C3 hdi by Krky zamijenio za 207 1.4 16v VTI LPG

Krky

Lakerski profesionalac
Počastil se sa dve UG9 :cool::D
2014g sam kupil sve 4, i prešel oko 40tkm, zalomilo se da dva puta u ljetnom periodu nisam imal ljetne gume pa sam moral na dva tjedna zimure montirat, :D i dva puta na more s njima otišel :D pa su prednje na 50%:D
nove sam del na zadnji kraj a ove otraga napred, one su potrošene možda max 10%...
ove dve sam uspel prodat po 180kn komad :D:D:grin:
dve nove 175/65/14 sa balansima me izašle 920kn.. jedna je 440kn



 

renco

New member
Gdje si uzimao gume? I zašto nisi stavio nove gume na pogonske kotače, jel bolje da bude zadnji kraj stabilniji?
Morao bih i ja uzeti bar 1 par novih guma, gledao sam na abrakadabra michelin alpin za 360 kn, al je DOT 2013.
 

DS9

Active member
Poruka Moderatora:
poveznica na srodnu temu: http://www.citroenforum.hr/citroen-opcenito-38/nove-gume-nazad-stare-naprijed-6818/


I zašto nisi stavio nove gume na pogonske kotače, jel bolje da bude zadnji kraj stabilniji?

Da. To znači da je poslušao savete nekih proizvođača pneumatika koji kažu da se pri izmeni dve gume - novije stavljaju na zadnju osovinu (kod vozila sa prednjom vučom).

Iako je stvar krajnje diskutabilna, noviji testovi pokazuju prednosti i mane bilo koje od varijanti, a zaključak ADAC testa takođe afirmiše stavljanje novijeg para na zadnju osovinu

http://www.oponeo.co.uk/tyre-article/better-tyres-in-the-front-or-rear-test-results

Èisto lično, moj C3 je poslednjih godinu dana ima nove GY Vector 4S Gen2 na zadnoj osovini, dok je na prednjoj osovini bio stari (5 godina) par Vector 4S, koji je prilikom montiranja novog para preseljen sa zadnje osovine na prednju sa nekih 3,5 mm šare. Time je potpuno iskorišćen u ovih godinu dana, a inače bez problema.

Inače Krky, hvala za ove opise i slike.

Meni je npr. interesantno da je filter dizela tako zaprljan, jer to izgleda drugačije od onog što sam video kod svog filtera kada sam ga otvorio. Ipak, koliko vidim purfluxov filtrirajući materijal je robusniji nego što je to slučaj kod Filtron, kakav je bio kod mene oko 50000 km.

ima jos jedan, dva su dzeka na filteru...
Drugi je od ovog grejača dizela (i verujem da je to bitan razlog što čak i bez ispravnih nekoliko grejača u motoru, nema problema sa paljenjem i na niskim temperaturama).



Zanimljivo je da su u opticaju bili i filteri bez grejača koje je bilo potrebno preneti sa starog filtera na novi, kao što je to slučaj sa senzorom vode koji nikada ne dolazi sa novim filterom, bar koliko je meni pioznato.

U slučaju konstatovanja vode ispušta se okretanjem zavrtnja (na donjoj slici skroz levo), a kod filtera na kojima nije predviđen senzor prisustva vode to bi trebalo činiti na 20000 km.

Ja to nisam uradio ni za 50000 km, pa je to učinjeno kada sam skinuo filter, a iz njega je potekao čist dizel, bez vode.

 
Posljednje uređivanje:

Krky

Lakerski profesionalac
Prodao danas svoj c3 sa 232tkm na satu, za 3300€ :(:(:meh:
Imao ga od 4mj 2012g, i napravio s njim 130tkm...
Sutra idem po druga kola :D:wub:
 

Krky

Lakerski profesionalac
:D pa..... ostajem u porodici PSA :D
pug 207 sport, 1.4, 16v, VTI, 70kw, 95, LPG, 2008g :D:cool:
Danas idem po njega, ako sve uspije, navečer fotke :cool:
Dogovoril sam c3 II 2010 1.4hdi N1, za male pare, ali zadnjih 3 dana mi se čovek uopšte ne javlja na mob, zovem ga sa raznih brojeva, ko da je u zemlju propal... :meh:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hmmm hmmm iznenađenje za iznenađenjem... sretno bilo s novim autom :D I nadam se da ćeš ga brzo za nekog Citraća mijenjat :cool:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ne javlja se više čovek za taj c3 II, a auto ko bonbončić, več sam našel zadnje sice i pojaseve u SL, i prije rege bi atestiral na putnički....
 

diegos

Well-known member
3300€ bome lijepo si ga uvalio :)
Takav 1.4 95ks sam vozio u c3-u i lijepo ide ;) Minus za plin :D
Sretno i daj fotke :D
:palacgore:
 

Franzg

New member
ajooj a baš je bio gušt pratit novosti na citraču, ali sviđa mi se i izbor novog :) slažem se s ostatkom da bi svakako trebalo otvorit poglavlje o njemu mozda u drugoj temi :cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma temu mu otvori Krky, neće bit prvi Pežo na forumu :D
Lijepa crvena prasica :wub:

Zaboravio si spomenut druge felge, vjerujem da ćeš to s proljećem riješit heheh
Možda da i pofarbaš farove u crno kad već otvaraš?
 
Na vrh