C4 Picasso II navigacija update

Pankoz

Active member
Registrovao sam se na gore navedeni web sajt i uspeo sam da "skinem" poslednji firmwer i valjda poslednju verziju mapi za region.
Sad me još muči kojim redosledom da krenem da nešto ne bi zeznuo.
Takođe nisam baš najbolje razumeo kako da uz pomoć VIN broja dobijem preko Jave potrebne kodove za aktivaciju.
Ako je neko voljan ko je to već radio da pomogne u proceduri,svakako ću biti veoma zahvalan :whistling:.
 

Pankoz

Active member
Da rezimiramo,od nadogradnje firmware-a sam odustao jer nisam imao apsolutno nikakvih problema sa multimedijom i povezivanjem telefona sa njom.Tako me posavetovao jedan član sa gpspower.net foruma da bolje da ništa ne čačkam oko firmware-a jer može nešto posle da počne da baguje.

Mape su u međuvremenu izašle nove,tako da sam danas instalirao verziju 2020-1 (na mapama piše v115).
 

zlatanxy

New member
Citroen C4 Picasso MK2 nadogradnja navigacionih mapa/Februar 2021
To upišit u youtube čovjek sve objasnio za navigaciju..
Ja trenutno tražim novije mape ,ali mi ne ide, ako netko ima molio bi za pomoć....
 
Pozdrav svima,
Molba za Pomoc u vidu savjeta bi svakako dobrodosla..

kupih ljetos C4 picassa II 2013 1.6HDI u pri kupovini mi je prodavac rekao da se nekad desi da multimedija nece da se ukljuci .
Od tada kod mene to se desilo par puta kad udjete u auto jednostavno displej multimedije je crn bez ikakovog pozadinskog svjetla ,funkcija. to stanje se eliminise tako sto se prekine napajanje (izvuče osigurac i vrati )i onda proradi displej i funkcije..
To poslje radi opet neki mjesec i tako u krug .
Postavio sam pitanje na nekim forumima mi rekose da bi se trebalo raditi update firmware-a .kao to rijesava probleme .
Danas pogledao unutra je SMEG 4.1.B.R8 Datum 14. 06 .2013 ,to znaci da nije dogradjivan ni softver ni mape.

U sustini meni mape toliko i nisu bitne nego da mi se ova greska sa nemogucnosti starta multimedije eliminise . Dali bi vredilo odradit update ako je imao neko slivne potrebe i isustva? Meni to nekako vise zvoni na hardversku gresku,ali nemam iskustva puno sa autoelektronikom iako se elektronikom i bavim

Hvala unapred !
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Pozdrav svima,
Molba za Pomoc u vidu savjeta bi svakako dobrodosla..

kupih ljetos C4 picassa II 2013 1.6HDI u pri kupovini mi je prodavac rekao da se nekad desi da multimedija nece da se ukljuci .
Od tada kod mene to se desilo par puta kad udjete u auto jednostavno displej multimedije je crn bez ikakovog pozadinskog svjetla ,funkcija. to stanje se eliminise tako sto se prekine napajanje (izvuče osigurac i vrati )i onda proradi displej i funkcije..
To poslje radi opet neki mjesec i tako u krug .
Postavio sam pitanje na nekim forumima mi rekose da bi se trebalo raditi update firmware-a .kao to rijesava probleme .
Danas pogledao unutra je SMEG 4.1.B.R8 Datum 14. 06 .2013 ,to znaci da nije dogradjivan ni softver ni mape.

U sustini meni mape toliko i nisu bitne nego da mi se ova greska sa nemogucnosti starta multimedije eliminise . Dali bi vredilo odradit update ako je imao neko slivne potrebe i isustva? Meni to nekako vise zvoni na hardversku gresku,ali nemam iskustva puno sa autoelektronikom iako se elektronikom i bavim

Hvala unapred !
SMEG ima nekoliko HW verzija SMEG, SMEG+, SMEG iV2 po verziji bi rekao da je u pitanju SMEG+ ali nisam 100 posto siguran.
Najjednostavnija je instalacija da na net-u pronađeš zadnju verziju FirmWarea te ju spremiš na disk računala, zatim to raspakiraš sa WinRAR, 7Zip na USB stick
USB staviš u utor u autu te bi trebao krenuti update. USB inicijalno treba biti max 32GB i formatiran kao FAT.

