C3 kvarovi

Leonarda 55

New member
Pozdraav,
Na moju veliku zalost vozim citroena c3 1.4 hdi 2007 god presao 165000km. Ovako kupljen je u 9mj 2020. Znaci ovo auto nebi neprijatelju pozeljela. Nikad u zivotu nista gore i kvarljivije nisan vozila. Znaci tjedan dana nakon kupovine je pocela proklizivat lamela (promijenjeno korpa i lamela oko 1000 i nesto kn) nakon toga sje...li su se amortizeri( promijenjeno komplet svi amortizeri i kape amortizera) da bi naravno nakon 2 mj doslovno nove kape se sjeb... pa smo ih PONOVO minjali, nedugo nakon toga puklo crijevo od turbine( promijenili naravno🤷‍♀️) sve tekucine ulja i filtere takoder promijenili, diskovi i plocice su minjane u 4/2020 da bi ih u 11 ponovo morali minjat aj i to smo obavili. Nakratko smo se cak i bili ponadali da je tu kraj kvarovima ali naravno NE. Nakon toga otisle su gumice stange i letva volana( koja nije prominjena niti ce bit jer mi ne pada na pamet u to smece od auta ulagat 6000 7000 za letvu) mislim da nije potrebno naglasavat to da svaki dan kad ides sjest u auto ni ne priblizis mu se on vec popali 124 greske. Naravno sve moguce zarulje na njemu su prigorile🤦‍♀️ nadalje ovaj "auto" ako se tako uopce moze nazvat toliko je neudoban nepregledan i katastrofa sta se tice same voznje svaku rupu osjetis znaci 0 od auta. I da napomenem zadnje sta se sad nedavno dogodilo je to da je pocea proizvodit neki cudni zvuk iz motora i s obzirom da jos nisam dokucila sta bi to moglo bit evo molim nekog ako zna zasto radi ka traktor(iz motora se cuje neko lupkanje al samo dok je u leru). Znaci ako bog da da ga se rijesim ne da vise nebi kupila smece od citroena nego se nebi parkirala vise kraj njega na ulici. Treba im zakonom zabranit proizvodnju auta. Hvala

https://s.amsu.ng/OE1LObK26GAN
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Mi tu volimo citroene 😁
Vi imate problema s njim zbog nebrige prethodnog vlasnika, imam istoga i isto godište, prešao je 220 000, kupljen nov, nikad ništa osim redovnih servisa, amortizeri i kvačilo originalni još, a to da je ne pregledan i neudoban jednostavno ne stoji! Žao mi je da imate problema s njim, nadam se da će te ga se ubrzo riješit i kupit si golfa
Sretno 😉
 

gudelj

Member
Poštovana,
Većinu ovoga što ste naveli spada u redovno održavanje za tu kilometražu. Navedite mi jedan automobil koji može proći 500 000 km s prvim kočnicama ili lamelom npr.
 

Leonarda 55

New member
Mi tu volimo citroene 😁
Vi imate problema s njim zbog nebrige prethodnog vlasnika, imam istoga i isto godište, prešao je 220 000, kupljen nov, nikad ništa osim redovnih servisa, amortizeri i kvačilo originalni još, a to da je ne pregledan i neudoban jednostavno ne stoji! Žao mi je da imate problema s njim, nadam se da će te ga se ubrzo riješit i kupit si golfa
Sretno 😉
Pa za razliku od citroena golf i je auto 🤷‍♀️
Poštovana,
Većinu ovoga što ste naveli spada u redovno održavanje za tu kilometražu. Navedite mi jedan automobil koji može proći 500 000 km s prvim kočnicama ili lamelom npr.
Okej kocnice ali kvacilo npr... auto cak i nema toliko puno km da bi se trebao toliko kvarit po mom misljenju...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Trajanje kvacila zavisi i od stila vožnje, postoje ljudi koji vole da drže kvačilo i na semaforu. Odnosno, postoje ljudi koji ne skidaju nogu sa kvacila.
 

Milosh

Test
Ja od svih ljudi na forumu najmanje imam želju braniti Citroen kao brend, ali moram prokomentarisati prvi post.

Kao što su i drugi napisali, trajanje kvačila, a i amortizera uveliko zavisi od načina vožnje, a u vašem slučaju se može zaključiti da ga prethodni vlasnik nije nimalo čuvao (a možda ni znao voziti).

Druga stvar, činjenica da ste dva puta mijenjali amortizere u 2 mjeseca i kočnice nakon 7 mjeseci može značiti dvije stvari, da ste ugradili najgore dijelove koji se mogu pronaći na svijetu ili da su isti bili nestručno ugrađeni (ovo je vjerovatnije).

Što se tiče crijeva turba, to vremenom puca na svim autima. Stvar je sreće. Znam ljude koji su ih na 180k mijenjali, a i one koji imaju 300k i nisu ih mijenjali.

Letva volana je nažalost klasična boljka Francuza. Lampice i greške isto tako.

A taj komentar za udobnost i nepreglednost mi je komičan, jeste li uopšte isprobali auto prije kupovine?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Vozio sam se u raznim modelima. Citroen je u top 3 što se udobnosti tiče.
Ova tema mi se čini da je otvorena samo za trolovanje.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kao što su rekli...

Sve što si nabrojao spada u redovno održavanje, pogotovo na tim godinama i kilometrima. Ajde letva volana... al možda i nije tako strašno ako se s njom ne vozi.

Kupio si neodržavani auto, neko je bio pametniji i uvalio ti ga u idealan moment, vjerovatno je bio jeftin, pa izvoli sada... Ali kriviti možeš samo i jedino sebe.
Lječiti frustraciju vlastitih pogrešaka na autu je potpuno promašeno.

Preporučam da prije kupovine sljedećeg auta pregledaš njegovo stanje i dosadašnje održavanje. Pa ono... ako je neodržavan, preskoči ubuduće.

PS

Promjeni mehaničara, podhitno.
 

Leonarda 55

New member
Vozio sam se u raznim modelima. Citroen je u top 3 što se udobnosti tiče.
Ova tema mi se čini da je otvorena samo za trolovanje.
Nikako...samo sam izrekla svoje misljenje bar meni je ajme i neudoban i nepregledan i cjeli je mal jedva 3 ljudi sjedne u njega dok npr. sam vozila peugeota koji je isto francuz i stvarno mi je bilo top auto nikad problema sa njim isto tako da vozim neko drugo auto prokomentirala bih ako valja ili ne valja ali eto nemam nikako pozitivno iskustvo s citroenima i bas jutros mi je otisao plivajuci zamajac tako da bez uvrede citroen sad i vise nikad
Kao što su rekli...

Sve što si nabrojao spada u redovno održavanje, pogotovo na tim godinama i kilometrima. Ajde letva volana... al možda i nije tako strašno ako se s njom ne vozi.

Kupio si neodržavani auto, neko je bio pametniji i uvalio ti ga u idealan moment, vjerovatno je bio jeftin, pa izvoli sada... Ali kriviti možeš samo i jedino sebe.
Lječiti frustraciju vlastitih pogrešaka na autu je potpuno promašeno.

Preporučam da prije kupovine sljedećeg auta pregledaš njegovo stanje i dosadašnje održavanje. Pa ono... ako je neodržavan, preskoči ubuduće.

PS

Promjeni mehaničara, podhitno.

Auto nisam ja isla osobno gledat meni je samo prosljedeno samo sam iznila misljenje o autu i vjerujem da bi 90% ljudi na mom mjestu bili bjesni i ogorceni kad svakodnevno sjednu u auto a ono izbaciva greske iznova i iznova konstantno nesto novo se pokvari ja se izvinjavam sad ako se ko nasa uvrijeden evo npr. meni je golf zakon auto i dosta godina san ga vozila stvarno nikad vecih problema sa njim nisan imala extra auto a s druge strane neko ne voli golfa tako da to je opet mozda stvar ukusa.
 
Posljednje uređivanje:

markan1000

Well-known member
i bas jutros mi je otisao plivajuci zamajac tako da bez uvrede citroen sad i vise nikad
Mislim da je ova cijela tema trolanje koje je najbolje ignorirati. Bar se nadam da je, jer mi inače nije jasno kako netko može ovakvu količinu neznanja (da ne kažem gluposti) u par postova napisati...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jer ne nekonstuktivna, nepotrebna tema... u osnovi tvoje izbacivanje frustracija. Auto ko auto, star je i traži redovno održavanje. To što je tebi to neprihvatljivo je tvoj problem, ne problem auta.
Ako se ne pokrene u konstruktivnom smjeru, stvarno će biti za brisanje i ništa drugo...

Trebaš pomoć oko redovnog održavanja, preporuku sposobnog majstora možda?

Auto nisam ja isla osobno gledat meni je samo prosljedeno samo sam iznila misljenje o autu i vjerujem da bi 90% ljudi na mom mjestu bili bjesni i
Nebi. Evo, nitko tu na forumu nije bijesan jer auto traži redovno održavanje. Normalna stvar... bar nekima.
 

dinko1981

Well-known member
Znaci ako sam dobro skuzio auto nisi uopce pogledala/ probala prije kupovine nego je to netko ucinio za tebe i sad se zalis da je auto neudoban i nepregledam. Pa po tom pitanju bolje da si sutila nego da se tu sramotis i prenesi te primjedbe stucnjaku koji ti je gledao auto ili odi na neki drugi forum kukat o francuzima.
I da napomenem zadnje sta se sad nedavno dogodilo je to da je pocea proizvodit neki cudni zvuk iz motora i s obzirom da jos nisam dokucila sta bi to moglo bit evo molim nekog ako zna zasto radi ka traktor(iz motora se cuje neko lupkanje al samo dok je u leru).
https://s.amsu.ng/OE1LObK26GAN
Promjeni svjecice i gefufnu na cincilatoru
 

sir.Oliver

Well-known member
ne shvatam ... menjala komplet kvačilo - nakon izvjesnog vremena ponovo ??? menjala amortizere - nakon dva meseca ponovo !!! menjala kočnice - nakon izvesnog vremena ponovo ! ... zaključak se nameće sam .... ili su ugradjeni FAKE dijelovi , ili je to neki " garažmajstor " radio pa je uvrnuo za djelove .... ili ne valja njen način vožnje , mada ovo poslednje mi je najmanje vjerojatno ...
a što se tiče " paljbe iz svih orudja " po modelu ... ne znam ... meni to ne sedi . negdje drugdje je problem . C3-ki ima mnogo ali ljudi ih voze , njima se ne kvare toliko . volio bih , ako je moguće , da joj taj auto pogleda netko iskusniji , netko tko vozi C3 duže vrijeme i poznaje ga " u dušu "
 

zdraja

Active member
C4 kupio 2019 godine, auto iz uvoza godište 2013. (Francuska), prije kupovine u ovlašteni servis.
U servisu nakon pregleda rekli da ne treba ništa mijenjati (ni filtere, ni ulje, još ima i orginal akumulator za nepovjerovat, pregledali ga na kompjutoru) da je sve u najboljem redu.
Od tada pa sve do danas samo u ovlašteni servise.

Do dan danas nisam imao ama baš nikavih problema (sjedi, vozi), auto je trenutno prešao 125000 km (1,6 e-hdi).
Ako mi financije dopuste opet ću kupit citroena i neću razmišljat da li je iz uvoza ili HR (svaki auto moze se pregledati u ovlaštenom servisu i dobiti mišljenje, ne vidim u čemu bi bio problem da je to napravljeno u slučaju C3)
 

gudelj

Member
Ne znam što mi je bolje.. usporedba da su Peugeot i Citroen skroz različiti automobili ili da je C3 mali auto.. a po svim pretpostavkama bi zapravo trebao imati mjesta kao Octavia npr, da ne kažem c5..
😂
 
Na vrh