C4 by La Marche

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Nono

Èlan
Nakon svih pohvala trajnosti Michelin gumama, nisam se usudio kontrirati. Teško je ponekad tvrditi gdje je istina samo na bazi vlastitog doživljaja.
Ali onda je Krky napisao ono što se poklapa s mojim iskustvom, istina prošlo je nešto godina. Nikad mi ni jedna guma nije tako brzo otišla kao Michelin. Na 20.000 km! Ne govorim o dubini profila, govorim o gubitku svojstava. Jednostavno više nije držala cestu kao prije. Nisam lud da osporavam kvalitetu Michelina, govorim samo o svojem iskustvu. Vidim da nisam jedini.
P.S. Inače ne kužim te priče o 80.000 km s istom gumom! Nije da ne vjerujem da je netko toliko vozio, samo ne vjerujem da je ta guma imala prihvatljiva svojstva.
 

markan1000

Well-known member
ja ne prelazim puno kilometara, ali od više svojh prijatelja koji stvarno godišnje prelaze puno desetaka tisuća km o michelinu sam čuo sve naj, ali NE kad je u pitanju trajnost, svi govore da je tu najgora u usporedbi s ostalim poznatim (kvalitetnim) proizvođačima. tako da i mene iskreno čude hvalospjevi o trajnosti... ali za ostale karakteristike se slažu da joj nema premca
 

La Marche

Iskreni optimist
Da postoji samo jedan model guma ili bilo čeg drugog, svi bi takve iste imali.
Ovako, hvala bogu, imamo puno robe na biranje, nešto manje novca, pa svatko po svojim kriterijima vrednuje, kupuje, hvali i veseli se.
Pa i ja.
Kako sam već pisao, sve što pišem je samo razmišljanje prosječne osobe sretne što si u drugoj polovici života mogu priuštiti sve što sam mogao samo željeti u prvoj polovici. Nisam radio opsežne usporedne testove kojim svi trebaju vjerovati. Bodlja na kraju glasi: kao što testira ugledni ADAC.
 

Krky

Lakerski profesionalac
:) jesi ti kad vozio na trayal gumama?:)
Na trošenje gume bitno utječe dosta faktora, ne samo puki broj pređenih kilometara.
90-tih sam skoro na svakom autu imal trajala..
a vozim ga i danas :D
zimska garnitura na čeličnim mi je trajal artika dot 2012g, gonim ih dvije zime, odrađuju mi poso rame uz rame ko sava eskimo s3..
mishelin su "super" gume jer prođeš čak 100tkm i još ima 5mm profila :D i s njim su veseli oni koji se pomalo peljaju..
dobra je za kojekakve auto mitinge jer ju moreš paliti cijelu noč a da ne dojdeš do droti :D
samo čuješ kad kad da se dobacuje piromanu guma, kaj, mishelin? :D
imal sam severa slučajno na pasatu, bile stare 2g, 6mm profila, počela je lagana kišica, žena se zapeljala prema znaku stop ko po suhom kojih 50kmh, stisla lagano kočnicu, a auto ko na ledu, našla se u pola raskrižja, dobro da niko nije naišel.. :shock:
zadnje 3 godine u rano prolječe kupim nove ljetne gume i vozim ih do kasne jeseni i onda stavim zimske a ljetne prodam, sa conti 5 sam do sad bil najzadovoljniji..
 

La Marche

Iskreni optimist
Na forumima čovjek dozna štošta što mu može spasiti život.
Od sad ću paziti da se Michelinom ne vozim po mokrom i prvom ću prilikom nabaviti Trayal ili Sava gume.
Evo, upravo razmišljam da odgodim put (trebao bih krenuti za pola sata) dok se bar malo ne osuši cesta.
(Krky i istomišljenici, molim nemojte se ljutiti - vrag u meni nije odolio i natjerao me da ovo napišem bez moje volje)
 

Nono

Èlan
Na forumima čovjek dozna štošta što mu može spasiti život.
Od sad ću paziti da se Michelinom ne vozim po mokrom i prvom ću prilikom nabaviti Trayal ili Sava gume.
Evo, upravo razmišljam da odgodim put (trebao bih krenuti za pola sata) dok se bar malo ne osuši cesta.
(Krky i istomišljenici, molim nemojte se ljutiti - vrag u meni nije odolio i natjerao me da ovo napišem bez moje volje)
Na forumima čovjek može doznati puno stvari o kojima nije ni sanjao.
Oboružan novim saznanjima danas sam mojem C4, koji me mirno čekao ne sluteći ništa, zaprijetio: "Nećeš ti meni više proklizavati i glumiti da ti trebaju nove gume! Imati ćeš ove sve do 80.000 km pa se ti misli! Ako mogu drugi možeš i ti." Razmaženo derište, on bi nove gume! E nećeš!
(Oprosti i meni došao onaj vrag) :)
 

La Marche

Iskreni optimist
To te ja pitam!!!
Dobro došli u Citroenov forum, forum ljudi spremnih se zafrkavati i na svoj i na tuđi račun!
Pa spremnih čak i na to da kupe Citroen!
I da voze i na Michelinu i Trayalu.
 

Nono

Èlan
Nekad davno Trayal se radio po licenci Kleber i za ono vrijeme i za one aute to nije bilo tako loše. Bar ne tako loše kao Tigar. Kako je sad s Trayalom nemam pojma.
P.S. Ajme što smo napravili s La Marche-ovom C4 temom! Ako ja otvorim temu C4 by Nono, slobodno pišite o pripremi šparuga i izboru vina.
 

La Marche

Iskreni optimist
Nije to loše,
Kad mi auto bude za prodaju, bit će tako poznat da budem za njega organizirao aukciju!
Postigne li se cijena 50% cijene novog DS5, obvezujem se da ću kupiti DS5.

Btw. stvarno sam napravio s Michelinom 80.000 km. Pradavno, osamdesetih sa Renaultom 4. To je i inače bio neki čudan auto. Jedna garnitura platina izdržala je 58.000 km. Inače sam ih redovito mijenjao, ali su me neki likovi uvjeravali da je neka tamo četvroka od frendovog frenda izdržala 60.000 s istim platinama, pa sam to htio provjeriti. Skoro da je i uspjelo, onda su usred vožnje pukle, ali i inače je taj auto bio divan, to je puklo 100 m od kuće, pa sam se samo u leru otkotrljao do garaže i zamijenio doma u miru platine.
A kad mi je došlo iz dupeta u glavu da me to moglo ostaviti i usred noći na njemačkoj autocesti, odustao sam od takvih isprobavanja. Znaš ono - nemojte ovo raditi kod svoje kuće. Aaaa, bio sam tada dvadesetgodišnjak, najpametniji (to sam ostao i danas, ali danas shvaćam da smo svi najpametniji) pa to može ići u grijehe mladosti.
 
Posljednje uređivanje:

La Marche

Iskreni optimist
Blaženi današnji auti.
Za servis na 80.000 km (nije to više malo) sve što mi treba (ulje Ineo, filteri ulja, zraka za motor i zraka za kabinu) koštalo 580 kn plus 490 kn komplet od tri brisača (toliko su originalni izdržali i još bi mogli, ali dosta je!) i 'ajmo dalje do stotke.
 

La Marche

Iskreni optimist
Početkom tjedna izbjegavanje sudara dovelo je do udarca u "rinzol", posljedice: uništena guma, zguljena felga i odozdo nagnječen prag. Ali sudar je izbjegnut.
Tri sata kasnije, zahvaljujući vozaču koji nas je stjerao uz rub, nije pobjegao te odmah pristao da idemo na procjenu (čovjek zaposlen kao i mi, pa je gubitak vremena zadnje što mu treba, kao i nama), te brzoj procjeni štete, već je na mom mailu bio Izvid štete!
Sutradan ujutro naručeni dijelovi, preksutra javljeno da je sve stiglo, auto ostavljen isti dan, a sutradan gotov. Nova guma, felga i prag su već na autu, a nisam se pravo još niti snašao.
Svaka čast i vozaču i osiguravatelju i servisu!

I kako da onda ne budem optimist?
 

La Marche

Iskreni optimist
U nedostatku nekih atraktivnijih informacija:
Prije dva desetljeća probao sam neko sredstvo koje staviš na stakla, a se onda voda samo cijedi i gotovo da ne trebaš brisače.
Sjetih se toga nakon kišnog ljeta, nabavio sredstvo i jučer popodne namazao stakla.
Za kišu još ne znam, ali toliko se nevjerojatno dobro vidi kroz staklo da ću to od sada koristiti neovisno o kiši!
Èemo uopće ova poruka?
Da mogu objaviti da se približava servis na 100.000 i da nemam o čemu bitnijem pisati.

Sjedi, upali, vozi, ugasi, izađi,
sjedi, upali, vozi, ugasi, izađi... i tako stotine puta.
Kad se sjetiš, pogledaj ulje i gume i redovito čitaj citroenforum.hr
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh