c5x7 2008. 103kw problem sa naponom

era970

Member
pozdrav ljudi, dugo nisam ulazio na forum, jedva se setih pass. :)
evo 5, godina je ovaj lepotan kod mene, bilo je kvarova , ali ne nekih dramaticnih. jos uvek ne trosi kap ulja, dva puta menjao lcd navi, i desni amortuzer plus cev hidraulike koja je pukla... nije vise u tp stanju, jer ga je pre par meseci polupao grad (led) i to dooooobro...
ali da predjem na problem, koji se pojavio letos. desavalo mi se posle pranja auta da ne moze da upali. dam kontakt, upali se ekonomi mod i nema ni kapi struje. pozovem sina da prespojimo akumulatore kablovima, on upali na pola kluca, ugasim ga i pali posle toga normalno. i tako skoro svaki put posle pranja auta. iskreno, mrzelo me je da ga vozim kod majstora, er bi morao da ga ostavim par dana, a meni treba auto svaki dan. evo u poslednje vreme to mi se cesce dogadja, sada i bez pranja auta, i po suvom vremenu (da ne pomislita - pa sad je kisno vreme pa zato)
mislio sam da je do onog snopa kablova koji izlazi iz racunara pod haubom, pa sam to sve lepo izolovao od vlage, ali opet se desava. imate li ikakvu ideju? ja ipak sumnjam na akumulator, ali, kako to da posle paljenja premoscavanjem on pali bez problema.
 
Na vrh