C3 kvarovi

sir.Oliver

Well-known member
Kvačilo ovisi o vozaču, netko može sa njime napravit 200k netko jedva 120k
ali ako je prije dva mjeseca menjala komplet kvačilo .... nema šanse da se lamela potroši ili da ode korpa .... ma nek i drži nogu na kvačilu ili vuče prikolice ... opet 60 dana je jako kratak period .... znači , ili je majstor nešto zabrljao , ili su FAKE delovi korišteni ..... po meni trećeg nema .
 

szahtila

Well-known member
ali ako je prije dva mjeseca menjala komplet kvačilo .... nema šanse da se lamela potroši ili da ode korpa .... ma nek i drži nogu na kvačilu ili vuče prikolice ... opet 60 dana je jako kratak period .... znači , ili je majstor nešto zabrljao , ili su FAKE delovi korišteni ..... po meni trećeg nema .
Ili se radi o trolanju
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
ali ako je prije dva mjeseca menjala komplet kvačilo .... nema šanse da se lamela potroši ili da ode korpa .... ma nek i drži nogu na kvačilu ili vuče prikolice ... opet 60 dana je jako kratak period .... znači , ili je majstor nešto zabrljao , ili su FAKE delovi korišteni ..... po meni trećeg nema .
Meni se desilo nažalost na bivšem C3 1.4HDi...kuplung počeo proklizavati na cca 180k, i reko ništa ajmo mijenjati. I sve super, do "mehe", veli trebaš set kuplunga i 2 semeringa, lijevi i desni, za kotače, reko ok. Sve uzeli kak je rekao, zamijenili, i da bi ni nakon 2-3tkm u brdo sa 140km/h prema Rijeci, opet proklizavao...I sad kaj je bilo...onaj treći semering je bio propišao (od motora u getribu), tj. trebalo je i njega odmah zamjeniti i sve bi bilo ok...unlucky/otišo kod krivog mehaničara, slučaj, nije do marke automobila ;)
Tako da zbilja trollovski post djeluje/nebriga prošlog vlasnika.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Bilo koji neodržavani auto se manje vise isto ponasa. Nije siguran za voznju i stalno iziskuje neke opravke. Od babe ne možemo devojku praviti.
Tema nema smisla zaista, bar po meni.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Znaci ako sam dobro skuzio auto nisi uopce pogledala/ probala prije kupovine nego je to netko ucinio za tebe i sad se zalis da je auto neudoban i nepregledam. Pa po tom pitanju bolje da si sutila nego da se tu sramotis i prenesi te primjedbe stucnjaku koji ti je gledao auto ili odi na neki drugi forum kukat o francuzima.
Uprav ramzišlja napisat istu stvar, pa gledam je li netko bio brži. :)
 

Memphis

Active member
ali ako je prije dva mjeseca menjala komplet kvačilo .... nema šanse da se lamela potroši ili da ode korpa .... ma nek i drži nogu na kvačilu ili vuče prikolice ... opet 60 dana je jako kratak period .... znači , ili je majstor nešto zabrljao , ili su FAKE delovi korišteni ..... po meni trećeg nema .
Ja sam skužio da je mijenjala samo jednom. Ako joj ponovo klizi nakon par mjeseci onda joj majstor nije zamijenio semering na spojničkoj getribe pa je procurilo ulje iz getribe koje je zamastilo lamelu i zato klizi. Novi set ne gine.
 

sir.Oliver

Well-known member
zašto kompletan set ? korpa bi trebala biti OK. zamašnjak takodjer , drucklager takodje ( ako je mijenjan ) jedino lamela je natopljena uljem i nju obavezno menjati ...
 

