C5 1.2 PureTech 130 Potrošnja

MarineroX

New member
Pozdrav,

prije 14 mj kupio sam novog C5, to mi je prvi Citroen. Auto mi je TOP u svakom pogledu osim potrošnje. Prvih cca. 3000 km, potrošnja je bila 12,5l /100km, onda je padala do 9,6l /100km (uz pažljiviju vožnju) da bi se postepeno penjala do trenutnih 13,5l /100km. Trenutno auto ima 14500km, prvi servis je napravljen na 12500km, u servisu su rekli da je po dijagnostici sve ok . Računao sam na potrošnju do nekih cca. 10l. Vozim se normalno, čak ni pažljiva vožnja ne smanjuje potrošnju po kompjuteru. Stvarno ne vidim razlog zbog kojeg bi potrošnja bila tolika.
 

liberty

Well-known member
Koliko je težak suto?
Tiguan 1.5 tsi dsg po manjem gradu troši 10 litara, na otvorenoj cesti od malo ispod 6 do malo iznad 8 litara, ima preko 1.500 kg.
Turbo benzinci troše....doduše bio je tu na forumu neki čovjek kojem je berlingo 1.6 benzinac trošio ovako kao tvoj auto....nema pravila, uglavnom ne troše kao novi moderni turbodizeli
 

gambler072

C5 enthusiast
Hm, puno je, 3008 1.6 hybrid sa ukupno 225KS (otto motor ima 180KS) trosi prosjecno 8-9l (radi iskljucivo na benzin, baterija nije punjena min 4-5 mjeseci)
 

szahtila

Well-known member
Kad smo već kod potrošnje, zna li netko koliko troši Suzuki S cross, 2019 godište, 4 cilindra,turbo 140 ks? Naravno ne podatak iz prospekta već od nekog koga poznajete?
 

Milosh

Test
Kad smo već kod potrošnje, zna li netko koliko troši Suzuki S cross, 2019 godište, 4 cilindra,turbo 140 ks? Naravno ne podatak iz prospekta već od nekog koga poznajete?
Ovdje možeš vidjeti rezultate pretrage, a trebalo bi da možeš za svaki auto vidjeti kuda se koliko vozi (autoput, lokalno, grad itd). Ako treba bolje ukucaj podatke u pretragu tu na sajtu.
 

szahtila

Well-known member
Ovdje možeš vidjeti rezultate pretrage, a trebalo bi da možeš za svaki auto vidjeti kuda se koliko vozi (autoput, lokalno, grad itd). Ako treba bolje ukucaj podatke u pretragu tu na sajtu.
Poznat mi je ovaj portal no htio sam čuti osobna iskustva. U svakom slučaju hvala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Prije svega, u kojim uvjetima je takva potrošnja?
Grad, koji?
Duljina vožnje?
Opterećenje?

Kratka relacija, ZG semafori, hladan motor… u tim uvjetima je ta potrošnja najnormalnija.
 

MarineroX

New member
Koliko je težak suto?
Tiguan 1.5 tsi dsg po manjem gradu troši 10 litara, na otvorenoj cesti od malo ispod 6 do malo iznad 8 litara, ima preko 1.500 kg.
Turbo benzinci troše....doduše bio je tu na forumu neki čovjek kojem je berlingo 1.6 benzinac trošio ovako kao tvoj auto....nema pravila, uglavnom ne troše kao novi moderni turbodizeli
1500kg, koliko sam pratio otvorena mu je između 9-10l , trenutno je potrošnja na 14,5l :eek:
Novi C5X ili C5 Aircross?
Jer C5 više ne postoji (nažalost)…
Sorry, mislio sam da se klasični C5 novi ni ne može više kupiti, radi se o C5 Aircross :)
Prije svega, u kojim uvjetima je takva potrošnja?
Grad, koji?
Duljina vožnje?
Opterećenje?

