C4 II eHDI 115 by "marko1103"

marko1103

Member
Pozdrav ekipa,

Imam jedno pitanje za vlasnike C4 II.

Naime sada kako su dosla hladnija jutra primjetio sam jedan problem na autu koji nije velik ali me lagano iritira.
Naime sjedala skripaju. Mozda vozacko nesto vise nego suvozacko.

Prvo sam mislio da je nesto do mene i da je samo vozacko (s obzirom da se manje vise sam vozim u autu) u pitanju ali i suvozacko isto skripa pogotovo kada je hladnije ujutro.

Da li ostali imate iste probleme i sto predlazete ??

Malo mi je glupo da auto od 4 mj starosti pati od takvih sitnica vec u startu. Trenutno sam prosao oko 5700 km

:confused::confused::confused:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A ja se nadao da će redizajnirani bit bezgrešan :D Jel škripa dolazi iz jastuka ili nosača sica, možeš locirat izvor?
 

marko1103

Member
koliko sam ja uspio skuzit izgleda da je rijec o gornjem djelu sjedala tj na onaj koji se naslanjam ledjima i to negdje pri dnu skripi.

neznam koliko uopce tu u servisu mogu napravit ista. ima zvuk kao nekakav feder no mozda je nesto sasvim deseto...

nitko nema/nije imao takav problem ??
 

Silentshoot

Active member
Ništa čudno,nema veze što je redizajn,meni je nakon par mjeseci počela škripiti ručica ručne kočnice,pa su oni u servisu za 5 min to sredili,zbog hladnoće se mast stisne ili osuši pa ne podmazuje,odi kod njih pa neka probaju to srediti...
 

linkres

New member
Meni po zimi na čel.felgama cvile lagano kočnice onak kad već skoro stanem,ali jako malo, jedva se čuje, tako i sad s alu felgama, a u razdoblju od recimo 3 mjeseca do 12 niš ne cvili,hehehe;)
 

marko1103

Member
zvao danas servis pa cu se iduci tjeda rezervirati jedan dan da pogledaju o cemu se radi :)

Nekako me kopka iznutra da nece naci nista te da ce se jos vise pojacati skripanje :whistling:
 

marko1103

Member
da malo osvjezim temu, naime danas sam imao mali problemcic pa me zanima da li se nekome prije dogodilo sljedece...

Naime, upalio sam auto da se grije, izbacio ga iz brzine i pustio da radi dok ne pocistim snijeg s njega i okolo. Nakon 10 ak minuta ulazim u auto, pokusavam ga ubacit u prvu i neide... ok ajde reko da probam drugu, trecu i nista mjenjac nailazi na otpor i ako je kuplung stisnut do kraja.
Gasim auto, pricekam 10 sek, upalim ga opet i sve normalno.

Ima li netko ideju sta je tu posrijedi i da li se trebam zabrinuti ili ne :whistling: ??

P.S. Kako dugo nisam postao da javim da gornjeg skripanja sjedala vise nema ocito je trebalo samo da se malo razradi s pocetka u svim uvjetima :rolleyes:

Trenutno stanje oko 9900km, nikakvih posebnih problema dosad osim tu i tamo krckanja plastike kod prelaska po neravnoj cesti kad je hladan cini mi se na desnoj strani dok se grije kabina iako niti to nije stalno.

U ponedjeljak takodjer idem u servis da mi nadograde software na touch screenu i nadam se aktiviraju mirrorlink i apple carplay s obzirom da modeli od 11. mjeseca to imaju tvornicki, a navodno mi hardware to podrzava.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Novo auto, 10tkm prošo..
Reklamiraj to..
Znamo da je i Zlatkina mijenjal na svom getribu..
Još bute vi plakali za citroenima proizvedenim između 2002g i 20010g :D
 

marko1103

Member
pa recimo da od pocetka otkako imam auto kod saltanja u prvu nekako ide tesko prvi put dok ne ubacis onda ga mogu nakon toga ler - prva koliko hoces puta skroz lagano bas uleti.

i onda cim se pokrenem promjenim npr 1-2-3-4. i npr onda stajem na semaforu i opet bacam u prvu i nekako zapinje.

stalno si mislim da je to normalno i da ce se razraditi.

ili mislite da nije normalno ?? je li vama ostalima tako ?? nikad se nisam to sjetio pitat na forumu jer mi nije smetalno do danas kad me pravo strefilo.
 

Cutac

Prèkaroš
Znam da je ubacivanje u prvu otežano dok se krećeš, ali da uvijek zapinje, ne bi trebalo.

Kažeš da ti zapinjanje prestaje dok god se mjenač ne vrti?
Ovako napamet bih rekao da je sinkroni.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Novo auto, 10tkm prošo..
Reklamiraj to..
Vidiš nisam ni išao za tim... zaključio po problemu da je neki +10god. c4 u pitanju, strašno. (mada glupo od mene, stari c4 je složen kak spada :D )

Obavezno na garanciju to riješit, javi što vele u servisu.
 

markan1000

Well-known member
ne znam je li normalno, ali nakon nekog vremena se navikneš na to pa ti postane normalno :D šalu na stranu, novi auto, garancija, jaši im po glavi za sve što ti se učini čudno i rješavaj to!
 

marko1103

Member
eto potrefilo se da ih idem u ponedjeljak posjetit zbog drugog razloga tako da cu obavezno razgovarati o ovome pa da vidim sto oni kazu tako da cu postat ovdje svakako :angel:

hvala svima
 

ZlatkoC4

Well-known member
i onda cim se pokrenem promjenim npr 1-2-3-4. i npr onda stajem na semaforu i opet bacam u prvu i nekako zapinje.

stalno si mislim da je to normalno i da ce se razraditi.
nema se tu što razraditi on mora glatko prebacivati bar je tako kod mene i na prošloj getribi a i na ovoj novoj šaltaš bez zapinjanja. servis i neka ga netko od majstora skupa s tobom provoza nedaj bez tebe tako češ bolje majstoru objasniti usput što i kad se dešava.
 
Na vrh