4kom 13kn
 

Krky

Lakerski profesionalac
Krky jesi to sam slagao ili?
Kolega mi je mijenjal, ja sam samo sve raskopal, nisam imal ključ za dize :(
trebal bi si jednu gedoru odrezat i zavarit na cijev da imam za takve zahvate koliko meni treba..

treba li injektore upoznati s auto i kompjuterom kada se mijenjaju ili vade pa stavljaju natrag? :)

Ništ nismo upoznavali, samo sam označil na njima gdi je koja bila.
 

snorky

New member
večer. evo mene opet s istim problemom. gorivo piša na sve strane. prvi put je mjenjano samo ovo
kako se to zove? koliko košta taj dio? tnx
 

snorky

New member
hvala. ne znam za osigurače. meho ne spominje to. rekao mi je posli tjedan kad sam prvi put odvezao auto da je na toj sto sam uslikao curilo i da je promjenio. sve ok manje više no večeras kad sam stigao s posla imao sam što vidjeti; 5,6 mrlja goriva u minutu se stvorilo ispod auta. odvezao sam afto natrag tom mehi.
znači treba promijeniti te spojnice,brtve i crijeva? zanima me cijena tih spojnica? ne želim da me odere ko zeca.zna netko možda?
 

snorky

New member
ma to ja samo ovako pitam , da znam. meho je utvrdio da je curilo na toj spojnici. promjenio je i bilo sve ok 5 dana. sad opet curi samo što do sutra necu znati jel opet ista il je druga počela puštat il neka treća stvar..
 

snorky

New member
opravdanje je bilo ; "moramo čekati 5 dana komplet, pa smo onda zamjenili sam tu jednu koju smo imali na stanju". i sad dobijem ovo. btw, koliko ima realno sati posla oko te zamjene?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Jučer sam ja svojeg rastepel, vlekel mi je zraka na onoj spojki koja ide na pumpu, ona koja ide kao u koljeno, konačno i za to vremena vlovil, odmah i filter goriva del novi, kolega mi je u citro ovlaštenom servisu sa nožom narezal te spojke desetak komada, tam kad kučište pojede plastično crevo mjenjaju kak Tec veli cijeli komplet, a staro se baca u smeče, a gore spojke još besprekorne.. :D
ja sam svoju spojku koja je puštala nožom odrezal i navlekel gumeni šlauf na plastično crevo i drugu ispravnu spojku u šlauf sa dio plastičnog crijeva i dve šelne stegnul i ne vleče sad nigde zraka..
a skužil sam gde pušta tak da sam skinul kučište jako napumpal na pumpicu, i držal ju stisnutu, a dtugom rukom malo savijal ta plastična creva, i čul sam kak cvili, vleče zrak dole na spojki koja ide na pumpu..
 
Na vrh