C5 X7 2.0 120kW by Fabolous

mladenbl

New member
Hvala hvala :)
Pokusaj da potrazis po ebay ili pogledaj u Auto Stil na tranzitu.
Jedno vrijeme se preko njih moglo naruciti tih dodataka za auta, pa ne znam da li jos uvijek to rade.
 

FabolousRS

New member
Ipak se moze ovo dnevno svjetlo zamjeniti sa led :)
jest da ga je turcin sredio da svjetli kao cirkus al bitno da tu mogu staviti led umesto halogene zute.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=VyotjWRT4PU[/ame]
 

pokra89

Well-known member
a na to mislis?! pa normalno da može, pa i u mene su bile te ledice. ja sam mislio da pitaš za ona originalna dnevna led svjetla, što su išla od redizajna...
 

Doomsday

U prolazu...
Ipak se moze ovo dnevno svjetlo zamjeniti sa led
Hmmm...

Koristi malo pretraživač, u više navrata se raspravljalo o tim žaruljama na C5, ne samo iz razloga što su željeli bijelu boju nego i radi toga jer su originalne halogenke skupe ko sv. Petra kajgana... :grin:

Nažalost, zaključak je kako ne postoji žarulja koja bi dala dovoljno svjetla, a da bi mogla stati u mjesto predviđeno za tu žarulju... Jednostavno, premalo luxa, i nisi dovoljno vidljiv danju, ne ispunjava svoju funkciju, i nije pametno...

Ti pogotovo sa xenonima trebaš kvalitetna dnevna svjetla, jer ne želiš paliti kratke xenone bez veze, tako da po danu i normalnoj vidljivosti puno ti je bolje ne palit kratka, nego vozit sa dnevnima... Oni sa halogenim kratkima i H7 žaruljama mogu često i lakše vozit sa upaljenim kratkima, ako baš moraju bit vidljivi...

Ukoliko baš moraš imat LED bijela dnevna, potrudi se pronaći najsjajnije žarulje koje možeš ubacit... U pitanju su klasične G4 ubodne 12V žarulje, iz baze originalne halogenke izčupaš žarulju i ubodeš LED, podesiš dužinu ubodnih žica po potrebi...

Ako po netu ili po dućanima budeš tražio baš takvu LED žarulju za C5 skupa sa bazom, oderat će te ko mačića, što i nije strašno ako radi OK, ali postoji realna šansa da ćeš opet dobit kinesku LED žarulju koja dosta slabije svijetli od halogenki, a često imaju i ružni plavi ili ljubičasti odsjaj koji uopće ne odgovara xenonima koji su baš, ono, bijeli...

Općenito, morat ćeš se malo potrudit, nema jednostavnog rješenje, kako rekoh potraži po ovom forumu, pisalo se o tome na dugo i na široko... Možda uspiješ pronaći i dobro i povoljno rješenje, ako uspiješ javi ovde, i kupi zalihu rezervi, kinezi nisu baš najpouzdaniji po pitanju trajnosti...

Valjda...

:D
 

FabolousRS

New member
Nije slatina aleksandrovac je. :)
A sad isprobavao sam dizanje-spustanje.
Iskreno ne znam koliko se spusta koji kraj. U momentu kad sam slikao tako je izgledao. Danas sam na malom servisu pa cu komplet pregledati auto.
 
Na vrh