C5 2015 zamjena displeja?

Citron

Active member
Lijep pozdrav svima, ponosni sam vlasnik Citroena C5 2015.god 1.6 hdi. Jako puno čitam forum i puno toga sam vidio i saznao ali konkretno imam jedno pitanje na koje nisam uspio naći odgovor...vidio sam razne prijedloge za preinake displeja od nekih članova itd..
Ja na svom autu imam displej s navigacijom ali nije touch screen već onaj na tipke...i iskreno već mi je dojadio jer mi puno vremena treba za sve, povezivanja s mobitelom, radio, utipkavanje adrese tražeći slova s kotačićem.
Zanima me ima li ikakve šanse da taj radio sa tim ekranom izvadim van i stavim noviji sa ekranom osjetljivim na dodir? Bi li funkcioniralo normalno ili bi se tu moralo nešto u softveru auta mijenjati?
Hvala unaprijed na odgovorima i još jednom lijep pozdrav svima! :)
 

szahtila

Well-known member
Lijep pozdrav svima, ponosni sam vlasnik Citroena C5 2015.god 1.6 hdi. Jako puno čitam forum i puno toga sam vidio i saznao ali konkretno imam jedno pitanje na koje nisam uspio naći odgovor...vidio sam razne prijedloge za preinake displeja od nekih članova itd..
Ja na svom autu imam displej s navigacijom ali nije touch screen već onaj na tipke...i iskreno već mi je dojadio jer mi puno vremena treba za sve, povezivanja s mobitelom, radio, utipkavanje adrese tražeći slova s kotačićem.
Zanima me ima li ikakve šanse da taj radio sa tim ekranom izvadim van i stavim noviji sa ekranom osjetljivim na dodir? Bi li funkcioniralo normalno ili bi se tu moralo nešto u softveru auta mijenjati?
Hvala unaprijed na odgovorima i još jednom lijep pozdrav svima! :)
http://peugeot-klub.hr/forum/index.php?topic=15615.0Moguće je ,ali nije jednostavno
 

Citron

Active member
Hvala na brzom odgovoru i linku!
Ja se zapravo ne bih sam upuštao u te majstorije već bih to prepustio Citroen servisu. Da mi ugrade original radio i ekran na dodir. Samo me zanima može li se da ne dođem tamo s istim pitanjem i da samo gledaju s upitnicima iznad glave 🤷‍♂️
 

Milosh

Test
Sve se može, samo je pitanje da li se to njima da raditi i koliko će te koštati. A očekuj u ovlaštenom neku ludu cifru. Imaš hardver (ekran, možda i cijeli radio/navigaciju, možda nosač za ekran, možda kablove), imaš vjerovatno softver, tj. barem famozno ''telekodiranje'' i imaš ruke, a za to će ruke trajati malo duže (pretpostavljam). Sretno!
 

tomyx

New member
Ja sam tražio u ovlaštenom servisu samo ekran od navigacije za 2009. god i cijena je bila 7000kn bez ugradnje!! Našao sam na kraju na pik.ba za 250 kn i sam ga ugradio! Mislim da bi ovo što ti želiš kod njih koštalo preko 15000kn
 

Citron

Active member
Da, ma skužio sam da to jednostavno nema smisla...a i razmišljao sam si o nekoj zamjeni za 2.0 (automatik možda)...fali mi automatik jer sam prije vozio automatika...a i na ovom trenutnom mi fali šesta brzina 🤷🏼‍♂️
 
Na vrh