Kratka relacija, ZG semafori, hladan motor… u tim uvjetima je ta potrošnja najnormalnija.
Zimski uvijeti, Zagreb, vožnja većinom na posao i nazad (Jarun- Dugave), sam u autu bez opterećenja, trnutna potrošnja 14,5l :eek:
 
Posljednje uređivanje:

MarineroX

New member
Nažalost svima je jasno da je potrošnja veća nego je to tvornički deklarirano ali ovakve razlike mislim da nitko ne očekuje.Ako ništa drugo znam da sljedeći put ne kupujem Citroena.


C5.jpg
Ozbiljna potrošnja, na 1.2 su izvukli preko 100ks? Treba nahraniti tolike konje :D
Nije mi jasno što su dobili s tim izvlačenjem, niti je potrošnja manja, niti manje zagađuje, samo me živcira :ROFLMAO:
Ima li netko C4 s tim motorom, baš me zanima razlika.
 

Franz

Well-known member
Ja bih natočio do vrha, resetirao taj prosjek i prebacio na prikaz trenutne potrošnje i bacio oko na kojim uvjetima i situacijama prelazi 20 litara. ;)



Posto je benzinac, ja bih posumnjao na svećice. 14.5l je mnogo, ajde da je 3.0 motor
Zar od svjećica to može biti? Sa starima svjećicama nikad nisam imao simptome visoke potrošnje, ali ko zna kako je na tim downsized motorima. Meni je potrošnja na benzincu skočila kad je odlazio senzor radilice.
 

La Marche

Iskreni optimist
Nažalost svima je jasno da je potrošnja veća nego je to tvornički deklarirano ali ovakve razlike mislim da nitko ne očekuje.Ako ništa drugo znam da sljedeći put ne kupujem Citroena.


Nije mi jasno što su dobili s tim izvlačenjem, niti je potrošnja manja, niti manje zagađuje, samo me živcira :ROFLMAO:
Ima li netko C4 s tim motorom, baš me zanima razlika.
Imam ja. Novi C4. Pišem iskustva redovito u temi o mom C4 III.
Treći Citroen za redom. Moj sljedeći auto bit će Citroen.

Živim u ZG. Dnevne relacije Trnsko-Sopot 2x dnevno u komadu (samo 3 km tamo i natrag ukupno, ali nema druge), te 3 do 4 x tjedno Trnsko - Maksimir.
Ovisno o tome vozi li žena ili ja, prosjek je 7 do 8 meni, 8 do 9 njoj, uz prosjeke oko 25 km/h. Automatska klima se doslovno nikad ne isključuje.
Kolika ti je prosječna brzina tih gradskih vožnji? Ako ti je ispod 15 km/h onda su sva čuda moguća. A Jarun-Dugave je koma relacija u doba gužvi. Još posebno zimi, bili su radovi na Jadranskom mostu pa su znale biti enormne gužve... pa Trnsko radovi na pothodniku cijelu zimu traka manje... pa kod Avenue Malla... vidi prosječnu brzinu, bez toga ništa ne znaš.

Sad tek vidim "otvorena" 9 do 10 l. To bi moglo biti puno previše. Evo, prekjučer sam išao običnom cestom Trnsko - Petrinja, 60 - 80, toliko su i drugi auti išli, u Petrinji prosjek 4,1. Natrag autocestom 110 - 120, diglo konačni prosjek na 4,2. Na žalost, nisam pogledao prosječnu brzinu.
ZG - Beč, Trst... to je sve oko 5,5 - 6,5, ovisno o gužvama i opterećenju i tempu vožnje.
Napiminjem da se na tim putevima vozim s minimalnim kolebanjima brzina, nikad preko 140.

Zapravo je potrošnja vrlo slična sedanu C5 hdi 180, koji sam imao prije. Jedino na 130+, posebno na 150+ je C5 manje trošio.

A što su dobili s ovim motorom... C4 130 eat8 troši isto kao bratov C3 80 ručni mjenjač... uz neusporedivo uglađeniju vožnju (i bitno višu cijenu!) mislim da su dosta dobili. Ne bih se nikad vraćao na hdi.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh