C4 by La Marche

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Runner

Member
Koji god bude imat ćemo još jednu zanimljivu temu za pratiti s iskrenim i realnim komentarima vezanim za auto :weeabooface:
 

La Marche

Iskreni optimist
Evo, probne vožnje su sve rekle. Jučer Prius, danas C5. Zašto ta dva?
Isto koštaju, Prius kao standard ekologije, C5 kao standard hedonizma.
Prius je supruzi i meni designom i načinom upotrebe ipak za facebook generaciju.
A na kratkim vožnjama ne da nije štedljiv nego troši debelo više od isprobanih dieselaša.
Paz' 'vako:
u prvih 14 km vožnje nakon paljenja hladnog auta, gotovo sve autocesta, ista tura, ista brzina vožnje, čak i ista gustoća prometa i način vožnje:
Prius 6,8/100, C5 5,8/100, naš sadašnji C4 na isti način 4,4/100.
Nakon posjeta leasing kući znat će se rješenje dileme koji Citroen će biti naš sljedeći auto:
imamo dosta novaca - C5HDI180
nemamo dosta novaca - ponovo C4HDI, ali 120AT

Istini za volju, kad smo s Priusom nakon tih 14 km autoceste punih akumulatora došli u grad, prosjek potrošnje je pao na manje od 3,0(!), pa je cijeli ciklus od 30 km završio sa 4,4. C5 sa 6,4, a moj sadašnji C4 s ponosnih 4,4 rame uz rame s Priusom.
Želim biti iskren i reći da svoj C4 poznam u dušu i da sam iz njega iscijedio s istim gorivom više km nego što znam iz ova dva auta koje sam prvi put vozio, pa bi potrošnja Priusa i C5 ipak bila manja da ih tako dugo koristim kao moj C4.

P.S. runner... ovaj smile na kraju...
ni jednu jedinu stvar nisam slagao o autu u svim ovim godinama. Èime sam po tebi trebao biti nezadovoljan i zašto ne valja ako kažem dobrom autu da je dobar auto?
 

liberty

Well-known member
super kratki osvrt na prius/c5:)
meni osobno je onaj ranije prius još bio prihvatljiv dizajnom interijera i eksterijera, ovaj sadašnji mi je prefuturistički

zanima me: kako to da se odlučuješ za automatik (bilo da se radilo o c4 ili c5)?
čisto me zanima, jer sam primijetio da tkogod je posjedovao automatik više o ručnom mjenjaču ne razmišlja
ja sam često vozio automatike i dijelim isto mišljenje, no nisam dovoljno "hrabar" da ga kupim (muče me dvije stvari: postprodaja i eventualne komplikacije jer imam dojam da neki proizvođači automobila jesu a neki nisu "na ti" s automatskim mjenjačima)

uglavnom - vrlo zanimljiv osvrt i jedva čekam ishod i u budućim godinama osvrt na novi automobil kojigod on bude:)
 

La Marche

Iskreni optimist
Kad smo kupovali ovaj C4, automatika nisu imali na lageru, a morali smo hitno kupiti auto, pa nije bilo vremena čekati, a dodatno, bio je u ponudi samo s nekim jačim motorom, u tom času to nam je bilo preskupo.
A da li automatik ili ručni, to ti je i meni i ženi sasvim svejedno. Kako godine idu, njoj stiskanje kuplunga smeta za kuk, meni pomalo za leđa, pa smo odlučili da sad tražimo isključivo automatski mjenjač.
Prodaja rabljenog veliš... O daljnjoj preprodaji auta nikad ne razmišljamo. Pomirimo se u startu s tima da smo auto kupili jer su nam se svidjeli, održavamo ih najbolje što možemo, a za koliko ga se na kraju riješimo - riješimo ga se. Nekad povoljnije, nekad nepovoljnije, najlošije smo financijski prošli s diesel Peugeotom s ručnim mjenjačem.
 

Joka

New member
Odličan je taj automatik u HDi 180. Nakon što sam vozio taj i automatik u DS5 uvijek bih automatik umjesto ručnog. Naravno ako biram između ta dva, onaj u Cactusu meni je očajan.
 

Runner

Member
La Marche - smile na kraju je iskreni smile i veselim se vašoj novoj temi, o kojem god autu da se bude radilo... Jer ovo je jedna od tema koju s guštom pročitam, gdje znam da nema muljanja i da ću vjerojatno nešto korisno i čuti...
 

La Marche

Iskreni optimist
Aaa. Oprosti.
Nepoznat mi je izgled tog smilea, a kad stavim kurzor na njega napiše da je to "weeabooface", pa kad sam to proguglao, ispalo je da je to osoba koja obožava sve japansko... pa sam pomislio da je neka ironija u pitanju, jer zbilja ne vidim sebe u tom svjetlu, mislim... ona stara Honda Jazz je i dalje sjajan auto, ali baš da sam neki veliki ljubitelj svega japanskog... ne, nisam.

btw... kad sam već kod Japanaca... kad sam bio kod Toyote, blizu je i Ruting, pa sam htio vidjeti i novog Jazzavca. I mogao sam ga jedino gledati kroz izlog. Ruting radi do 16 sati... zar oni ne žele prodavati aute nakon radnog vremena? Ili računaju da će im aute kupovati samo nezaposleni? A koje uopće aute? Dvorište im je prepuno onih užasnih CR-V konfekcijskih SUV-ova i nemaju ništa drugo. U salonu kroz staklo vidim Jazz, nekoliko Civica i, jasno, CR-V...
Taj valjda nitko nigdje više ne želi kupiti, pa ovi dovezli sebi, možda nekom uvale, sad ih reklamiraju 1/3 sada, 1/3... ma znate već dalje. Osobno, ne bih za njega dao niti tu jednu trećinu. Ali mislim da bih ga uzeo da oni meni daju taj užas od auta i tu jednu trećinu kao miraz.
A da, imaju u izlogu još i neku prastaru Honda Formulu1. To bi me možda i zanimalo, ali nisu radili, pa nisam doznao cijenu i da li može na kredit. :)
I cijelu gomilu motocikala oldtimera. To im je valjda dekoracija?
A koliko aranžera je kod nas nezaposleno... napravili bi im čudo od tog lijepog prostora.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
La Marche, liberty, markan, ivan, Ruske ... (ima ih još nekoliko, ali ih neću spominjati da se ne umisle) :D :D (Mirda) :) su ljudi na čije teme imam pretplatu, pa mi ravno na e-mail stižu njihove objave koje s guštom čitam.
 

La Marche

Iskreni optimist
Nakon petice?

Nadam se istom refrenu:
Moj sljedeći auto bit će Citroen.

Već sam gledao
https://www.groupe-psa.com/en/newsroom/
Za 2019. planiraju neke plug-in hibride... samo da ne bude razočaranje kao Prius...
Nisam tamo u drugoj temi ni spomenuo najveću tragediju Priusa, uz brdo gadgeta kao na smartphonima, uz tri ekrana... na lijevoj strani na podu je neka ogromna poluga k'o u Tamićima koju stisneš nogom i uz krrrrrr povučena je ručna. Pa digneš nogu, ponovo krrrr i otpuštena je ručna. Je li to trebala biti neka nostalgija, neki retro, što li drugo? Tražio sam i kurbl za paljenje, ali toga nema. Valjda to ide samo uz doplatu. :)

Samo da zdravlje posluži bar do 2019.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni je za automatike to najbolje riješenje za ručnu, puno bolje od onih prokletih ručnih na botun. Svakakvih nas ima :D

Koja motorizacija dolazi sa 5icom?
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh