C4 II Engine fault repair needed

ZVAJ

Skoro zreo
Evo ovako! Auto popravljen, hm hm. Ovlašteni servis u Osijeku. Zamijenjene bobine 4x, svjećice 4x, set brtve ventil dekla. ALI ALI! Motor dobro radi nema problema međutim NE RADI putno računalo. Kad sam primjetio da divlja već sam bio 20km daleko. Vele tipka reset sa desne strane ali ne vrijedi. Naime količina goriva stoji na 640km, ali se crtice po obodu smanjuju pa ipak imam kontrolu stanja goriva. Trenutni prikaz goriva pokazuje kod ubrzavanja sa cca 18L/km u opadanju do 9L/km. Kad oduzmem gas pri cca 100km prikaže potrošnju nako opalačke 33L, pa 80L, pa je bilo 222L bez veze brlja. Prosječna potrošnja bude oko 22L/100km. Dakle gluposti. Sad ili je neki modul za očitavanje potrošnje vrisnuo ili je neki konektor loše spojen. Skidali su BSI ali nisam bio prisutan... kamere snimaju pa se ne smije motati oko auta. Čini mi se da su napravili i reload softvera, nekako mi na to miriši. Uglavnom nova je i brtva dekla da ne bi ponovo NE DAJ BOŽE ulje u svjećicu došlo. Cijena, prava sitnica... taman sam toliko imao u novčaniku :eek:. I to je to. Sretno svima !
 

citroenc4120

New member
Ista greška, 1.6 vti, kažu u ovlaštenom da nije bobina. Jel ima netko nekog dobrog mehaničara koji može pogledati motor na području Zagreba?
 

citroenc4120

New member
kod mene je engine fault, motor trese, ventilator se pali. Kažu u ovlaštenom greška na cilindru, predlažu zamjenu cijele glave motor, ali valjda se može reparirati taj 1 cilindar koji zeza
 

Mrki5

Well-known member
kod mene je engine fault, motor trese, ventilator se pali. Kažu u ovlaštenom greška na cilindru, predlažu zamjenu cijele glave motor, ali valjda se može reparirati taj 1 cilindar koji zeza
Ja bih potražio još neko mišljenje majstora? Motor može da trese iz više razloga a oni odmah na najskuplju opciju.
 

dinko1981

Well-known member
Greska rada na cilindru moze biti od xy razloga (svjecica, bobina, injektor, instalacije, kompresija...) pa se nadam da su ti detaljno objasnili zasto bi isli na tako radikalnu i skupu mjeru zamjene glave motora. Ista se moze u dosta slucajeva i reparirat
 
Na vrh