Link na download ukoliko imaš SMEG+
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pozdrav svima,
Molba za Pomoc u vidu savjeta bi svakako dobrodosla..

kupih ljetos C4 picassa II 2013 1.6HDI u pri kupovini mi je prodavac rekao da se nekad desi da multimedija nece da se ukljuci .
Od tada kod mene to se desilo par puta kad udjete u auto jednostavno displej multimedije je crn bez ikakovog pozadinskog svjetla ,funkcija. to stanje se eliminise tako sto se prekine napajanje (izvuče osigurac i vrati )i onda proradi displej i funkcije..
To poslje radi opet neki mjesec i tako u krug .
Postavio sam pitanje na nekim forumima mi rekose da bi se trebalo raditi update firmware-a .kao to rijesava probleme .
Danas pogledao unutra je SMEG 4.1.B.R8 Datum 14. 06 .2013 ,to znaci da nije dogradjivan ni softver ni mape.

U sustini meni mape toliko i nisu bitne nego da mi se ova greska sa nemogucnosti starta multimedije eliminise . Dali bi vredilo odradit update ako je imao neko slivne potrebe i isustva? Meni to nekako vise zvoni na hardversku gresku,ali nemam iskustva puno sa autoelektronikom iako se elektronikom i bavim

Hvala unapred !
Huh! Da, to je SMEG+ koji očito ima originalni software i nikad nije bio ažuriran.
Od tada je izdano 9 nadogradnji softwera i zadnja verzija je, kao što je C Colnago rekao, 5.43.A.R2.
Ljudi potvrđuju izravan upgrade s jedan korak novije od tvoje (4.1.D.R2) na zadnju verziju, pa vjerujem da ćeš i ti moći izravno ići na nju.

Nakon preuzimanja, slijedi gore opisani postupak. Daj malo vremena SMEGu da se potpuno podigne (to je nekih 10-15 sekiundi nakon što počne svirati) i tada mu ubaci USB stick. Ignoriraj prvu poruku "no music files on media" jer SMEG po defaultu prvo pregledava ima li na sticku kakve muzike, a onda bi nakon 5-6 sekundi trebao prepoznati software upgrade file-ove i onda će te pitati da potvrdiš upgrade.
Motor mora raditi cijelo vrijeme (5-10) min)...

A sve to kako bi se uklonilo ta sporadično "smrzavanje sistema". Nadam se da će ga sw upgrade doista izliječiti! Ako ne - javi se pa ćemo gledati što dalje...
 
Huh! Da, to je SMEG+ koji očito ima originalni software i nikad nije bio ažuriran.
Od tada je izdano 9 nadogradnji softwera i zadnja verzija je, kao što je C Colnago rekao, 5.43.A.R2.
Ljudi potvrđuju izravan upgrade s jedan korak novije od tvoje (4.1.D.R2) na zadnju verziju, pa vjerujem da ćeš i ti moći izravno ići na nju.

Nakon preuzimanja, slijedi gore opisani postupak. Daj malo vremena SMEGu da se potpuno podigne (to je nekih 10-15 sekiundi nakon što počne svirati) i tada mu ubaci USB stick. Ignoriraj prvu poruku "no music files on media" jer SMEG po defaultu prvo pregledava ima li na sticku kakve muzike, a onda bi nakon 5-6 sekundi trebao prepoznati software upgrade file-ove i onda će te pitati da potvrdiš upgrade.
Motor mora raditi cijelo vrijeme (5-10) min)...

A sve to kako bi se uklonilo ta sporadično "smrzavanje sistema". Nadam se da će ga sw upgrade doista izliječiti! Ako ne - javi se pa ćemo gledati što dalje...
Hvala ,
Huh! Da, to je SMEG+ koji očito ima originalni software i nikad nije bio ažuriran.
Od tada je izdano 9 nadogradnji softwera i zadnja verzija je, kao što je C Colnago rekao, 5.43.A.R2.
Ljudi potvrđuju izravan upgrade s jedan korak novije od tvoje (4.1.D.R2) na zadnju verziju, pa vjerujem da ćeš i ti moći izravno ići na nju.

Nakon preuzimanja, slijedi gore opisani postupak. Daj malo vremena SMEGu da se potpuno podigne (to je nekih 10-15 sekiundi nakon što počne svirati) i tada mu ubaci USB stick. Ignoriraj prvu poruku "no music files on media" jer SMEG po defaultu prvo pregledava ima li na sticku kakve muzike, a onda bi nakon 5-6 sekundi trebao prepoznati software upgrade file-ove i onda će te pitati da potvrdiš upgrade.
Motor mora raditi cijelo vrijeme (5-10) min)...

A sve to kako bi se uklonilo ta sporadično "smrzavanje sistema". Nadam se da će ga sw upgrade doista izliječiti! Ako ne - javi se pa ćemo gledati što dalje...
Hvala veoma na podrsci ,
Nego ja bih opet volio prvo da pitam sa rizikom da ispadnem i glup 😉.. Inace sam elektronicar ali mi je hardware blizi a i automobilskom elektronikom se ne bavim sem sto imam diagbox za licne potrebe . Inace sam dugo radio audio video pa mi je poznato update sa Flashom kod tv a nekad . Takodjer da se proces nikako ne smije prekinut jer onda mozes baciti cjeli main board.
Prvo : meni se ne desava da zamrzava, kada radi on radi savrseno .Ponekad se desi kada se uđe u auto da se starta nema donjeg displeja n
Huh! Da, to je SMEG+ koji očito ima originalni software i nikad nije bio ažuriran.
Od tada je izdano 9 nadogradnji softwera i zadnja verzija je, kao što je C Colnago rekao, 5.43.A.R2.
Ljudi potvrđuju izravan upgrade s jedan korak novije od tvoje (4.1.D.R2) na zadnju verziju, pa vjerujem da ćeš i ti moći izravno ići na nju.

Nakon preuzimanja, slijedi gore opisani postupak. Daj malo vremena SMEGu da se potpuno podigne (to je nekih 10-15 sekiundi nakon što počne svirati) i tada mu ubaci USB stick. Ignoriraj prvu poruku "no music files on media" jer SMEG po defaultu prvo pregledava ima li na sticku kakve muzike, a onda bi nakon 5-6 sekundi trebao prepoznati software upgrade file-ove i onda će te pitati da potvrdiš upgrade.
Motor mora raditi cijelo vrijeme (5-10) min)...

A sve to kako bi se uklonilo ta sporadično "smrzavanje sistema". Nadam se da će ga sw upgrade doista izliječiti! Ako ne - javi se pa ćemo gledati što dalje...
Hvala na info ,
Inace ovo mi nije poznato puno iako sam elektronicar mada hardveras i dugo sam radio audio video tehniku. Znam da se prilikom updatea sa USB ne smije se prekidat proces inace moze se desit da trajno pobrljavi.
Inace meni ne zamrzava nego radi normalno samo se nekad desi kad uđem u auto ne uključi donji displej i nema funkcija i dok ne otkacim napon nema šanse da se oporavi . Da li je ovaj softver u postu 5.43A adekvatan,odnosno jel mogu njega downloadovati ? Hvala..
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Da. To je zadnji software za tvoj SMEG+. Već je nekoliko godina vani. Mislim da sam ga i ja nekome instalirao, upravo s neke 4.x verzije. Sve glatko prošlo i za 5 min up and running…
 
Da. To je zadnji software za tvoj SMEG+. Već je nekoliko godina vani. Mislim da sam ga i ja nekome instalirao, upravo s neke 4.x verzije. Sve glatko prošlo i za 5 min up and running…
Hvala puno budem probao , valjda nista ne budem zeznuo :).
Čisto da se zahvalim i pohvalim update je uspio . Malo me uhvatila panika dok nije sve fajlove"odbrojao". Srećom sve 5 i imamo novu verziju firmware-a . Nego sad mi se vrzma po ludoj glavi da i mape dogradim al mozda ce me proći🤣 a i da ne zeznem stogod. Nisam ni koristio njegovu navigaciju nekad preko mob. ali retko vise Blitzer D aplikaciju Sve u svemu hvala vam na asistenciji .
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:
Na vrh