C5 2006 limitator brzine

markan1000

Well-known member
Mom kolegi je sustav automatskog kočenja spasio glavu,zaspao je i u zavoju produžio u stablo.Auto je sam zakočio i šteta je bila minimalna a on neozlijeđen.Nisu mi jasni ljudi koji npr.misle da mogu kod kočenja bolje kontrolirati ponašanje auta od ABS a
Ovo je druga stvar, ne vidim kakve to veze s limitatorom ima, automatsko kočenje je stvar koja stvarno može glavu spasiti. I sve ok, ja razumijem da ga neki vole koristiti, ali meni je limitator jednostavno besmislen
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ja te ludosti u jednom autu imam sve, i ne koristim ih! U drugom ih pak nemam niti jednu, i isto ih ne koristim! 🤷‍♂️
 

Milosh

Test
Sve je to normalno, svako ima svoje. Slažem se da limitator nije jedna od funkcija bitnih za sigurnost.

Evo poređenje sa veš mašinom: :)

automatsko kočenje - zaključavanje vrata tokom pranja
limitator - funkcija vremenske odgode pranja

Neke žene koriste odgodu, neke ne žele, a neke i ne znaju da to postoji. :LOL:
 

szahtila

Well-known member
Neke žene koriste odgodu, neke ne žele, a neke i ne znaju da to postoji
Isto važi i za vozače. Što se mene tiče, koristim sve što imam u autu. Tko ne želi ne mora.Nevjerojatno mi je da npr. neki ne koriste mogućnost handfree telefoniranja, a imaju u auto(moj kum mi je najbliži primjer). Kolega na kombiju u firmi ne koristi pomoć za kretanje na uzbrdici jer je to njemu glupo, on zna krenuti i sa ručnom. I tako dalje. P.S Ja koristim i limitator, najčešće gdje ima radar-kamera u gradu
Autonomni sustavi ne zamjenjuju čovjeka, nego san?
U ovom slučaju spasio je od stabla koje je "istrčalo" ispred auta. Drugi put istrčat će dijete, kao meni prije 30-tak godina. Srećom imao sam prostora i umjesto u djetetu završio u grabi kraj ceste
 
Posljednje uređivanje:

zeemax

Member
Da se vodim politikom "samo jedna stvar više za pokvariti se" ne bih ni kupio c5 jer me stari baš tako odgovarao prije u vezi cx-a,xm-a,bx-a,...
Mislim da bi bio korisniji nego tempomat, ali svakako bih volio da sve radi
 
Na vrh