C4 1.6 vti engine fault?

Vedran

New member
Cak i nije sam motor, nego ove periferne gluposti s time da su izgleda sad sa zadnjim izmjenom rijesene te neke ****arije...trebalo je samo 4 godine:grin:
 

mongol00

New member
Evo ekipa auto je pokupljen iz servisa.
KVAR: OŽIÈENJE GUBILO KONTAKT.
Znači da su se dvije žice negdje dodirivale jer su izgubile izolaciju, odnosno nažuljale se. Sa fazama, ventilima, lancem, španerima i ostalim sve u redu. Nakon izolacije greška ne postoji.
Popravak 1087kn. Odnosno samo ruke.

Svi dobro znamo, ako komp da grešku, čemu rasklapati mehaniku?!?
Kako komp zna možda španer,lanac il nešto treće da je u kvaru?
Pa nisam veslo ja siso.... no neka eto fala Bogu sve je završilo kolko-tolko dobro.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Evo ekipa auto je pokupljen iz servisa.
KVAR: OŽIÈENJE GUBILO KONTAKT.
Znači da su se dvije žice negdje dodirivale jer su izgubile izolaciju, odnosno nažuljale se. Sa fazama, ventilima, lancem, španerima i ostalim sve u redu. Nakon izolacije greška ne postoji.
Pozdrav Mongolo!
Možeš li malo detaljnije pojasniti gdje se nalazi to ožičenje ili možda poslikati to mjesto. Možda to i nas čeka. Haube smo riješili (sa donje strane naprijed se odiže boja na Nizozemcima), davač temp također riješen. Kutije osigurača nekima su, nekima nisu mijenjali; pogledaj još gume na zadnjim vratima što brtve kod brave ako su tvrde skidaju boju sa lima. Nove su mekane. Ja čekam zamjenu istih. Lp,
 

mongol00

New member
koliko ruka je radilo :confused:
zlatne ruke Citroen servisa...

Pozdrav Mongolo!
Možeš li malo detaljnije pojasniti gdje se nalazi to ožičenje ili možda poslikati to mjesto. Možda to i nas čeka. Haube smo riješili (sa donje strane naprijed se odiže boja na Nizozemcima), davač temp također riješen. Kutije osigurača nekima su, nekima nisu mijenjali; pogledaj još gume na zadnjim vratima što brtve kod brave ako su tvrde skidaju boju sa lima. Nove su mekane. Ja čekam zamjenu istih. Lp,
Kad sam pitao gdje je to došlo do kontakta, reče negdje na motoru od iza nevidi se kad je sve sklopljeno (mogo mi je reći šta je htio) ugl to je posljedica vibracija motora dok radi... ma de.. meni je ovo smješno pisat kako oni to meni pričaju. Kužim se dosta u aute al ovo je presmješno.. budem pogledao te gume, haubu u ovom zlu jos nisam ni popravio...
 

mongol00

New member
dobro su ti ga metnuli...to su trebali rijesiti o trosku citroena debilnog koji je provukao te zice tako da se shenu...
Apsolutno se slažem, ja bi terao "mak na konac", međutim to je od starog auto, a on se brzo povuče, neda mu se natezati. Da je moj bio u pitanju, u Francusku bi isao ako treba.
Katastrofa...
 

Konrad

New member
kad vide da se neces bunit onda ti ga metnu...nazalost...

e a sta bi bilo da je doslo do situacije da su se neke druge zice pogulile pa se auto zapalio u voznji ?
 

mongol00

New member
kad vide da se neces bunit onda ti ga metnu...nazalost...

e a sta bi bilo da je doslo do situacije da su se neke druge zice pogulile pa se auto zapalio u voznji ?
Neznam sta da ti kazem... eto, mozete samo govoriti, valjda se neće to meni desiti. Ja sam izneo svoje iskustvo da svi znaju i vide o čem se radi..

pozdrav svima, i samo gas do poda "klick" ;)
 
Na vrh