C3 Testovi i recenzije

Cutac

Prèkaroš
izgleda relativno ok
Ma prekrasno. Ukrali od svakoga malo dizajna i onda nisu dobro sastavili. Pogotovo oni farovi koji imaju 70% neiskorištene površine.
Meni su koreanci izvana ružniji nego švabe. VW je tužan, ali bar nije ružan :D Škodu ne ubrajam, ona je i tužna i ružna.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Svim tim statistikama fali podjela na privatnu i poslovnu prodaju... Mislim da recimo Kia/Hy, Suzuki i slične firme dobro stoje u privatnoj prodaji, ali nemaju ulogu u nekoj flotnoj prodaji. Pa su na ovim ukupnim statistikama nisko.
Pa C3 je jedan od nositelja RACova diljem europe zadnjih godina, PSA bank to dobro gura...
 

Mirage

Well-known member
Pa ja sam gledao kiu onaj pro ceed kad sam uzimao auto i kad hoćeš dizela s nešto opreme skuplji od švabe skoro reko hvala ne da sam imao toliko novaca kupio bi astru karavan a ne kiu.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Gledam službeni cijenik, nači bez popusta... Cactus, najviša oprema, isti 110ks motor - 127.900kn.
Do pred neko vrijeme se i pristojan C4 mogao dobiti za tu lovu.

U godinu dana od moje kupovine C3ke daleke 2007., u susjedstvu (doslovno kuće do) su se pojavili još dvije nove novcate C3ke, obje Exclusive. Cijena je bila oko 85.000kn. U cijelom mjestu ih je bilo desetke novih privatnih.

Danas je to znanstvena fantastika, vidjeti privatnog citroena C3. Nevjerovatno ali istinito.
 

Mirage

Well-known member
Ekipa dobio sam na korištenje 24 sata c3 aircros (kao zamjensko vozilo) sa valjda svom opremom koja se može staviti u njega.

Napravio za sad 10-15 km.

Budem probao sutra napisati koju riječ više o njemu.
 
Posljednje uređivanje:

Mirage

Well-known member
Dobio sam ga kao zamjenski vozilo dok je moj na servisu. Pošto imam super vlasnika salona gdje sam kupio auto da ne moram 50 km auto voziti u drugi grad ostavim mu auto a on meni da zamjenski i sam napravi servis.
 

Scorpyo

Active member
Gledam službeni cijenik, nači bez popusta... Cactus, najviša oprema, isti 110ks motor - 127.900kn.
Do pred neko vrijeme se i pristojan C4 mogao dobiti za tu lovu.
Pa Cactus i je nasljednik C4.

Na žalost, loš nasljednik. Hebem ti auto na kojem se stakla na zadnjim vratima ne mogu spustiti.

A iskreno, i dizajnerski je Citroen otišao k vragu sa zadnjim modelima.
 

Mirage

Well-known member
Evo da malo napišem o c3 aircros. Auto sam dobio pod zamjenu dok je moj na servisu tako moja autokuća radi. Napravio sam neki 50 km cca.

Nemam slika nisu potrebne, iako je to stara platforma sve je u auto nove i vidi se da je generacijski skok unaprijed. Prvo volan volan je duplo mekši od recimo mog berlinga ili starijeg c3, ali nema nikakve povratne informacije. Samo kolo volana je super još je smanjeno i ima super držanje tipke na volanu su ok. Mjenjač je i dalje katastrofa ručica mjenjača je super ali hod i dalje po 20 cm što je za tako skupi auto po meni loše. Ovjes i držanje nije premekan niti tvrd još uvijek je citroen, sicevi su fantastični od oblika do držanja u zavojima.
Motor 1,6 hdi od 130 ks ne bi rekao da ima 130 ks još su ga ispeglali i motor nema nikakav turbo boost već dobro povlači od 1400 pa do 3000 okretaja ali ne ostavlja dojam da ima 130 ks.

Oprema e to je luda kuća ovaj je imao sve automatska svjetla i to sam pali i gasi prepoznaje aute i mijenja dugo kratko, zakretanje svjetla u zavojima fantastična stvar.
Automatski brisači (glupost)
Kamera za vožnju unatrag iz dva kuta gledanja nije loša ali se ne uvlači u karoseriju što je velika mana.
City brake nisam htio probati, ali lane asist iritira stalno javlja da sam prešao u drugu traku :whistling:

Onaj interaktivni zaslon ne znam kako se zove je super govori kojom brzinom vozite i koje je ograničenje na trenutačnoj cesti čak i zvukom javlja kad prekoračite ograničenje što je ok iako to radi svaka navigacija.

Multimedija je povezuje s svim i svačim i napokon je tu citroen ušao u 21 stoljeće, onaj veliki tablet mi i nije nešto ali to sad svi imaju ja bi radije klimu i ventilaciju štelao na klasičan način iako je relativno brz odaziv ni nije komplicirano iz radija otići u klimatizaciju.

Za mene je operema super ali kao auto nepraktičan malo prostora položaj vozača mi nikako ne odgovara jer je vozač nisko preferiram povišen položaj (vozim berlinga).
Vizualno auto pljeni pažnju iz nutra ali izvana.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Halogenke u reflektoru, ipak auto vuče korjene iz 90ih :D Ne očekuješ valjda xenon ili nedobog ledice za 180tkn?
Trebalo bi biti 120ks, ali da...ti moderni mlinčeki su svi ispeglani, očaj, motori bez karaktera.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da je u pitanju cornering opcija, da sami farovi nisu zakretni. Moram provjeriti
 

Mirage

Well-known member
Na autu kaže da su zakretni a ja mislim da je cornering opcija e sad berlingo bi trebao imati ali nema ne znam može li se možda aktivirati.

Rakonja bi to mogao vidjeti na svojoj dijagnostici.
 
Na vrh