C4 1.6 hdi 112, RaneZ

kmee

New member
pozdrav,
evo samo da se pohvalim sa potrošnjom, relacija Šibenik - Zadar brzina oko 80km/h po magistrali, potrošnja po kompu 3,4l/100 km. a na autocesti Zagreb - Šibenik na tempomatu 145 km/h sa ponekim obilaženjem i dizanjem na 160 km/h potrošnja 5,7 l/100 km. samo sa motorom od 90 ks.
Ja preeeezadovoljan....

Što se tiče boje.... imam crnu octaviju, nema ljepšeg auta kad je čist, crna leži svakom malo većem autu, samo je problem što je ćist punih 15 min. od izlaska iz autopraone... jbga....

Sad je lego crveni citrać i mogu reći da me je boja oduševila, totalno luda boja....
 

kmee

New member
72 u prvoj relaciji i 137 u drugoj, očitao pred naplatnim u šibeniku, resetirao ga u zg kad sam krenuo prema šibeniku, jer sam ga nalio do vrha, a kad sam išao prema zadru, resetirao sam ga netom prije puta, samo sam svratio na kavu u Šibenik i krenuo prema zadru, htjeo sam vidjet koja je potrošnja, tako da su to očitani parametri na odredištu... i to mi je jedina zamjerka citroenu što nema 1 mod da se sam restarta kad je auto ugašen bar 2 sata a 2 mod da sam restartaš... tako je u octaviji i sasvim je ok, ovdje imam ta 2 moda koja su potpuno identićna... ne kužim ćemu to?
 

liberty

Well-known member
da, kod škode je to praktičnije riješeno u smislu da se kod nje može ipak to konkretnije pratiti
no da vidiš kakav je Board computer prije bio u citroenima - ovo je još mila majka što se tiće jednostavnosti korištenja
ipak, ja najčešće mjerim (upravo zato što nema mogućnost kao kod škode) - na način da si preračunavam kod tankanja diesela jer mi je tako nekako najtočnije

uglavnom - meni je na berlingu 1.6 hdi 90 ks, 8v, overall prosjek negdje oko 7,0 litara s time da sam ja 80% vožnje na autoputu u dosta jakom tempu, a 20% vožnje je po gradu
s time da berlingu danak uzima njegova visina i neaerodinamičnost
 

La Marche

Iskreni optimist
Sjajno vam (tebi i Citroenu) je uspjelo, sa 72 i 137, odlični omjeri prosjeka i potrošnje.
Èemu dva ista?
Ja ih ovako koristim:
Prvi resetiram svakog prvog tankiranja u mjesecu, da imam točan prosjek na više kilometara, pa se zabavljam računajući razliku stvarne potrošnje po računima i kompjuterića. Ukoliko je uopće "stvarna" točna, jer i pumpe imaju svoju pogrešku mjerenja protoka. Prije više godina je bilo dosta povike, jer su pokazivali više od utočenog. I sad ti mjeri potrošnju.

Drugi koristim za povremena mjerenja određenih etapa, recimo jučer, Pula - ZG, 268 km, 4,6 l/100, 96 km/h. To mjerenje je kratko trajalo. A ponekad si ostavim par dana u gradskoj vožnji, da i to vidim.

Onaj starinski brojač na tabli resetiram kod svakog tankiranja.
 
Na vrh