Ax boy

Well-known member
Pa za razliku od citroena golf i je auto 🤷‍♀️


Okej kocnice ali kvacilo npr... auto cak i nema toliko puno km da bi se trebao toliko kvarit po mom misljenju...
Poštovana gospođo vi ste naišli na loš i potpuno (s obzirom na broj kvarova) neodržavan C3 od prijašnjeg vlasnika tako da. Ovdje je do održavanja.
Barem su Citroeni poznati po udobnosti.
Zapamtite!!!! Nema niti jednog auta koji njima može parirati po pitanju komfora.
Čak bi se dalo raspravljati o Renaultu ( kolege forumaši vjerojatno znaju više). Kad u Volkswagen Golf sjedneš, kao da si na oštru stijenu sjeo gol. 🤣🤣😮😮
Više se isplati uzet Suzuki ili Toyotu npr. Uglavnom, skrenuo sam previše s teme.
Želim vam sreću sa novim limenim ljubimcem, kamo sreće da je Citroën ali kako ste rekli, ne bi ga više nikada kupili pa stoga Pronađite što će vama odgovarati i da nemate problema...
P. S. Golf se puno više kvari od Citroëna, provjereno... Da ne pričam koliko je stilski jednoličan i krut. Ne vidi se neka razlika između Golf 5,6 ili 7. Minimalna možda.

Citroëni imaju "ono nešto", šarm i svaka generacija ima nešto drugačije.
Neke su potpuno drugačije jedna od druge ( Xsara 2004 - Citroën c4 2004). Opet su zanimljivi...
Nemojte zamjeriti ništa i vi imate pravo na svoje mišljenje ali baš je šteta što niste pronašli bolji Citroën C3 ali takav je život.
Mir i dobro želim gđo. Leonarda 🙏
ne shvatam ... menjala komplet kvačilo - nakon izvjesnog vremena ponovo ??? menjala amortizere - nakon dva meseca ponovo !!! menjala kočnice - nakon izvesnog vremena ponovo ! ... zaključak se nameće sam .... ili su ugradjeni FAKE dijelovi , ili je to neki " garažmajstor " radio pa je uvrnuo za djelove .... ili ne valja njen način vožnje , mada ovo poslednje mi je najmanje vjerojatno ...
a što se tiče " paljbe iz svih orudja " po modelu ... ne znam ... meni to ne sedi . negdje drugdje je problem . C3-ki ima mnogo ali ljudi ih voze , njima se ne kvare toliko . volio bih , ako je moguće , da joj taj auto pogleda netko iskusniji , netko tko vozi C3 duže vrijeme i poznaje ga " u dušu "
Upravo tako, Citroën je poseban sam po sebi i po mom iskustvu treba ga servisirati netko tko takve aute poznaje u dušu, svaki šeraf - Neki tata mata za Citroene.
Uglavnom je ovo nešto najluđe što nam se u dugo vremena pojavilo na forumu.

šta 1,4 HDI 2007. godište ima plivajući zamašnjak?
Uuu evo od moje žene C2 VTR 1.4hdi 2007. Mislim da Euro 4 imaju problema sa Dpf filterom. Lampica od motora se palila i air pollution ali sad je sve ok. Žena do Bjelovara piči 130 s njim. Baš ga ispuše. Međutim lani u 9.tom ga kupili i mijenjali novi motor nakon 3 tjedna, stari prošao 185,000. Sad je u njemu puno toga novog i šta sad...?
Zar da govorim da Citroën ne valja jer je crko stari motor sa relativno malo km.
Ma to bi bilo van svake pameti... 🤣🤣
Mi tu volimo citroene 😁
Vi imate problema s njim zbog nebrige prethodnog vlasnika, imam istoga i isto godište, prešao je 220 000, kupljen nov, nikad ništa osim redovnih servisa, amortizeri i kvačilo originalni još, a to da je ne pregledan i neudoban jednostavno ne stoji! Žao mi je da imate problema s njim, nadam se da će te ga se ubrzo riješit i kupit si golfa
Sretno 😉
Nemoj joj govorit da kupi Golfa, mati milaaa 😮😮😮, kraj toliko Japanaca recimo, evo Nissan, Toyota? 🤣🤣🤣🤣😎
Šalim se naravno, neka žena kupi što želi.
P.S.: 220,000, prvi kuplung još?? Čestitke, odličan si vozač izgleda. Ne držiš stalno nogu na kuplungu, kao što to savjetuju "pacijenti" u autoškolama, koji o održavanju nemaju blage veze niti o samim automobilima.
Poštovana,
Većinu ovoga što ste naveli spada u redovno održavanje za tu kilometražu. Navedite mi jedan automobil koji može proći 500 000 km s prvim kočnicama ili lamelom npr.
Čuj 500,000 🤣🤣🤣.
Neki ne mogu s prvim kuplungom recimo, niti 100,000...
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh