C4 Picasso 1.6 VTI

ZlatkoC4

Well-known member
meni su jos( prve?)gore 2006 koje sam dobil z autom.Miselinke,
Nije problem ono što vidiš već ono što ne vidiš. a nedo Bog da se raspadne a uvjek postoji prvi put. Osobito se to dešavalo ljudima na autoputu kad ga malo potjeraju a guma stara i jednostavno frkne
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da je dobra kupovina stariji dot, dobre cijene budu, ali ja osobno nebi dalje od 3 godine stare. Ako je dobro skladištena nemaš nikakvih problema.
 

charllie

Active member
Nisam blesav niti plasljiv,nisu se raspale zbog starosti,vec kvalitete i premalog pritiska.Istina losije su od novih,pred nekih 10 let sam imal na XM-u ve c losije ljetne gume al na rizik:)cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a)otisel na more.Mamu ti maminu,dok sam stigel doma te reko da ih promenim zbog tehnickog,tek tada primetil prednja znutra vec se drot smijal a profil -0:disgusted:,sreca da bila Miselinka.
 

charllie

Active member
Istina,al preterivanje je isto tak bacanje penezi kroz oblok,zmislim se prvog XM-a(pre neki 16-17 let) onda je to bil pojam.Prvi servisi pri citroenu i ulje Quarz 900,nekih 90 kn je onda litra bila.
Ovaj zadnji nakon 5l voznje i 13let starosti(ca. 300 000 km)sam se ga htel resiti te tocil INA super5 15/40W,no sam je isel i isel te ga vozil jos 5let i prodal ga s 430 000km a ulje nije trebalo dolijevati.:whistling:
 

ssocapi

Member
Hm..ok je dot2013 ili i mlađi,ali5,6+g..evo,konkretno gledam dot2012 GYexellence93H 500kn okruglo po gumi,a bila1248,75kn..i meni je jasno da je "friški"dot najbolje rješenje,ali mislim si ipak GY bi trebao imati neku kvalitetu i nakon tih 5g....ili kupiti za istu lovu dot2016 neki nankang,federal ili ostale kineske gume..ili da pričekam sezonu,pa kako je netko napisao bude u konzumu,kauflandu guma za sezonu..eh,da imam500eura,a da mi ne trebaju ne bi bilo problema:D
 

tomica0308

Well-known member
Prati cijene na web stranici najjeftinijegume.com (češka), ja tam uzel bridgeston ljetne proslu godinu,sad cu na proljece zimske verdeisten 340kn komad 195 65 15, kazem prati cijene jer imaju akcije,1tjd 420kn guma a drugi 370kn i tak mijenjaju. Gls dostava đabe na kucni prag,i svakak razmisli o promjeni dimenzije jer je lijepa razlika u cijeni guma, a atest oko 300 400kn.
 

Spallato

Active member
Slažem se s Citrus81 i s tomica0308. Ja sam već stavio 205/55/16 a nikako da uvatim vrimena za napravit atest.

Stavio sam Uniroyal rainsport 3, vrhunska guma. Kupio sam ih preko njuškala, prešle 1000 km, sve 4 za 1000 kn.
 

mariola

Active member
Meni se cak cini da su gume s okruglim dimenzijama ( npr. xxx / 50 / xx ) jeftinije od medjudimenzije ( npr. xxx / 55 / xx )
 

ssocapi

Member
Ok dečki,hvala na inf. moram provjeriti jel idu na moj auto 205 55 16,znam da mi je upisano u prometnu 2-3 dimenzije,pa ako idu205-ce super vijest:whistling:

U,jbate,gledam sad na najjeftinije gume cijenu i ugodno sam iznenađen koliko su jeftinije 205-ice od 215-ica..još samo da mi piše u prometnoj i naručujem..Tomica,ti si već kupovao preko njih,jel bilo kakvih problema,jesi mogao unaprijed provjeriti dot..da mi ne uvale stare gume
 

tomica0308

Well-known member
Nije bilo problema,sam sam cekao dostavu 12 dana jer je u mađarski bio taman neki praznik. pise ti dot dok kliknes vise o ovoj gumi s ljeve strane di je ona ljestvica o potrosnji goriva i prijanjanja. Placas pouzecem i ak nisi zadovoljan vracas ih,ja narucio u 4mjs i dobio dot 0616,znaci stara 2mjs.
Oko 350kn je atest,a to ti je razlika jedne gume skoro,znaci 600kn ak ne i vise si usparal s 215 na 205.
 

ssocapi

Member
Ok,da ak je tako onda se isplati platiti atest..još da čujemo kolegu spalata kako je on prošao sa atestom,što je sve trebao imati od papira za atest i kako se ponaša auto na 205-ici..
 

Spallato

Active member
Odstupanja su jako mala i atest sigurno prolazi, to mi je potvrdio djelatnik STP koji će raditi atest.

Atest košta nekih 280-300 kn i isplati ga se napravit.

Iskreno, ne osjetim nikakvu razliku 205 ili 215 (osim šta je picasso tvrđi od c5 kojeg sam imao prije njega, bez obzira na dimenzije guma).

Stavio sam te Uniroyal Sportrain 3 i guma ja zaista vrhunska. To je ljetna/kišna guma i odlično dr¿i cestu, čak i kad su temperature bile ispod 0 (do -8).

Bio sam do prije nekoliko dana u kontinentalnoj Hr, išao sam do 150 km/h na autoputu i nije bilo nikakvih problema, ali nisam ih vozio po snijegu jer je autoput bio čist.

Poprilično sam siguran da ću ih ponovo staviti na auto kad se ove potroše.
 
Na vrh